Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha édesanyám ad pénzt a jó...

Ha édesanyám ad pénzt a jó jegyekért az jó nevelésnek számít szerintetek? Megváltoztathat engem?

Figyelt kérdés

!!!!! Azért került ebbe a kategóriába mert az érdekelne,hogy ez miben fog engem "befolyásolni" később !!!!!


Tehát annyi lenne hogy:


Négyesért és ötösért : +1.000 Ft

Hármasért: Matek és szakmai tantárgy esetén +1.000 Ft

Kettesért és egyesért: -1.000 Ft


17 éves fiú vagyok.

Szerintetek ez elkényeztetés,vagy csak jó motiváció?

Eddig bevált.Heti 4.000-5.000 forintot szerzek így,és édesanyám is azt mondja,örömmel költ erre.

Tanultam pénz nélkül is eddig,de ez a legjobb évem a 11-ből.


Szerintetek ez jó vagy rossz?



2016. nov. 29. 15:49
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
58%
Ha anyagilag megtehetitek és emiatt a felvételid is jobb lesz majd, akkor miért ne. Én egészen biztosan nem tenném ezt meg a gyerekemmel, de az legyen az én ügyem. Viszont ami mindennél fontosabb és tedd fel magadnak a kérdést: Ha édesanyád egyik napról a másikra megvonná tőled a pénzt, akkor mennyi motivációd maradna? Szép dolog a +400-as pontszám a felvételin - bár te még nem tartasz ott és a lényeges dolgok úgyis az érettségin fognak eldőlni - de majd mi lesz a főiskolán? Akkor is így fognak motiválni? Kérdés, hogy most ez a pénzalapú plusz motiváció egy alap célkitűzést/érdeklődési kört csupán kiegészít, vagy csakis a pénznek tanulsz? Ugye azt tudod, hogy az egyetemen olyan képzésre kell majd jelentkezned, ami ÉRDEKEL és hiába lesz jó sok pontod, ha úgy istenigazából nem lesz meg az az alap személyiségből eredő motiváció. Fogalmam sincs milyen irányban akarsz továbbtanulni, de az a +1000 Ft matek hármas esetén...abból én nem azt szűröm le, hogy te a mérnöki pályát fogod megcélozni, hiszen oda kőkemény matek kell. Képzeld el, hogy egy BME mérnökképzésen ez a fajta motiváció mennyire lenne kifizetődő. Szóval ismétlem magamat, ha valamilyen területen (egészségügy, informatika, gépészet, közgazdaság, biológia stb.) nincs kiemelkedő érdeklődésed és tényleg csak ízig vérig a pénz miatt tanulsz, akkor ezzel a megoldással te nem fogsz olyan diplomát szerezni, amiben kiemelkedő lehetsz. És ezt ne vedd sértésnek, de tényleg így van, mert majd a munkahelyeden is jó esetben abban fogsz legnagyobb lelkesedéssel és szakmai tapasztalattal dolgozni, amit önként választottál és rajongsz érte. Ez a fajta motiváció egy jogász vagy bölcsész képzésen (ahol csak magolni és tanulni kell) beválhat, de Isten ments, hogy olyan orvos végezzen szívműtétet rajtam, vagy olyan építészmérnök tervezze meg a céges irodámat, akinek jellegű motiválással sikerült megszereznie a diplomáját. Ugye érzed, hogy ezzel tényleg nem akarlak savazni csupán a színtiszta igazságra próbálok rávilágítani?
2016. nov. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!