Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ha a női rokonaim...

Mit tegyek ha a női rokonaim az alacsonyságom miatt sárba tiporják az önbizalmamat?

Figyelt kérdés
Már évek óta hallom a megjegyzéseket, de most már tényleg nagyon elegem van. A spanjaim is szoktak szívatni, de azt felfogom egy szimpla haveri piszkálódásnak (nem is akarok velük összeveszni). Viszont a két lány unokatestvérem és másod unokatesóm barátnője folyamatosan megjegyzéseket tesz a magasságomra, amely több, mint egyszerű csipkelődés. Fiatalabbik uncsim, mindig azzal szembesít, hogy ilyen törpének sosem lesz barátnője (amikor ez a téma szóba kerül). Többször volt már, hogy szóvá tették a ruháim méretét és azt, hogy 39-es a lábam. Meg jóval komolyabb sértő megjegyzések is elhagyták a szájukat, amelyeket inkább nem említenék. Ami viszont igazán kiverte a biztosítékot, az az, amikor a legutóbbi családi összejövetel során idősebb unokatesóm a hátam mögött konkrétan azt mondta a pasijának, idézem: "Remélem ez a kis guggoló mellszobor nem piszkít bele a családi vérvonalba." Komolyan mondom, majdnem sírógörcsöt kaptam, köpni-nyelni nem tudtam és anyámnál hiába vertem ki a balhét, hogy nekem ezekből nagyon elegem van, a végén még ő volt felháborodva, amiért valótlanságokat állítok. A testvéreivel jó kapcsolatot ápol és mivel én már nem egyszer vetettem fel ezt a témát, egyszerűen csak komplexusosnak gondol és természetes, hogy nem nekem ad igazat. Nem tehetek róla, hogy ilyen alacsonynak születtem apám miatt (anyai ágon egyébként mindenki magas vagy átlag magasságú), ráadásul még vissza sem tudok vágni, mert valahol tényleg igazuk van, de hogy ilyen hangnemben beszéljenek rólam...Legalább meghagynák maguknak a véleményüket, de nem, muszáj belegázolni a lelkembe. Azóta csak ez jár a fejemben és nem tudom magamat túltenni rajta. Eddig is kevés volt az önbizalmam, de most már tényleg egy nagy 0. Ezek a visszajelzések sajnos a társkeresésemre is hatással vannak, pedig mindig azt gondoltam egy aranyos pici lánnyal majd össze fogok jönni, de egyre gátlásosabb vagyok és az évek alatt a személyiségem is megváltozott.

2016. nov. 15. 00:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%

Fontos lenne, hogy hány éves vagy.

Szerintem amikor legközelebb megkapod, hogy komplexusos vagy mond, hogy igen és ez az ő hibájuk ezt nem te akartad magadnak segítsen megoldani. Akárkinek a hibája akár elhiszi, hogy ilyeneket mondanak rólad az lenne a dolga, hogy segítsen neked.

Mit szeretnél egyébként? elfogadni, hogy alacsony vagy(mert ezen ugye tényleg nehéz változtatni) vagy tenni/elérni valamit ami "kompenzálja"? Nem gondolnám, hogy az lesz a megoldása a problémának, hogy nem mondogatják neked ezentúl.

2016. nov. 15. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Ettol nincs onbizalmad? En 165cm vagyok fiu letemre 23 evesen, emiatt duci is voltam es vekony is mar..akar 50kg akar 100kg voltam sosem volt jo nekik, aztan egyszer elkuldtem az asztalnal a pics*ba mindenkit. :) azota nyugtom van.

Egyszeruen szard le ki mit mond, es "ha nem tetszik nem kell ram nezned" szoveggel hagyd ott a fenebe oket...errol nem tehetsz es nem tudsz valtoztatni rajta, de ettol meg nem leszel mas sem roszabb naluk. Allj ki magadert egyszer es szolj vissza ha piszkalnak. Majd megnosz.

2016. nov. 15. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 hollófernyiges ***** válasza:
Ahogyan a 3. mondja, ne anyádnál balhézz, hanem ordítsd le a hajukat és küldd el őket az anyukájukba, lehetőleg megemlítve, hogy egy ilyen nagys*ggű tehén (ha nádszálnál valamivel vastagabb)/laposmellű paszulykaró (ha nádszál alakja van) ne merjen osztani másokat.
2016. nov. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

"mert valahol tényleg igazuk van, de hogy ilyen hangnemben beszéljenek rólam..."

Ez nagy tévedés. És pontosan ezért merik megcsinálni veled, mert te is igazat adsz nekik a lelked mélyén.

Kit érdekel ki hány centi? Nézd meg ők magasak, mégis rosszindulatú bunkó nyomorékok lettek.

2016. nov. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#1: 24 vagyok és 169. Szerintem az alap lenne, hogy ha valakinek megvan a szaftos véleménye rólam, akkor legalább magában tartja, de az egész rokonságom egy erkölcstelen fertő, élükön az unokatesóimmal. Mondjuk jópár csoporttársam sem különb, de velük többet legalább már nem is beszélek és nem kell a véleményüket hallgatnom.
2016. nov. 15. 13:15
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
Már azt hittem az írsod alapján, hogy ilyen 150cm vagy. 170cm az teljesen jó. Valamivel alacsonyabb az átlagnál, de egyáltalán nem vészes. A legtöbb lány 165 körül van, szóval magasabb vagy náluk. Emiatt ne emészd magad, csomó ismerősöm ekkora, és egyik sincs hátrányban emiatt.
2016. nov. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#6: Köszi szépen. Akkor ezt most próbáld elmagyarázni az ismerőseimnek is.
2016. nov. 15. 19:49
 8/13 anonim ***** válasza:

Lol

170 cm átlagos

Mellesleg a magasabbak korábban halnak,ez tudományosan bizonyított.Szóval akkor ki piszkít bele a vérvonalba??

2016. nov. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az öngyilkos férfiak között a többség alacsony....na vajon miért, előző válaszoló? Minél magasabb valaki, annál bodogabb élete lesz.
2016. nov. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A legtöbb sorozatgyilkos meg kamionos

A válaszodból látszik,hogy egy kis senki vagy,aki semmit sem ért el az életben,ezért a magasságban látja a boldogságot

2016. nov. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!