Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyetemisták, akik beszólnak...

Egyetemisták, akik beszólnak az érettségizőknek! Ti annak idején menyit tanultatok az érettségire?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt látom az interneten, hogy az egyetemisták mondják a most érettségizőknek, hogy a vizsgaidőszakban majd 3x ennyit kell megtanulni. Nem is mondom, hogy nem, de ti mennyit tanultatok az érettségire?
2015. máj. 16. 19:17
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
77%
csak az emelt törire tanultam, am semmi mást...most tényleg nagyságágrendekkel többet kell...
2015. máj. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
65%

én is szinte csak az emeltre tanultam külön, a többiből év közben fel lehetett szépen készülni

vizsgaidőszakban nagyságrendekkel többet kell tanulni, rengeteget!!!

emelem a kalapom azelőtt, akinek az egész napos bentrohadás után van még ereje otthon tanulni

vizsgaidőszakban egy hét alatt egy egész éves nagyságú anyagot kell megtanulnod, és akkor még nem is beszéltem az idegességről, ami mellé társul, hogy vajon mikor javítják ki, miért annyi lett az eredmény amennyi, ha egyes, akkor vajon lesz-e még helyed a következő vizsgát felvenni, stb.

ehhez képest az érettségis időszak volt életem legnyugisabb pár hete

2015. máj. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
54%
Ezeknek mind felsőbbrendűség érzésük van a mélyen megbújó önbizalomhiányuk miatt. Azokkal az idiótákkal akik ilyet mondtak, valahogy soha nem is találtam meg a közös hangot az egyetemen. Egyébként én tanultam érettségire is nem keveset. Nyilván egy vizsgára többet, meg máshogy mert sokkal több az anyag, de mindennek megvan a maga ideje. Ha még gimnazista vagy akkor az a dolgod hogy érettségire tanulj, nem kell nagyobb vizsgákban gondolkoznod. Ugyanúgy azoknak az idiótáknak sem kell phd disszertációkra koncentrálniuk, csak a "baromi nehéz" vizsgájukra. Bár ők lennének a legjobban megsértődve ha a phd-sok is ilyet mondanának rájuk mint ők az érettségizőkre.
2015. máj. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
31%

"Ezeknek mind felsőbbrendűség érzésük van a mélyen megbújó önbizalomhiányuk miatt."


Nem felsőbbrendűségi érzés, pusztán a többség unja, mikor a kis gimisek sajnáltatják magukat hogy "micsoda nehéz az érettségi". ÉS ilyen szempontból igazuk van, hogy aki már az érettségit sem bírja, azzal mi lesz később?


Amúgy én szín 5-ös érettségire kb semmi pluszt nem tanultam.

2015. máj. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
49%
az a phd enyhén szólva is más világ, mint a bsc vagy msc :)
2015. máj. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
24%
amúgy, mennyi itt a 70%-os :D
2015. máj. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság, hogy nem erőltettem meg magam érettségi előtt, mert a gimnázium alatt viszonylag jól tanultam, ezért nagyon sok mindent csak átfutnom kellett. A matek érettségire viszont rengeteget készültem.

Szerintem összehasonlíthatatlan a kettő (egyetemi vizsgaidőszak-érettségi), mert teljesen mások az elvárások, más szinten tanuljátok a tárgyakat, stb. De összességében én is úgy érzem, hogy az egyetemen többet tanulok, mert ha nem tenném, hamar megbuknék, míg a gimiben sokszor órai odafigyelés is elég volt (és nem a ketteshez).

2015. máj. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
32%
én 0-t tanultam az érettségire, akkor ezek szerint a vizsgaidőszakban is elég lesz a 0? :p
2015. máj. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Ne bizonygassátok, kérlek, hogy az egyetem nehezebb, mert a kérdés alatt én ezt elismertem, másrészt én is egyetemista vagyok már. A volt osztálytársaim osztják az észt a gimiseknek.



Ezek szerint én vagyok az egyetlen, aki minden tantárgyra napokig tanult az érettségi előtt. (A vizsgaidőszakban nem napokig kell tanulni, hane többet, ezt én is tudom, de ez az "egy napig tanultam" dolog meglep. De elhiszem.)

2015. máj. 16. 19:49
 10/29 A kérdező kommentje:
*hanem
2015. máj. 16. 19:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!