Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet igénytelenből igényes?

Lehet igénytelenből igényes?

Figyelt kérdés

Volt egy gyerek, egy évfolyamba járunk. Gyakran rongyos ruhákban járt, büdös volt, a haja zsíros. Szeme csipás, körme koszos, fogai sárgák. Girhes is volt. A minap, összefutottam vele egy kocsmában, és nem akartam hinni a szememnek. Nemhogy tiszta volt és illatos, a ruhái, frizurája még az enyémnél is igényesebbek voltak. Valamint megizmosodott, és egészen jól néz ki. Meghívott egy italra és nagyon jót beszélgettünk. Most azt vettem észre, hogy tetszik. De mi van, ha legbelül még mindig ugyanolyan gusztustalan és igénytelen? Megváltozhat ennyire egy ember?

21L



2016. nov. 23. 06:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinek ugyanazt jelenti az igényesség és igénytelenség. Az igénytelenséget általában rossz dolognak tartják, de nem is biztos, hogy az. Attól függ, hogy mire igénytelen az ember. Most olvastam egy szamurájos könyvben, hogy az igénytelenség a szamurájoknál fő erény volt, mert például nem érdekelte őket az anyagi dolgok. Ez szerintem is erény, mások meg azt mondják igénytelenség. Szerintem lelki dolgokra kell igényesnek lennünk és aki ezekre igényes, de anyagi dolgokra igénytelen, az erényes. Van, aki azt gondolja, hogy igényes, mert mindig márkás cuccokat vásárol. Hát szerintem nem biztos, hogy ő az igényes ember, lehet hogy vannak nála még igényesebbek.
2016. nov. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy a családi és anyagi körülmények nem engedték neki, hogy normális ruhákban járhasson, és rendszeresen zuhanyozzon. Azóta valószínűleg ezek rendeződtek, és megteheti azt, amit ezelőtt nem. Szerintem nyugodtan találkozgathattok, majd megismered jobban, és rájössz milyen ember. Ne ítéld meg a múltjából, amiről valószínűleg ő nem tehetett.
2016. nov. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
KÖSZÖNJÜK 2016!
2016. dec. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bölcsészkar vagy TTK?
2017. aug. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!