Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ahova megyek oda jöttök majd...

Ahova megyek oda jöttök majd ti is – egy haldokló szavai szeretteihez-többen botrányosnak vélik-tényleg az? Sztem semmi botrány nincs benne hanem full igaz.

Figyelt kérdés

Nem épp vidám sztori végstádiumú rákos beteg kórházi ágyon búcsúzkodik szeretteitől, és azt mondja: nyugi jöttök majd ti is oda ahova én megyek.


Többen botrányosnak tartják érzéketlennek. Hogy mondhat ilyet kérdezik? Főleg hogy egy 10 év alatti gyerek is hallotta…

Botrányos? De hát mi botrányos van benne? Hogy olyasmire emlékeztette őket ami tagadhatatlan? Hogy egy gyerek is hallotta? Hát és? Ő is sorra kerül majd, még az se biztos hogy utolsónak.



Most a vallási maszlagot tegyük félre. Nem tudom nem is érdekes mi van a halál után itt de az tuti-a halál mint egy (az utolsó?) állomás, mely állomáson mindenki ott lesz idővel. Ha kimondjuk ha nem, ha 10 éves valaki ha 100 akkor is.


2016. nov. 14. 12:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt egyáltalán nem tartom megbotránkoztatónak. Az alábbi sírfelirat jut eszembe róla:

"Az voltam, ami vagy; az vagyok, ami leszel."

2016. nov. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért botrányos, mert tabunak számít. Azért számít tabunak, mert az emberek hülyék. Egyéb kérdés?
2016. nov. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nincs benne bántó mondjuk nen tudhatjuk, hogy hogyan mondta.

Akinek fáj annak azért fáj mert nem szeret szembesülni önön végességével.

Az emberek többsége nem szeret a halálra gondolni.

2016. nov. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem botrányos. Nyilván nem úgy értette, hogy remélem, ti is hamar meghaltok. Ha ezzel inkább vigasztalni akarta a családot. Kvázi úgy is lehet értelmezni, hogy majd odaát találkozunk, nem veszítjük el egymást örökre.

Egyébként meg ha nem is így értette, akkor sincs semmi értelme egy haldoklóra haragudni vagy megbotránkozni rajta. Ő most teljesen más állapotban van, testileg is, lelkileg is. Ezen felül kell emelkedni, és nem csámcsogni ilyeneket, hogy mit is mondott.

2016. nov. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
Az egy dolog, hogy igaz, de attól még szerintem érzéketlenség direkt emlékeztetni is rá a többieket, hogy "b.ki, ti is meghaltok ám majd", mintha nem lenne elég gondjuk amiatt, hogy egy szerettük meghal.
2016. nov. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

"mintha nem lenne elég gondjuk amiatt, hogy egy szerettük meghal."


Na ez meg a másik álságos szemforgató kamu.

Igen, van gondjuk. És mi a gond? Hogy "jaj mi lesz velünk". Uis egy vállalkozóról van szó aki cége révén ezer családtagok tartott el-ő melózott azok meg tátották a szájukat meresztették a valagukat semmit se csináltak, csak fejték apucit.

Na most ennek vége.

Nagy a baj igen! Még a végén dolgozni is el kell menni nekik!

Képmutató kamu az egész. A haldoklót sajnálják ezek? Dehogy. Magukat sajnálják.

2016. nov. 14. 13:18
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

6: hát igen, ilyet nem szép mondani.

Nyilván rossz a családnak is. De leginkább az szenved, aki éppen beteg, fájdalmai vannak, haldoklik.


De most amit írtál, nekem az jött le, hogy nem túl jók a kapcsolatok a családon belül. Szóval így nem csoda, hogy most sem tudnak normálisan viselkedni egymással.

2016. nov. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
54%

#5:


Egyáltalán nem így írta le a kérdező, és nem kell a bolhából elefántot csinálni.

2016. nov. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
52%

6-os, és ezt a leírásból honnan tudhattuk volna?

Mindegy, akkor sem szép dolog sztem ilyet mondani... ha ilyen megható, a túlvilágon is együtt leszünk dolgot akart mondani, akkor meg fogalmazta volna meg másképpen. Igen, mindenki tudja, hogy egyszer mindenki meghal. Muszáj rá emlékeztetni? Ezek szerint akkor a halálos ágyán fekvő emberre is mondhatjuk azt, hogy haver, te egész életedben baromi büdös voltál / egy fukar senki, ha az igaz. Egyszerűen nem illik, és kész.

2016. nov. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Persze kérdés egy haldokló mennyire szarja már telibe mi illik és mi nem.
2016. nov. 14. 13:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!