Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lett ennyire "menő"...

Miért lett ennyire "menő" dolog introvertáltnak lenni?

Figyelt kérdés

Érdekes, hogy ezen az oldalon mindenki introvertáltnak titulálja önmagát, holott az emberiség kb 25%-a ilyen. Introvertált emberként zavar, mert ez nem menő dolog meg nem kiváltság és egyáltalán nem könnyű ezzel megbírkózni, érvényesülni pedig kifejezetten nehéz ezzel a személyiségtípussal.

Tehát: miért kell egy extrovertált embernek introvertáltnak bélyegeznie magát? Így akarnak "kitűnni" a tömegből?

Azt végképp nem értem, hogy egy amúgy szerepelni szerető, társaság középpontja 14-15 éves tini miért tartja magát introvertáltnak.

L/22


(kérlek titeket, hogy kort és nemet is írjatok)



2016. nov. 22. 17:13
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Igen, mindig van valami divatos szakkifejezés. Volt egy időszak, amikor minden második ember antiszociális volt, holott valószínűleg a jelentését sem ismerték, csak jól hangzik.

Örülök, hogy azért nem csak nekem tűnt fel a jelenség. :D

Abban valóban van igazság, hogy a neten több az introvertált ember, vagyis bizonyos oldalakon mindenképp többen vagyunk, írni én is jobban szeretek, nem is világos, hogy eddig erre miért nem gondoltam...:D

Köszönöm a válaszokat! :)

2016. nov. 23. 10:17
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Pedig gondolhattál volna :) Sokkal egyszerűbb igy "beszélgetni" másokkal. Szerintem az introvertáltak nagy része valójában szeret kommunikálni, csak nem mer, mert a szemtől-szembeni beszélgetésben az extrovertáltak már gyerekkortól kezdve nagy előnyben vannak velünk szemben. Igy marad a net, miközben az introvertáltak egy jó része nem netezik, legfeljebb néhány poszt erejéig. Ők amig mi itt pötyögünk a tizszeresét elmondják valakinek :)


Egy grafomán introvertált :)

2016. nov. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért remélem, tudjátok, hogy nem csak ilyen vagy csak olyan létezik, hanem fokozatok vannak. Ahol számít, az többek között a munkahely. Más jellegű munkakörben teljesítenek jól az introvertált, extrovertált emberek. Akik dominánsan extrovertáltak, ők pl. jók lehetnek olyan munkakörökben, mint az ügyfélszolgálat, értékesítés, ők szívesen szerepelnek. A dominánsan introvertáltak nemhogy emberekkel nem foglalkoznak munkában szívesen, de még a háttérben végzett csapatmunka is idegesítheti őket, ők elvannak egyedül egy irodában úgy, hogy akár egész nap nem érintkeznek senkivel, sem kollégával sem ügyféllel.

Aztán a két véglet között sok egyéb variáció létezik.

Itt az oldalon azért lehetnek többségében azok, akik vállalják, hogy introvertáltak, mert név és arc nélkül az ilyenek is képesek jobban megnyílni.

2016. nov. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

#12

Igen, ezzel mind tisztaban vagyok, mint irtam, en magam is introvertalt vagyok, csak epp nem neztem meg a tema ezen oldalat. Meg mindig nem ertem, miert nem, de legalabb mostmar latom. :)


#13

Tudom, hogy vannak fokozatok, azzal viszont nem vagyok tisztaban, hogy en hova tartozom. Erdekes, hogy en pont a (mostmar volt) munkahelyem miatt kezdtem beleasni magam ebbe a temaba.


Koszi a valaszokat!

2016. nov. 23. 23:32
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt például honnan tudod, hogy amikor több kérdést látsz ebben a témában, azt nem 1 és ugyanaz az ember írja ki? Pl. tegyük fel, hogy valakinek akkora szerelmi bánata van, hogy nem 1, hanem 10 ilyen anonim fórumot nyit ebből. Pl. 5 introvertált ember létrehoz egy bizonyos idő leforgásában 30 ilyen kérdést.


Arról a részről egyetértek veled, hogy nekem is volt olyan ismerősöm, akit kezdetben nagypofásnak ismertem meg, de már az-az idegesítő fajta, azóta elkerült más környezetekbe, meglepődve fogadtam, hogy előhozakodik azzal, hogy introvertáltnak érzi magát, mert valahonnan olvasta ezt a szót egy cikkben, vagy ilyesmi; de ez amolyan pillanatnyi véglekövetkeztetés.


De ha úgy vesszük, tényleg nem menőzés, meg senki se jöjjön azzal, hogy menőnek érzi magát ettől, még az se, aki tényleg introvertált. Ez egy probléma lehet sokaknak, és ha valaki mű problémákat gyárt magának, és azokon lovagol, az az ő baja.


Anonim kérdésekre tényleg nem igazán lehet csak úgy rábökni, hogy valaki menözésből írja ki, csak azért mert neked ez a 30-adik ilyen kérdés.


Ha beleolvasol egy ilyenbe, és a leírásból tényleg lejön, hogy milyen életet él az illető, mennyire elvan zárkozva, az introvertált.

Talán vannak olyan kérdések is, aminek a tartalmából lejön, hogy nem az: "ma introvertált voltam, mert most épp nem szóltam hozzá az osztálytársaimhoz, inkább telefonoztam, segítsetek!!" - de épp ilyen kérdést még nem olvastam szerencsére:D

2016. nov. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
# 15-ből kimaradt: L/23
2016. nov. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!