Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miből merít erőt és milyen...

Miből merít erőt és milyen személyiség az, aki állandóan pozitívan látja a világot?

Figyelt kérdés
Itt a gyk-n rengeteg olyan közhelyszerű választ lehet olvasni társkereséssel/kapcsolatépítéssel/önbizalom növeléssel/karrierépítéssel stb. kapcsolatban. Hogy "szeresd magadat", "tégy a céljaidért, én is ezt teszem", de ismerek néhány ilyen embert a való életben is, akik kövérek, alacsonyak, rondák és a fb-n mégis állandóan motivációs baromságokat meg idézeteket posztolnak. Ők valóban szépnek látják a világot vagy csak áltatják magukat? Bár ez a fajta viselkedés inkább az átlag feletti, szép emberekre jellemző, de az ő önbizalmukat meg is értem. Én pl. alacsony/sovány/előnytelen arcú vagyok, sosem volt barátnőm, szenvedek a tanulmányaimmal, amibe belekezdek azt nem tudom befejezni vagy rövid idő alatt kudarcot vallok benne ráadásul semmihez sincs erőm szóval nem sok értelmét látom, hogy önámításba burkolózzak. Látom a szörnyű valóságot, küzdök a túlélésért és ennyi. Nem tudom, hogy sok embernek miért ilyen könnyű az élet? Mi nekik a titkuk, amit én nem ismerek vagy ami nekem nem adatott meg?

2016. nov. 25. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%

egy egyszerű dolog a különbség.

az a neve pénz.

amíg volt,addig a világon semmi problémám nem volt,semmi nem zökkenthetett ki a boldogságból.

pénz nélkül,vagy ahogy írod átlag fizuból túlélni,egy kiszolgáltatott dolog,az anyagi fejlődés lehetőségétől teljesen megfosztva.

ettől függetlenül edzeni,kefélni azért lehet pénz nélkül is.

2016. nov. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bár nem tudok nyilatkozni minden ember nevében, én úgy gondolom magamból kiindulva, hogy az ilyen pozitív kisugárzású embereknek is sokat kell lelkizni mikor egyedül vannak. Ők is ugyanúgy este elalvás előtt gondolkodnak mit miért, minek csináltak.. a különbség csak annyi, hogy megtanulták a pozitív emlékeket kiemelni. Van egy ilyen teszt, hogy embereknek adnak egy fehér üres lapot, csak a közepén van egy fekete pont. A többség azonnal a pontot veszi észre, nem a körülötte lévő fehérséget. Így lehet ez az emlékekkel, az élettel is: sokkal könnyebben veszed észre a rosszat, mint a jót. Az az ember aki ezen változtat, boldogabbnak fog látszódni, a boldognak látszódó embereket pedig mindenki jobban szereti, ha valaki sok szeretet kap az pedig boldog lesz. Lehet sovány vagy és előnytelen arcú, de lehet a hajad jól áll. Vagy szép a szemed. Cukin tudsz nevetni. Lehet a tanulmányok rosszul mennek, de jól tudsz előadni. Szépen tudsz beszélni. Jól tudsz vezetni. Ezeket persze csak kitaláltam, de ha elgondolkozol kicsit biztos rájössz, miben vagy jó. A legfontosabb pedig az, hogy változtass! Egyszer megkérdeztem az irodalomtanáromat (60 éves volt akkor), hogy nem unalmas-e az élet ennyi év után. Ő csak annyit mondott, hogy mivel mindig azzal van elfoglalva, hogy hogyan változtassa meg az életét és önmagát, ezért nem.
2016. nov. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

azért könnyű nekünk az élet, mert nem halálként éljük meg a munkát. Én se keresek sokat (átlag alatt) mégis jobb az életkedvem, és pozitívabba reggelem, mint a főnökömben aki 3x annyit visz haza.


erőt magamból merítek, mivel döntés kérdése, hogy bizonyos dolgokat rosszként vagy jóként könyvelünk el magunkba.

2016. nov. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem kell az egész világot pozitívan látni, elég ha csak a saját életeddel vagy összességében elégedett. Akkor könnyebb a mindennapokban hajtani, legyen az tanulás, munka, sport, tudományos vagy művészeti tevékenység, vagy akár illegális tevékenység, ha érzed hogy eredményeként saját köreidben sikeres vagy, szabadidődben pedig aktívan fel tudsz töltődni.
2016. nov. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A legtöbb kamasz és felnőtt sajnos leragad a kb 8 éves korára kialakult korlátolt logika szintjénél, amely jellemezhető fekete-fehér gondolkodásként is. Árnyaltság nem jellemi a többség gondolkodásmódját, sajnos még nagykorúként sem.


A világ nem totál hepi és nem totál szomorú, nem totál kicsesszintés, és nem totál szerencsemalac.


A fizikai világ egy tanulóterep, amely arra szolgál, hogy függetlenül boldog tudatállapotot tudjunk fenntartani, kellő tanulásunk eredményeképpen, és ez a tudatállapot képezi az alapját a végtelen alkotás-befogadásnak.


(Ugyanis semminek sincs tényleges vége, csak szüntelen átalakulás zajlik, végtelenített visszaható -de kellő tudás esetén pozitív- következményekkel).


Minél kiterjedtebb az egyén lényegi tudása, ő egyfelől -látszólag ambivalens módon- annál inkább egyéniség, mégis annál inkább kollektív is a tudata, másfelől a LEHETŐSÉGEIT tekintve annál pozitívabban lát.


Egész más dolog az önbecsapás, amikor magát a fizikai világot valaki -tévedésből- állandóan pozitívnak látja.


Eleve a lényeg pont nem a fizikai világ, mivel az csak egy átmeneti tanulóterep (bár különféle inkarnációs "szemüvegekkel" időben akármennyivel), de ettől még mint eszközben, a fizikai világban lehet találni örömöket is, mellesleg. De tehát a lényegi üröm nem a fizikai szintről ered.

2016. nov. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Elírtam. Lényegi üröm -> lényegi öröm.
2016. nov. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Háromfajta pozitív beállítottságú emberrel találkoztam eddig.

1, Tényleg pozitívak, mert minden adott, hogy azok legyenek. Jó családi és anyagi körülmények, jó tanulmányok és/vagy sporteredmények, jó kinézet és megfelelő szocializálódás. Valóban pozitív az életük és pozitívan is élik meg.

2, Az elvakultak. Egyszerűen buták kompletten nézni a dolgokat vagy félnek szembenézni a valósággal. Ha a saját hibájuk miatt történik egy óriási baleset, simán rávágják, hogy ennek így kellett lenni és milyen jó dolog történt.

3, A külvilágnak pozitív dolgokat mutatnak, de belül negatívak. Ők próbálnak megfelelni vagy elrejteni a valódi énjüket, ezért előadnak egy álcát.


Neked valamit el kell érned és az majd ad valami löketet. Az rajtad múlik, hogy a löketből mit hozol ki. Ha mondjuk, a tanulmányaid után jól fogsz keresni, akkor alapozd erre a dolgot. A soványságon változtass, sportolj. Sajnos a társadalom hihetetlenül felszínes, szóval kívül is rendbe kell magad raknod, hogy valóban sikeres legyél.

2016. nov. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a válaszokat, én csak egy dolgot akarok krédezni.


Mi baja van mindenkinek a közhelyekkel? Ezek azért közhelyek, mert általános érvényű igazságok. Ha van valami problémád, szinte biztos, hogy van egy közhely, ami a probléma megoldását takarja. Ez általában nehéz, de MEGOLDÁS és csak azért, mert nehéz egyből le van ugatva. Így mit akar bárki is az élettől? A sírás és önsajnáltatás sosem fog megoldani semmit sem. A probléma megoldásáért tenni kell.

2016. nov. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az utóbbi pár évem nekem sem volt túl csodálatos. Otthagytam az egyetemet, mert rájöttem hogy nem azzal akarok foglalkozni, amit évekig tanultam. Ez 2 éve volt, azóta már a második munkahelyemen vagyok, amiért finoman szólva nem vagyok oda, de egyelőre nincs más lehetőség. Igazából a mai napig sem tudom mivel foglalkoznék szívesen. A első és egyetlen szerelmemmel 1 éve szakítottunk, azóta nem volt senkim, és még mindig nem tudtam túltenni magam rajta. Ezenkívül nemrég meghalt a nagymamám, aki szinte a második anyukám volt. Mindezek ellenére én továbbra is egy pozitív embernek tartom magam. Igyekszem nem azon szomorkodni, hogy milyen rossz nekem, vagy mi lesz velem a jövőben (amiről őszintén szólva fogalmam sincs), hanem meglátni a szépet a hétköznapokban, és jól érezni magam, amennyire csak lehet. Ilyenekre gondolok, hogy játszhatok a kutyámmal, hogy jó sokáig aludtam hétvégén, vagy egy jót beszélgettem egyik barátnőmmel egy finom süti mellett. Apróságok, de ha ilyeneknek is tudsz örülni, máris másképp látod az életet.
2016. nov. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nov.26. 6:55-ös : kihagytad a három, általad felsorolt típus mellől a legfontosabbat, de talán azért, mert az a legritkább és aki életének a legtöbb haszna van, a másik három féléhez képest.


Ez pedig aki pontosan tudja, miért vannak a nehézségek, és épp ezért okul is belőlük. Hiszen okulásért vannak nehézségek.


(Persze nem csupán ebből okul, és nincs olyan személy, akinek 100% nehézségekből áll az élete. Meg nyilván fejleszt másokat is, önmagát is, stb. Én most csak az idevágó lényeget emeltem most ki.)

2016. nov. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!