Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi történik velem? Nem tudom...

Mi történik velem? Nem tudom irányítani az életem?

Figyelt kérdés

Először is azzal kezdeném, hogy depressziós vagyok 1 éve már (egészségügyi ok miatt) amit az orvosok sem tudtak eddig kezelni (legalábbis a felírt gyógyszereket nem használtak) ebbe nem is folynék bele, mert a fő ok amiért felteszem a kérdést, hogy hogyan tudnék javítani ezeken amiket most csinálok:


- 4-5 napig nem válaszolok embereknek (régen azonnal ment)

- hiába nézek motivációs videókat, tippek, hogy hogy osszam be az időm, kivétel nélkül az utolsó perce marad minden

- nagyon rosszul alszok (általában hajnal 7-8 körül vagy délután -- akkor is ha kialvatlan vagyok se tudok éjszaka aludni)

- nem váltanak ki az emberek belőlem érzelmeket (így természetesen párkapcsolatom sincs)

- régen sokat ismerkedtem emberekkel, most úgy érzem 0 kedvem van hozzá, semmilyen testi kapcsolatra nem vágyok

- keresek dolgokat amiket a múltban csináltam, hogy újra olyan lehessek, mint régen, de nem sikerül :(


(megjegyzés) voltam pszichológusnál, nem tudott velem mit kezdeni, így találtam rá erre az oldalra, köszönöm előre is ha valaki tanáccsal tudna ellátni, esetleg hasonló cipőben járt. Segítségre van szükségem



2016. nov. 13. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


én úgy gondolom, hogy erőltesd rá magad az időd beosztására, és az már mínusz stressz.

Járj bulizni, ismerkedni, akár egyedül is, az szintén oldja a stresszt, ha van kivel megbeszélned a dolgaidat.

Találj szerintem egy hobbit is, az is stresszoldó lehet.

Pl. járj kondizni.

2016. nov. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem haladsz egyről a kettőre, mert nem a tüneteket kell kezelni (mármint azokat, amiket felsoroltál), hanem az okot. Az pedig az, hogy van egy egészségügyi problémád, amivel nem tudsz együtt élni, nem tudod azt elfogadni. Én arra tudok gondolni, hogy a depressziód oka az, hogy az egészséged miatt nem érzed magadat biztonságban. Ne kérdezd, hogy ez mit jelenthet, hiszen ezt csak te tudhatod. Hány orvosnál voltál eddig? Mert én nem tudnék elfogadni egy "nem tudjuk megoldani" választ a problémára, és addig járnám az orvosokat, amíg az egyik nem mond valami használhatót. Olyan ez, mint a kocsid, ha elromlik. Az egyik szerelő lehet azt mondja, hogy ő azt nem tudja megcsinálni, de a másik már meg tudja.


Addig is, amíg az egészséged rendbe nem jön, keresnék valami olyan hobbit, szórakozási lehetőséget, tevékenységet, ami felvidít és feledteti velem a gondjaimat. A kimerültségre és az alvásproblémára azt javasolnám neked, hogy legyen a szobában kellemes hőmérséklet, egy nyugtató illat. Kösd be a szemed egy puha sállal vagy egy szempárnával. Néha járj el masszázsra, az is segíthet neked ellazulni.


16/L

2016. nov. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálam a Szabó Péter, és Brian Tracy könyvek sokat segítettek. Ha érdekel, írj privátot, párdarab megvan pdf formátumba. :)
2016. nov. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 acelsziv ***** válasza:

A depi nem fog elmúlni attól, ha bedrogozod magad.

sok mindent tudnék ezzel kapcsolatban írni és tanácsolni, mert nagyon sokrétű a dolog.

2016. nov. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Minden depressziódból fakad.

Váltiztass hozzáállásodon. Írj rám s segítek.

2016. nov. 14. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!