Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én látom ezt a gazdagokná...

Csak én látom ezt a gazdagoknál, hogy sokkal jobb fejek, akik beleszülettek a jóba, mint, akik önerőből gazdagodtak meg?

Figyelt kérdés

Érdekes módon a saját ismertségi körömben azt látom, hogy akik csak simán beleszülettek a jóba, azok ilyen barátságos, laza, kedves, bohém figurák, leginkább a hobbijaiknak élnek, nem nagyképűsködnek, nem hordják fenn az orrukat, csak simán jól érzik magukat a bőrükben és olyan tevékenységekkel foglalják el magukat, amit szeretnek. Nem érdekli őket a pénz, hisz mindig is megvolt nekik, nem az anyagi javak motiválják őket.

Ellenben azok az ismerőseim, akik egykor szegények voltak és önerőből gazdagodtak meg ilyen pofátlan karrierista gépként viselkednek. Mindenkit lenéznek, mindenkinél többre tartják magukat. Valamilyen szinten jogos a büszkeség, mert mégis letettek valamit az asztalra, de amikor már ez átcsap kevélységbe és ilyen arrogáns,erőszakos törtetők lesznek az már elég visszataszító.Ezeken az ismerőseimen azt látom, hogy mindent pénzben mérnek és az istenük a pénz, egész életükben csak azzal foglalkoznak, hogy minél többet keressenek, hiába van nekik végtelen sok, soha nem elég, csak többet akarnak, ami ilyen hatalommániába csap át.


2016. nov. 30. 11:53
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Bár nem általánosítanék, nincs is összehasonlítási alapom, de van logika abban, amit mondasz. Aki beleszületik egy állapotba, természetesnek véve azt, nem retteg attól, hogy elveszíti. Te sem rettegsz attól, hogy hirtelen majd nem fogsz levegőt kapni, míg egy fulladásos rohamokat már átélt embernek komoly fóbiája lehet ugyanez.
2016. nov. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen és egyébként nem haragszom az ilyen emberekre, csak sajnálom őket, hogy ennyire a pénz körül forog az életük. Az egész más, ha valaki azért dolgozik, hogy életben maradjon az teljesen érthető, de akinek van bőven pénze, amit ráadásul komoly és elismerésreméltó munkával teremtett meg és mégsem elég neki, hanem csak még több kell és sosem élvezi ki, azt tényleg csak sajnálni tudom.
2016. nov. 30. 12:24
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Én sem általánosítanék, mindkét kategóriából van teljesen normális ismerősöm. Viszont az arányokat pont, hogy fordítva látom.

Aki a jóba született, az alapvetőnek vesz egy csomó dolgot, ami egy szegényebbnek nem az. Pl. lazán megmondja a másiknak, hogy vegyen egy kétszázezres telefont, ha az illető minimálbérből él vagy egyszerűen megmondja, hogy dolgozz többet és többet fogsz keresni. Mert nekik ezek természetes dolgok.

Egy felküzdött ember lehet karrierista, de reálisabban látja a dolgokat. Náluk többször látom azt, hogy látják a pénz árát és a benne lévő munkát, tudják, honnét jöttek.

2016. nov. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

Én is ezt látom. De! Azt vettem észre.

Aki jóban(gazdagságban) születtek azok:

nem dicsekednek milyen drága dolgot vettek, nem néznek le másokat, nincsen drága márkás cuccai PL:ruhák,telefon , értelmes dolgokra költi a pénzét, igényesek,nem érdekli a pénz vagyis életük nem pénz körül forog, személyiségük normális kedves viccesek.


Régen Szegénység volt most gazdag azok:

folyamatosan dicsekednek milyen drága dolgokat(pl:telefon) vesz magának, mindenkit lenéznek vagyis magukat felsőbbrendűnek hiszi magát,

mindig legújabb drága márkás cuccokat Pl:ruhát,készüléket vesz magának, hülyeségekre költi a pénzt, igénytelen, még több pénz még több pénz kell neki, az a fontos még több pénze legyen az életben,személyiségük idegbeteg bunkó agresszív.

2016. nov. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Én nem vettem ezt észre. Van közöttük is mindenféle ember.

Én pl. sok olyat ismerek, aki gazdag családba született, és ezért eléggé sznob. Pl. általánosak az ilyen kijelentések, hogy az alap, hogy valaki 18 éves korára tudjon lovagolni, síelni, vitorlázni, vezetni. Azért nem ezektől lesz valaki jó ember, és nem is mindegyik létszükséglet, valljuk be :)

Szóval én azért ellentmondanék neked ebben.

Aki meg önerőből gazdagodott meg, az jobban tudja értékelni, hiszen tett is érte.

Szóval én pont fordítva látom, mint te.

2016. nov. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

Ez egy érdekes feltevés. Minden nevelés és beállítottság kérdése szerintem.

Én ismerek olyan embereket, akik semmit nem dolgoztak meg a pénzükért, de mégis egyfolytában villogtatják azt, amiért ők nem is tettek semmit. Másrészt elég csak körülnézni az interneten, hogy mennyien hordják el egymást mindennek, csak mert nem megrögzött Iphone/Samsung vagy egyéb több százezer forintos telefonnak a tulajdonosai. Ez most csak egy példa, de én ennek a jelenségnek már voltam szem- és fültanúja a való életben is nem egyszer. Sajnos nagyon sok olyan ember van, aki - ahogy te fogalmaztad - beleszületik a jóba, nem tudja felfogni a dolgok értékét , mert nekik természetessé válik ez az állapot.

A másik kategória sem jobb. Utálom az olyan vadparasztokat, akik mindenkin átgázolnak, csak, hogy nekik házhoz jöjjön a money.

Meg ez az állandó kinek mennyi pénze van téma már rohadt unalmas dolog. Senkinek semmi köze hozzá, mégis mindenki ezzel foglalkozik. Ha valakinek jobban megy, arra meg már irigykednek. Szemből aranyosak, kedvesek vele, a háta mögött meg meg kibeszélik. Ilyen a mai világ, ezt programozzák az emberekbe.

Hála Istennek azért vannak, akik nem szállnak el, őket kell megbecsülni.

2016. nov. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%
Ja, milyen jó fej ez a Paris Hilton, Donald Trump és a többi gazdagnak született díszpéldány...
2016. nov. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ezek csak a saját tapasztalataim ,én egyáltalán nem vagyok gazdag, de nem is akarok az lenni.
2016. nov. 30. 14:04
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azt látom, hogy aki csak belekerült a jóba, azt hiszi, hogy másoknak is olyan könnyű. Igen, mosolygós, barátságos, jófej emberek, de fogalmuk sincs arról, milyen az, ha valakinek nehezebb sors jutott, amikor meg kell küzdeni mindenért.
2016. nov. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik "kedvenc" megjegyzésem, amit én online megkaptam, hogy az a pénz, amit én fizetésnek kapok, csak nevetséges zsebpénz, meg volt, aki kijelentette, hogy a kisujját sem mozdítaná ennyiért, nekem ez a pénz biztosítja a megélhetésemet, és ha nem is egyből mindent, de apránként mindent összehoztam és összehozok, amire szükségem van. Nos, ezeket a megjegyzéseket olyan emberek mondták, akik a fenekük alá kaptak mindent.
2016. nov. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!