Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kényszeresen átvágom a pszicho...

Kényszeresen átvágom a pszichológusomat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Bulímia miatt kezelnek, azzal kapcsolatban nagyjából őszinte vagyok, viszont unalomból eljátszom, hogy más betegségem is van... Ismerem pár pszichológiai betegség tüneteit, ezeket "poénból" produkáltam, és direkt őszintétlenül töltöttem ki két tesztet. Pszichiátrián depresszióval, szorongással diagnosztizáltak a bulímia mellé, a mostani pszichológusom szerint pánikbeteg is vagyok. A pszichiáter gyógyszert írt fel, nem szedtem be.


Hogyan tudnék leállni a hazudozással?

(A mindennapi életben is sokat ferdítek, vagy kitalált történeteket állítok be valósnak...utálom magamat.)



2016. nov. 29. 16:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
10%

Tökmindegy, az egész egy ostobaság.

Unatkozó idióták hóbortja akik szeretik ha valaki ápolja a lelküket.

2016. nov. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mármint a pszichológushoz járás? Nem önszántamból megyek, a szüleim erőltetik.
2016. nov. 29. 17:04
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Nem hiszem, hogy valójában át tudod vágni. Sokkal többet tud azokról a pszichés betegségekről, mint te, a teszteken pedig - ha jól vannak összeállítva - kisül, hogy nem konzekvensek a válaszaid. Szóval jó eséllyel már tudja, hogy ezzel próbálkozol, egyszerűen nem szembesít vele, hanem vár.


Leállni meg úgy lehet, hogy felnősz a feladathoz és elmondod neki az egészet. Akkor elkezdhetitek megbeszélni, vajon miért is érezted ezt szükségesnek.

2016. nov. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
22%
Elárulom a pszichológus tojik rád és a tesztedre, nem vágod át, mert nincs is agya ahhoz, hogy észre vegye! Okosan teszed, hogy nem szedsz gyógyszert!
2016. nov. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#3, köszönöm a választ! Ezen gondolkodtam én is, hogy egyszerűen nem létezik, hogy ne vegyék észre a jeleket. Csak nem értem, hogy akkor miért diagnosztizáltak. Megpróbálom elmondani nekik, mi a helyzet, csak félek, hogy elítélnek vagy megvetnek majd, mondjuk meg is érdemelném.
2016. nov. 29. 17:09
 6/14 A kérdező kommentje:
#4 köszönöm a válaszod! A továbbiakban sem fogok.
2016. nov. 29. 17:11
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Ha át tudod bszni a pszichológust, akkor a pszichológusnak kéne orvos, nem neked :D
2016. nov. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
38%
A pszichológust csak a pénzed érdekli.
2016. nov. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%

Kicsit talán OFF:


Az a baj, hogy én alapvetően nagyon szeretem a pszichológiát, sok-sok könyvet is olvastam különböző pszichés problémákról, valamint helyzetekről... Azonban, sajnos a tapasztalataim nagyon rosszak a pszichológusokkal, de a pszichiáterekkel is. :/ Eddig 3 db pszichológussavolt személyesen dolgom, de óriási csalódást okoztak. A problémám nevezetesen a nagyon (de tényleg nagyon) súlyos szociális fóbia. De olyan mintha ezt, az egyébként nagyon gyakori problémát nem akarnák egymagába elfogadni. Olyanokat vetettek fel, arra hogy félek az emberek véleményétől (pl.), hogy paranoia. Akkor olyan is volt aki leüvöltötte a fejemet, amolyan Csernusos stílusban, de mindegyiken látszott, hogy igazából nem figyel, nem gondolkozik. Úgy álltak hozzá, hogy "valakinek az is elég, hogy meghallgassák"... "De akinek nem, azt átküldjük pszichiátriára, hogy szedjen valami sablon gyógyszert". És ja, nyílván sok olyan beteg, páciens van akiknek a két lehetőség közűl valamelyik jó... De rengeteg lehetőség van a két véglet között, szerintem szörnyű ez az állapot.

Ezen felűl van olyan ismerősöm akit 4-5 pszichológusra "vettek rá" egyszerre és még ennyi csoport terápiára és 3 féle gyógyszer, köztük antidepi szedésére, egyszerű szociális fóbiával.


De persze egyértelmű, hogy vannak segitő szándékú, jó szakemberek is, csak sokat kell keresni. Én feladtam, de akinek nincs más lehetősége a gyógyulásra az ne tegye.

2016. nov. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
61%

Nyugodj meg, tudja, hogy átvered. :) Milyen tesztet töltöttél ki? Sok kérdés. Igdn/nem válaszokkal? Kb 467 kérdés. Ebben a tesztben van 3 validitást mérő skála is, szoval... ;)


Egy pszichológus hallgató

2016. dec. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!