Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Eléggé egyedül érzem magam,...

Eléggé egyedül érzem magam, hogyan tudnék ezen változtatni, elnyomni ezt az érzést magamban?

Figyelt kérdés

Ez a negyedik év,hogy új iskolába kerültem. Nagyon nehezen ment a beilleszkedés,ugyanis nehezen nyílok meg mások előtt,még a mai napig nem érzem magam jól az osztályomban. Úgymond a "kirekesztettek" között vagyok. Elvileg vannak barátaim,de valahogy úgy érzem,hogy nem számíthatok rájuk,nem bízhatok meg bennük. Az a rossz,hogy pont öten vagyunk jóban,és úgy érzem,hogy mindig én vagyok a plusz 1. Ebből az "ötösből" két lány,nagyon jóban van egymással,és én csak pótléknak vagyok jó számukra,ha nincs ott az másik,vagy ha éppen összevesztek. A másik két lány közül,meg elvben az egyik a legjobb barátnőmnek mondja magát,de kb. mindennap kiakad rám,olyanok miatt,hogy például azt mondtam neki,hogy gyorsan olvasott. Ilyenkor csomó ideig nem szól hozzám,és megy a másik lányhoz. (Csak zárójelben jegyzem meg,hogy 11. osztályos vagyok,és ilyeneken megy a vita...) Ráadásul,van két lány, akikkel nagyon jóban voltam az előző sulimban (ők tényleg igazi barátaim voltak),és egyre nehezebben tudom velük tartani a kapcsolatot,egyre kevesebbszer beszélünk,fogynak a közös témák,találkozni meg végképp nem tudok velük.

Szóval,a lényeg az,hogy állandóan azt érzem,hogy felesleges vagyok,és csak pótléknak vagyok jó. Mióta az új suliban vagyok,állandóan az történik,hogy megbízok valakiben,kezdem érezni,hogy "igen,ez az,végre egy barát,talán még sem vagyok egyedül",és akkor vége,valahogy mindig hátba támadnak,megsértődnek rám,inkább máshoz mennek. (Itt az öt lányra gondolok,a többiekkel nagyon minimális kapcsolatom van.) Lehet,hogy hülyeségnek tűnik,hogy ezt érzem,de én olyan vagyok,hogy eléggé a szívemre veszek mindent. Emiatt például már attól is kiakadtam,hogy az osztályteremben mindenki mellett ül valaki,csak mellettem nem. Lehet,tényleg gyerekes dolgok ezek,de állandóan ezzel szembesülök,hogy nincs egy olyan ember,akiben igazán megbízhatnék,aki ott van nekem,mint igaz barát. Egyszerűen csak egyedül vagyok,nem kellek senkinek. Igazából tudom,hogy nem tudtok nekem segíteni,hogy most hirtelen legyenek igaz barátaim. Csak abban kérek segítséget,hogy hogyan tudnám ezt a magányosság-érzést elnyomni magamban,egyszerűen csak elfogadni,hogy csak addig kellek a "barátaimnak", míg nekik érdekük ez. Tanácsokat szeretnék, hogy hogyan éljem túl ezt a két évet?

16/l



2013. nov. 14. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Én sajnállak téged,tényleg.Én is hasonló helyzetben vagyok,és csak azok értik meg igazán,milyen ez.Szerintem legyen nagy önbizalmad,annyira,hogy egyedül is el legyél!Úgy értem...mondd ki mindig a véleményedet az ügyekkel kapcsolatban,ha picit is érdekel,akkor is,ha ellentétes esetleg,mint másoké,próbálj meg egyedül is el lenni,és ha ez meg van,akkor talán rád találnak az olyanok,akik hasonlítanak rád,lehet olyan,akire nem is gondolnál...tudom hogy nem a legjobb tanácsok,de ezek jutottak eszembe.:) /egyébként pont én írok tanácsot,amikor elég szerencsétlen vagyok/
2013. nov. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt akár én is írhattam volna 16 évesen. Pont ugyanez volt velem is, le se kell írnom. Mindenki csak érdekből volt velem, amikor nem volt ott a másik és mindig én voltam a fölösleges. Ott rontottam el, hogy aki igazi barát lett volna, azt ellöktem magamtól. Pedig a mai napig barátok lehetnénk.
2013. nov. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Ilyen a legtöbb ember. Szarj a pofájukba és ne izgasd magad ezen.
2013. nov. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértelek, én is voltam már hasonló helyzetben!

Az ilyen helyzet mindig nehéz, de a lényeg az, hogy legyen önbizalmad, és ne hagyd hogy mások átformáljanak.

Egyébként előbb-utóbb lesznek barátaid, vagy egy barátod, és akkor már nem fogod magad egyedül érezni. Bár tudom ez most nem vigasztal téged, és meg is értem, csak azért írtam le, hogy lásd ez nem lesz mindig így. Én is sokáig voltam egyedül, aztán most van egy párom akivel nagyon jól megvagyunk, és mellette sosem érzem magam egyedül.

Egyébként azt tudom tanácsolni, hogy keress magadnak egy tevékenységet, amit szeretsz csinálni, és akkor úgymond arra fogsz koncentrálni. Vagy ha van valami olyan dolog, amit meg szerettél volna tanulni korábban (pl. valamit zenélni stb.), akkor kezd el. Nekem például a rajz segített sokat ilyen helyzetekben. És az ilyen jellegű dolgok később csak hasznodra válnak, és gazdagítják a személyiségedet is. :)

Persze, ettől még nem múlik el az egyedüllét, de szerintem könnyebb átvészelni úgy, ha van valami, amit szeretsz csinálni. Kitartást kívánok! És ne foglalkozz azokkal, akik bántanak, mert azzal csak magadnak teszel rosszat. Szóval megértelek, és szívből kívánom, hogy mihamarabb kikerülj ebből a helyzetből, remélem tudtam segíteni! :)

2013. nov. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!:)
2013. nov. 21. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!