Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miből merít erőt és milyen...

Miből merít erőt és milyen személyiség az, aki állandóan pozitívan látja a világot?

Figyelt kérdés
Itt a gyk-n rengeteg olyan közhelyszerű választ lehet olvasni társkereséssel/kapcsolatépítéssel/önbizalom növeléssel/karrierépítéssel stb. kapcsolatban. Hogy "szeresd magadat", "tégy a céljaidért, én is ezt teszem", de ismerek néhány ilyen embert a való életben is, akik kövérek, alacsonyak, rondák és a fb-n mégis állandóan motivációs baromságokat meg idézeteket posztolnak. Ők valóban szépnek látják a világot vagy csak áltatják magukat? Bár ez a fajta viselkedés inkább az átlag feletti, szép emberekre jellemző, de az ő önbizalmukat meg is értem. Én pl. alacsony/sovány/előnytelen arcú vagyok, sosem volt barátnőm, szenvedek a tanulmányaimmal, amibe belekezdek azt nem tudom befejezni vagy rövid idő alatt kudarcot vallok benne ráadásul semmihez sincs erőm szóval nem sok értelmét látom, hogy önámításba burkolózzak. Látom a szörnyű valóságot, küzdök a túlélésért és ennyi. Nem tudom, hogy sok embernek miért ilyen könnyű az élet? Mi nekik a titkuk, amit én nem ismerek vagy ami nekem nem adatott meg?

2016. nov. 25. 20:21
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

...további megjegyzendő a Nov.26. 6:55-ös kapcsán: te gyakorlatilag azt IS kikfejezted (de azt már irreális módon), hogy a többség, tehát akiket többségében negatívumok érnek, azok szerinted tuti hibás személyiségek. Ez nonszensz... Nagy részükre lehet h igaz, de te sajnos túláltalánosítottál. És pont lényegbevágó ponton...


Holott pont, hogy a nehézségek, amik fejlesztenek, tehát vagy elbukik benne (a legtöbbje sajnos igen), vagy a másik véglet a következmény: fejlődik a nehézségek java része által is!


(Ellenben az első típus, akinek hepi a gyerekkora meg alapjában mindene, az sajnos NEM sokat fejlődik!)


Az előző hozzászólásom is olvasd el ehhez, légyszi. Köszönöm. Már ha szeretnél elmélkedni, velem együtt.

2016. nov. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!