Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyetemisták, hogy tanultok,...

Egyetemisták, hogy tanultok, mennyi időt fordítotok tanulásra?

Figyelt kérdés
Olyan egyetemisták válaszára vagyok kíváncsi akiknek jól megy valami, akik okosak, milyen életvitelt követtek? Hánykor keltek, milyen ételt szoktatok enni, mennyi az az oldal szám amit egy nap elolvastok esetleg megtanultok?
2016. nov. 22. 17:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem szinte csak szemináriumom volt, így minden nap tanultam, azt a mennyiséget, amit az adott órán vettünk. Nagyobb zh-k előtt csak ismételni kellett.


Keltem, amikor órám volt, de legtöbbször 8-ra mentem.

2016. nov. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Sunshinedoll ***** válasza:
54%

Attól függ, milyen óráról van szó. Szemináriumra, gyakorlatra hétről-hétre kell tanulni, előadásra nem. Ha nehezebb az előadás anyag, akkor annyit viszont meg szoktam tenni, hogy hétről-hétre átnézem az anyagot, de nem túl intenzíven tanulok rá, csak annyira, hogy képben legyek nagyjából.

Én stressz alatt teljesítek a legjobban, nekem kell a vizsgadrukk, hogy jól és hatékonyan tanuljak, így bár évközben is szoktam tanulgatni, olvasgatni, jegyzeteket készíteni, komoly tanulást a vizsgaidőszak előtt kezdem el. Pl most olyan 4-5 hét van még vizsgaidőszakig, a héten már elkezdek alaposabban tanulni, mert most elég sok vizsgám lesz, meg már karácsony előtt írunk jegymegajánlókat illetve beadandókat kell leadni stb.

Ha óráim vannak nagyon változó a napirendem, általában 8-10-re kell mennem, és olyan 4-6-ra érek haza.

Vizsgaidőszakban úgy szoktam csinálni, hogy 8-9-kor el tudjak kezdeni tanulni. Ha itthon tanulok csinálok reggelit, ha a könyvtárban, akkor a kávézóban reggelizek/kávézok és a menzán ebédelek. Könyvtárban ott szoktam lenni 6-8-ig, hazajövök, vacsorázok és ha még van energiám, átnézek ezt azt, és lefekszek 11-körül, simán összejön a 10-12 óra tanulást vizsgaidőszakban. Nem oldalszámra nézem az anyagot, hanem témára, nem szeretek félbehagyni egy témát, inkább végigveszem, mielőtt befejezem a tanulást. Szeretek egyszerre több tantárgyból készülni, így ha esetleg megunom az egyiket, akkor előveszem a másikat, és azt tanulom - egyébként nekem ez borzasztó hatékony módszer, és sokkal élvezetesebb is, főleg olyan tárgyaknál, amit az ember kevésbé szeret és hamar megunja.

Szorgalmi időszakban órák között szoktam tanulni, illetve délutánonként vagy hétvégén. Ilyenkor egyébként hétvégente eljárok bulizni, hétköznap edzeni szoktam, viszont vizsgaidőszakban eléggé remete életet élek, és gyakorlatilag minden nap tanulok pihenés nélkül.

Csak annyira figyelek a kajára, mint egy átlagos, valamennyire felelősségteljes felnőtt ember, nem szoktam gyorskaját enni egyáltalán, és arra oda szoktam figyelni, hogy ne felejtsek el zöldséget enni, de annyira nem szoktam ezzel foglalkozni. Délig/1-ig kávézok, utána gyógyteázok, és vizsgaidőszakban nem iszok alkoholt.

2016. nov. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!