Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehetséges teljesen elnyomni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges teljesen elnyomni egy érzést?

Figyelt kérdés

Már régóta (5 éve) együtt vagyok a párommal, sokat összejárunk barátokkal beszélgetni, szórakozni. Néhány hete felfigyeltem az egyik barátjára és azt hiszem, hogy képtelen vagyok kiverni a fejemből. Tudom, hogy ez a világ egyik legundorítóbb dolga, ezért minél előbb szeretnék megszabadulni a gondolataimtól. Nagyon sokat gondolok rá és alig várom sokszor a közös programokat, hogy lássam..

Azt nem tudom, hogy viszonzott-e, mindig nagyon kedves, látszólag egy hullámhosszon vagyunk, ami megrémít, de én is próbálom diszkréten kezelni a helyzetet, kerülni azt, hogy kettesben maradjunk stb.

Járt már valaki hasonló cipőben? Tudnátok tanácsot adni? Köszönöm előre is!


2013. okt. 21. 13:37
 1/10 A kérdező kommentje:
22L
2013. okt. 21. 13:38
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Úgyis megdugatod magad vele! :D Legyen benned annyi gerinc, hogy előtte szakítasz a barátoddal.
2013. okt. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ezt szeretném elkerülni, ezért a kérdés :)
2013. okt. 21. 13:41
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogod tudni. Mivel rá vagy állva agyilag és pont ezen töröd a fejed, hogy alig várod már a közös progikat, ezért mutatja azt, hogy már meguntad a kapcsolatodat és a srácra vágysz. Mondom h dugás lesz ebből, de meg lehet annyival kímélni a dolgot, h elmondod a párodnak a gondolataidat, és ha szakít elfogadod, ha meg nem akar, akkor meg te benned legyen annyi h szakítasz, mert mi értelme lenne összejönni mellette a sráccal?
2013. okt. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem akarok vele összejönni, most vágyom rá, de a következményekre nem. Én csak a barátnője vagyok, azt találna másikat, de barátságokkal nem lehet így dobálózni és nem is akarnék. Én boldog vagyok a barátommal, de nem vagyok vak, ez biztos csak valami hullám. Valami olyasmi lehet, mint amikor ti félre akartok menni, csak a lányok nem feltétlen a szexre gondolnak rögtön..
2013. okt. 21. 13:46
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ügy. 2 éve vagyok hasonló helyzetben. Mindent megpróbáltam már, küzdeni ellene, elfojtani, de csak egyre erősebb lesz :(


Talán ha megtalálod, hogy mi az a tulajdonság, amivel megfogott, a gyökerétől kezdheted el kezelni a problémát. Nem lesz könnyű.

2013. okt. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
Én nem arra gondoltam, hogy mit nem szeretnél, hanem a valószínű következményekre. Mozgatja a fantáziád a srác, nincs ezzel semmi baj, az emberségességet emeltem ki, hogy ha elveszítenéd a fejed, akkor tedd normális keretek között, ne utólag bánd majd meg a dolgot. Ha pedig eleve azt vallod, hogy a barátod találna más barátnőt, akkor meg miért is aggódsz ezen? Ha intelligens ember, akkor megérti, hogy a szívnek nem lehet parancsolni, ha erős a barátságuk, talán feldolgozná idővel, de az is érthető ha megszakadna a barátságuk, mert azért valljuk be, ez eléggé be tud tenni egy férfiúi önbecsülésnek. Díjazandó, hogy a barátságukat, barátságotokat nézed, de neked kell eldöntened, hogy mennyire akarod a másik srácot. Én mindenesetre már most megdugnálak, mert marha kanos vagyok. :D
2013. okt. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A kapcsolatod nem lehet valami szoros a barátoddal,ha másra is felfigyeltél mellette.Ez sajnos már a kihűlt kategória,tapasztalatból mondom,és azt is,hogy jobb őszintén tisztáznod vele a helyzetet,aztán szakítani.Jobb,mint a megcsalás.Elnyomni meg úgysem tudod az ösztöneidet,és nincs is értelme,pláne fiatalon.
2013. okt. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#6 Azt sejtettem, hogy nem fog olyan könnyen elmúlni, mint amikor beveszel egy aszpirint fejfájásra. 2 év ehhez nagyon hosszú idő. Én csak néhány hete vagyok ebben a helyzetben, de már most emészt..


#1 Van bennem annyi önkontroll, hogy ne veszítsem el a fejem. Az értelmesebb fajta vagyok, tudok mérlegelni, hogy mi az, amit megéri meglépni és mi az, ami csak bajt szül.

A találna más barátnős mondattal pedig azt akartam mondani, hogy ez nem olyan, mint amikor csak valaki jöttment kelti fel az érdeklődésedet, hanem rögtön tudod, hogy őrültség az egész és mindenképp ki kell verni a fejedből..

Mindenesetre köszönöm a kijelentésed, hogy így látatlanban is, de az is csak rondítana a helyzeten :D

2013. okt. 21. 14:04
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy fellángolásom még az előző (4 éves) kapcsolatom kb 8. hónapjában, és ugyanezt a lelki tusát vívtam, amit most te is. Sokat beszélgettem egy sráccal, és hamarosan azon kaptam magam, hogy nagyon vágyom rá, és a vonzalom kölcsönös is volt, nyíltan meg is mondta nekem, hogy érez irántam valamit. Bár ő nem volt az exem barátja, de ismerték egymást.


Mivel szerettem az akkori páromat, és racionálisan átgondolva semmi jövőm nem lett volna a másik sráccal (ráadásul távol lakott tőlem, olyan két hónap nyűglődés után megbeszéltük, hogy nem beszélgetünk többet. Előtte mérlegre tettem mindent, és egyértelműen az exem felé billent a mérleg nyelve, ezért megpróbáltam átprogramozni az agyamat, hogy ne fantáziáljak többé a másikról. Mivel nem beszéltünk és nem is voltunk egymás közelében, nekem viszonylag könnyen ment. Utána újra felszabadultam, és úgy éreztem, hogy a volt barátommal való kapcsolatom nem szenvedett csorbát, minden olyan volt, mint azelőtt.


Nálatok sajnos nagyban nehezíti a dolgokat, hogy közös barát, és ráadásul rendszeresen látod őt. Szerintem csak úgy tudod elkerülni, hogy tovább fajuljanak a dolgok a lelkedben, hogy a társaságban kerülöd őt, amennyire tudod. Ez iszonyú nehezedre fog esni, mert vágysz a közelségére, de ha huzamosabb ideig nem ér különösebb inger vele kapcsolatban, talán könnyebb lesz száműznöd őt a gondolataidból.


Szervezzetek sok olyan programot a pároddal, amin kettesben lehettek, új közös élményeket szerezhettek! Találkozzatok más környezetben, mint a megszokott, hozzátok vissza kicsit a spontaneitást a kapcsolatotokba! Tudom, hogy szereted, de a szerelem érzéséért felelős kémiai vegyületek az agyban ilyen helyzetekben sokkal aktívabbak. Talán, ha sikerülne kicsit újból belészeretned, már nem izgatna annyira a barátja!


Remélem, hogy minden jól alakul majd! Kitartás :)


23/L

2013. nov. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!