Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha édesanyám ad pénzt a jó...

Ha édesanyám ad pénzt a jó jegyekért az jó nevelésnek számít szerintetek? Megváltoztathat engem?

Figyelt kérdés

!!!!! Azért került ebbe a kategóriába mert az érdekelne,hogy ez miben fog engem "befolyásolni" később !!!!!


Tehát annyi lenne hogy:


Négyesért és ötösért : +1.000 Ft

Hármasért: Matek és szakmai tantárgy esetén +1.000 Ft

Kettesért és egyesért: -1.000 Ft


17 éves fiú vagyok.

Szerintetek ez elkényeztetés,vagy csak jó motiváció?

Eddig bevált.Heti 4.000-5.000 forintot szerzek így,és édesanyám is azt mondja,örömmel költ erre.

Tanultam pénz nélkül is eddig,de ez a legjobb évem a 11-ből.


Szerintetek ez jó vagy rossz?



2016. nov. 29. 15:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Az ötlet nem rossz.

Azt nem egészen értem, hogy a hármas miért ér ugyanannyit mint a négyes-ötös?

és az sem mindegy, utána mire költöd az így megkeresett pénzedet?

2016. nov. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

egyszer - persze ott a határ,ha nincs pénze akkor vagy nem kérem el,vagy később megadja,nem zsarolhatom,az ANYÁM.

Van bennem tisztelet :)

Ment eddig mindenkinek a zöldhullám.

A másik,amit a tiszteletre igaz,anyámnak elmondom mindig hogy mire költöm.Ha azt mondom sörözni megyek azt csinálom,ha cigit akarok belőle venni azt is megmondom (bár a cigi havi 1 alkalom,az nagyon ritka) szóval teljesen egyenes vagyok vele.Ezt szeretik bennem sokan.

2016. nov. 29. 16:23
 13/21 anonim ***** válasza:

Hát, nálunk nem így működik, de azt hiszem most minden motiváció lenne, így ez is. Gondolom innen leszűrhető, hogy szerintem ez motiváló módszer. És nincs is olyan rosszul kitalálva, főleg az a -1000 forint az egyes-kettesért. Ez azért jó, mert nem lustulhatsz el ha megszoktad, hogy "van pénzed", mert kétszer olyan gyorsan elillan.

Amit 7-es írt, az meg szerintem kifejezetten jó módszer.

Hogy a második kérdésre válaszoljak, szerintem alapból nem változtat meg. De ha tényleg ilyen tudatos vagy - más is írta és nekem is annak tűnsz - akkor úgyis észreveszed magadon, ebben az esetben pedig ne félj szólni róla, és kezdeményezni a változtatást. Valahogy. De szerintem ameddig tudod, hogy a tanulás célja nem a pénz, hanem a tudás, addig nem származik gondod ebből a "rendszerből". Persze ezt mint diák gondolom így, egy szülő lehet, hogy kicsit másként lát erre :)

2016. nov. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Meg azért vegyük figyelembe, hogy amikor kettest egyest kapsz akkor te fizetsz, (legalábbis a -1.000 Ft azt jelentheti) szóval már az is motiváló :)
2016. nov. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Tisztel és szeret engem azért,hogy MINDENT megosztok vele.Így nyugodtan tehetek törvényes keretek közt bármit,nem haragszik meg,mert tudja hogy van eszem mindenhez,nem vesztem el a fejem.
2016. nov. 29. 16:24
 16/21 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen korrekt az, ha zsebpénzed ösztöndíj szerűen tanulmányi eredményed szerint kapod.
2016. nov. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Teljesen lenyugtattatok.Komolyan eufóriát érzek :) Rettegve írtam ki a kérdést,de ezek szerint nincs mitől félnem :)
2016. nov. 29. 16:26
 18/21 anonim ***** válasza:
De mitől féltél?
2016. nov. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
hogy lehurrognak hogy nagy pofont kapnék a rossz jegyért nem pénzt...
2016. nov. 29. 17:56
 20/21 anonim ***** válasza:

"Igaz, egy munkahelyen is pénzt kapsz majd azért, ha jól teljesítesz, de a családi otthonba kicsit furcsának tartom bevinni ezt a dolgot, mert a családtagok általában nem szokták egymás fáradozásait kifizetni, hanem mindenki megteszi a magáét, hogy jól működjenek a dolgok."


De nem azért kap zsebpénzt, hogy kiviszi a szemetet meg kitakarítja a szobáját, hanem azért, amit a suliban (kvázi a munkahelyén) csinál.

2016. nov. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!