Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha édesanyám ad pénzt a jó...

Ha édesanyám ad pénzt a jó jegyekért az jó nevelésnek számít szerintetek? Megváltoztathat engem?

Figyelt kérdés

!!!!! Azért került ebbe a kategóriába mert az érdekelne,hogy ez miben fog engem "befolyásolni" később !!!!!


Tehát annyi lenne hogy:


Négyesért és ötösért : +1.000 Ft

Hármasért: Matek és szakmai tantárgy esetén +1.000 Ft

Kettesért és egyesért: -1.000 Ft


17 éves fiú vagyok.

Szerintetek ez elkényeztetés,vagy csak jó motiváció?

Eddig bevált.Heti 4.000-5.000 forintot szerzek így,és édesanyám is azt mondja,örömmel költ erre.

Tanultam pénz nélkül is eddig,de ez a legjobb évem a 11-ből.


Szerintetek ez jó vagy rossz?



2016. nov. 29. 15:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
45%
Én jobban örülnék ha a gyerekem azért tanulna, hogy ne legyen hülye. Engem legalábbis ez motivált, és érdekelt szinte minden.
2016. nov. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem motiváló.
2016. nov. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Húú anyázásokra számítottam meg hogy kis senki vagyok.

Akkor megnyugodtam :)

Ezek szerint nem kifejezetten helytelen amit csinálunk :)

2016. nov. 29. 15:54
 4/21 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem kimondottan kedves és önzetlen dolog. :)

Meg, pozitív irányban.. Gondolom azért emiatt még moziváltabb vagy ;)

2016. nov. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

De rendesek vagytok.

Tényleg megnyugodtam.Ezerrel osztogatom a zöldeket :)

Akkor tényleg nincs ezzel baj :)

2016. nov. 29. 15:56
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

Nem dehogy, sőt.

Mondanám hogy követendő példa, de ezt sajnos sokan nem engedhetik meg maguknak ...

Nálunk is volt ilyen, néha ha úgy tartotta kedvük (:D) kaptam a 4-5 TZ-re pénzt. A bizonyítványnál szintén (5: 5000, 4:3000, 3: -1000).

2016. nov. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
95%

Nem olyan ritka dolog ez mint ahogy gondolod, a lanyom osztalyaban nagyon sok gyerek kap a jo jegyekert penzt.


En alapvetoen bizonytalan vagyok hogy ez jo nevelesi modszer-e vagy nem, de mivel masok is csinaljak igy mi is csinaljuk.


En viszont azt mondtam hogy nalunk csak a kivalo teljesitmenyert jar penz. Itt 1-6 kozott osztalyoznak, 1es a legjobb. Igy ha 1est hoz haza azert jar egy bizonyos osszeg, mas jegyekert nem.


A penzt nem kapja meg, hanem egy "szamlan" vezetjuk, amibol kolthet amire akar, igy megtanulja a bankszamlahasznalatot is.

2016. nov. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

utolsó! Ez is jó módszer.

Köszönöm mindenkinek!

2016. nov. 29. 16:11
 9/21 anonim ***** válasza:
39%
A gyk-n teszteled anyád nevelési elveit? Én 17 évesen örültem volna egy ilyen rendszernek és nem fog kárt tenni benned hidd el. Pedig én valószínűleg nem adnék tanulásért pénzt, de nem baj, hogy a te anyád másként gondolkodik erről.
2016. nov. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 wartburg353s válasza:
67%

Már az, hogy felmerült benned ez a kérdés, azt mutatja, hogy elég tudatos és érett vagy, ez megóvhat attól, ha esetleg káros hatása is lenne a dolognak.

Ettől függetlenül én nem adnék pénzt a fiamnak a jó jegyekért, nem tartom elkényeztetésnek, csak attól félnék, hogy egy idő után elveszti a motiváló erejét. Ha túlságosan hozzászoksz, hogy a jó teljesítményt pénzzel díjazzák, más esetleg nem jelent már elengedő motivációt, illetve, ha bármi okból elmarad a jutalom, az eléggé elveheti a kedved a tanulástól. Igaz, egy munkahelyen is pénzt kapsz majd azért, ha jól teljesítesz, de a családi otthonba kicsit furcsának tartom bevinni ezt a dolgot, mert a családtagok általában nem szokták egymás fáradozásait kifizetni, hanem mindenki megteszi a magáét, hogy jól működjenek a dolgok. De ha tudatában vagy ezeknek a dolgoknak, talán nem veszélyes, amit csináltok. Csak ne hagyd, hogy a pénz határozza meg a gondolkodásodat, pl. ha anyukád nagyon öreg és beteg lesz, ugye nem várhatod majd el tőle, hogy fizessen, amiért törődsz vele? Lehet, hogy nem tetszik majd a válaszom, csak figyelmeztetni akartalak.

2016. nov. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!