Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan változzak ne bánts...

Hogyan változzak ne bánts virágból önmagáért kiálló személlyé?

Figyelt kérdés

Hol is kezdjem..


Elég vegyes személyiség vagyok, ami azt jelenti, hogy ha ok nélkül beszólnak, vagy bunkók velem, hirtelen leblokkolok és nem tudom elhinni, hogy léteznek ilyen emberek, ezért vagy nem válaszolok semmit (hogy magamat védjem), vagy csak valami nagyon halk szó jön ki a számon.

A másik véglet, amikor már tele a pohár az ilyen igazságtalan beszólásokkal, akkor olyan emberen vezetem le a haragomat, aki meg sem érdemli.

Nem merek kiállni magamért, leginkább olyan emberekkel szemben, akik tudom, hogy nagyon kritikusak akár velem, akár bármi mással szemben is. Gondolok itt főként arra, hogy barátom baráti társaságának maximálisan meg akartam felelni, de se az nem volt jó, ha magamat adtam, se az, ha próbáltam felvenni velük a ritmust és hasonlóképp viselkedni, mint ők. Hol ezért, hol azért de mindig kaptam a durvábbnál durvább beszólásokat. Tudom azt, hogy ebben barátom is ludas, hiszen ilyenkor valamilyen szinten meg kéne védenie, de ő is hasonló személyiség mint én, és kényszeresen meg akar felelni a barátainak.


Kérdésem az lenne, hogy hogyan helyezhetném magamat előtérbe, hogyan változtathatnék azon, hogy meg is védjem magam, még akár barátom haverjaival szemben is. Ha esetleg valaki hasonló személyiség volt, és már megváltozott, szívesen beszélgetnék vele erről üzenetben. Könyveket, cikkeket is szívesen fogadok, ami a változtatás útjára terelhet:-).


Köszönöm, ha végigolvastátok!



2016. nov. 25. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Kezdj sportolni. Lehetöleg küzdösportot (de végsö soron lehet akár a sakk is.) Mindegyik arra tanit, hogy kiállj magadért akkor és ott és azonnal. (nem a pofozkodásra!)
2016. nov. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És a megfelelés utáni vágyammal mit lehet kezdeni? Mindenkinek meg akarok felelni, ami tudom, hogy lehetetlen, de félek attól, hogy valakinek rossz véleménye lesz rólam...
2016. nov. 25. 17:25
 3/6 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy véleményem szerint azért bántanak, mert csendes vagyok (vagy annak néznek), állítólag kis ártatlan arcom van, és ezért úgy gondolják belém rúghatnak.
2016. nov. 25. 17:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Te is tudod mi a baj hisz irtad , hogy meg akarsz felelni mindenkinek. De miert akarsz megfelelni? Miert akarsz mindenkivel joban lenni? Sokfele ember letezik. Es soha nem fogsz tudni mindenkinek mefelelni ez teljesen normalis. Epp ezert ilyenek veled mert nem tisztelik az olyan embereket akivel barmit meglehet csinalni. Ellenben h van szemelyiseged tdsz nemet mondani , megmondod hogy ez neked mar sok. Ebben nincs semmi termeszetfeletti csak probalj kiallni magadert a velemenyedert amit magadban gondolsz a dolgokrol mond ki batran.Hisz aki valamit elert az eletben azt csak ugy tette hogy nem torodott senkivel csak csinalta a dolgat es nem foglalkozott mas rossz emberek velemenyevel. A jo hir ,hogy ilyen emberekkel nem is kell fogalkozni akik lezolnak vagy gunyolnak. Ok nem baratok nem is ertem miert logtok ilyen emberekkel.
2016. nov. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Utolsó! Nagyon köszönöm a válaszod, tényleg elgondolkodtatott, hasznos volt.

Azért lógunk velük, mert párom gyerekkori barátai, és nagyon fontosak számára. Éppen ezért akarok nekik megfelelni, mert nem akarom hogy egy emberként engem utáljon ez a baráti társaság, amiért nem tudok beilleszkedni ilyen emberek közé. Komolyan elgondolkodtam már számtalanszor rajta,hogy lehet velem van a gond, hiszen ennyi ember egyszerre biztos nem hülye. De én tényleg mindent megtettem annak érdekében, hogy szeressenek..és amikor már azt hiszem, hogy sikerült, mindig belém rúg valaki.


Hogyan tudnám letojni barátom barátait? Hiszen neki mégis csak fontosak...évtizedes barátságok már ezek.

2016. nov. 26. 17:32
 6/6 A kérdező kommentje:
És már gondoltam arra is, hogy beszólogatok én is majd 1-1x, ha én is kaptam valamit, de félek, hogy abból veszekedés lenne. Nem akarom, hogy tönkremenjen akár az ő barátságuk, akár a mi kapcsolatunk barátommal.
2016. nov. 26. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!