Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Őszintén elmondanátok, mit...

Őszintén elmondanátok, mit vártok amikor magányosként hirdetitek magatokat?

Figyelt kérdés
Komolyan, nem élcelődni akarok, az ízléstelen lenne. Csak nem értem. Naponta van itt olyan, aki kiirja, hogy magányos, sehova sem jár, félénk.. mit várnak ők? Csodát? Mit lehet erre tanácsolni, mindig ugyanazt: pszichológus és/vagy mozdulj ki. Miközben mind tudjuk, hogy a kérdés kiírása után ugyanúgy nem fog tenni semmit, ahogyan előtte sem. Akkor?
2016. nov. 28. 20:02
 1/3 anonim ***** válasza:
37%

"mit várnak ők?"


Pozitív megerősítést, igazolást.

"Ha neked így jó, akkor ne változtass", "Én is ilyen vagyok, nincs vele semmi baj", ilyesmiket.


Nem egynek próbáltam "segíteni", tanácsot adni. Max. 1-2 ember volt tényleg magányos, depressziós. A többi full átlagos tini/céltalan huszonéves. Magukra vették a magányos, világfájdalommal élő, beletörődő, önsajnáltató imázst, mert az egyrészt olyan vagány és divatos az internet, másrészt meg úgy különcködhetnek (egymást váltva, egyszerre tízen ugyanazon az oldalon) az "egyedi" világnézetükkel, hogy lófszt sem tanulnak/tesznek egy normális önképért.


Ez történik mikor mém lesz egy betegségből vagy valós problémából. Szerencsére az angol fórumokon már évek óta zajló "ADD-m/ADHD-m/OCD-m/Autizmusom van" hülyeség még nem divat, de lesz ez még ígyse.

2016. nov. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem, erre nem ezt kéne tanácsolni. Nekik szerintem egy barát kéne vagy hasonló, azt is az interneten, nem rögtön élőben. Most komolyan, azoknak, akik eleve visszahúzódók, javasolnád, hogy menjenek el pszichomókushoz, mikor egy idegen embernek kéne kitárulkozniuk? Persze ez megoldás lenne valamennyire, de elhiheted úgysem fognak. Sem kimozdulni. Érted, azt próbálod nekik javasolni, amire eleve nem képesek. Ez olyan mintha azt mondanád egy kerekesszékes/mozgásilag korlátozottnak, hogy járjon, mert az megoldás lenne a problémájára. Ők maximum kisebb léptekben tudnának haladni.
2016. nov. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

tudod milyen félelemmel jár a "kimozdulás" egy tényleges depressziós embernek? az ilyen emberek nagy része egyedül nem megy sehová, barátai meg általában nincsenek. hová mozduljon? kivel?

(amíg nem éled át, nem fogod érteni)

2016. nov. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!