Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szorongásra és idegességre...

A szorongásra és idegességre hajlamos vagyok, szociális fóbiám van, de nem vagyok szégyenlős, félénk, gátlásos és gyenge idegzetű? Miért?

Figyelt kérdés
Ezek a jellemvonások leginkább egymással járnak nem?
2016. dec. 2. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is hasonló vagyok.
2016. dec. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül járnak egymással. Sőt, leginkább csak az emberek félre szokták értelmezni a szociális fóbiát szégyenlősségnek hiszik. Amúgy meg a fóbia mindenkinél másban nyilvánul meg, van aki bármilyen szociális interakcióban izgul, de olyan is van, akiknél inkább csak speciális alkalmakkor jön elő az izgulás: pl. ha telefonon kell beszélniük.
2016. dec. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nálam is csak bizonyos helyzetekben, pl. telefonálás, vagy bemutatkozás, vagy ha találkozok valakivel akivel régóta nem találkoztam, vagy ha kínos helyzetbe hoznak sokszor nem tudom jól lereagálni. Keveset beszélek, főleg olyanok társaságában akik nem ismernek annyira vagy egyáltalán nem. Nehezen nyílok, rengeteg mindent túlstresszelek és negatívabban látom mint amilyen valójában.
2016. dec. 2. 18:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Én ha meg nem is oldottam ezt a helyzetet még, de elértem azt, hogy minimális időt töltsek el azzal, hogy a ciki helyzeteimet lejátszom az agyamban..


Meditációval ezt el lehet érni, de tudnod kell mit akarsz

2016. dec. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!