Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kell e köszönni ha bemegyünk...

Kell e köszönni ha bemegyünk egy élelmiszer boltba?

Figyelt kérdés
Kis boltba járok néha vásárolni,ma is elmentem egy két dologért.Belépéskor hangosan köszönök hogy Jó napot kívánok.Én voltam az egyetlen vevő a boltba.A hús pult mögött lévő hölgy visszaköszön,a pénztárban ülő nem nevezem hölgynek, semmit nem mond.Távozáskor újfent köszönök hogy viszont látásra.A húspult mögött álló hölgy szintén vissza köszön,a pénztárban ülő szintén egy szót sem szól.Most ha én legközelebb bemegyek abba a boltba és nem fogok köszönni,akkor én most tahó leszek?
2016. nov. 17. 10:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a te értékrended szerint köszönni kell belépéskor és távozáskor, ha nem fogsz köszönni akkor a saját szembedben tahó leszel.

Engem például nem zavarna az se ha nekem nem köszönnének, meg az se hogy te nem köszönsz a pénztárosnak.

Eladó vagyok nagyobb boltban, rengetegen jönnek be egy nap, elég fárasztó mindnek köszönni, de mondhatjuk úgy is hogy lehetetlen, mert mással is foglalkozom közben. Csomószor köszönök és elfordítják a fejüket az emberek. Munkatársaim ki vannak ezen akadva, hogy milyen bunkó dolog és puffognak magukban meg pofákat vágnak a vevőre.

Én meg leszrom. Minek idegeskedjek azon hogy egy vad idegennek nincs kedve nekem köszönni? Majd ha beszólogat akkor felhúzom magam, addig nem fárasztom magam ilyenekkel. :)

2016. nov. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Cukrászdában dolgozom eladóként. Minden belépő vásárlónak hangosan szoktam köszönni.

Meglepő, de vannak, akik ennek ellenére sem köszönnek vissza, sőt van, aki rám se néz.

Na, az ilyeneket automatikusan elkönyvelem tahónak.

2016. nov. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%
Én csak belépéskor szoktam. A hölgyek egyből visszaköszönnek, de nem zavarna, ha nem tenné, mert, ha legközekebb megyek, én sem fogok.
2016. nov. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha nagyon udvarias vagy, akkor köszönsz, csak úgy bele a levegőbe és em személy szerint mindenkinek. De ha fárasztónak érzed, akkor néma maradsz egész idő alatt, hiszen tárgyszerűen úgy is lebonyolítható a vásárlás.
2016. nov. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam kisebb üzletben. Ne a tahó pénztáros miatt csináld, hanem magad miatt mert téged jól neveltek. Egyébként a húspultos hölgy biztos örül neki h van vásárló aki emberszámba veszi és nem a legselejtebb portékát fogja rádsózni.
2016. nov. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem ismerek ilyen szabályozást.
2016. nov. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Illik. Nem "kell"
2016. nov. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%
Ne ereszekdj le a pénztárban vegetáló véglény szintjére.
2016. nov. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
én is mindig köszönök, és ha nincs válasz, akkor azt csinálom, hogy hangosan visszaköszönök magamnak, és ettől zavarba jönnek, sőt volt hogy a nő el is pirult :)
2016. nov. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. nov. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!