Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Válhat valaki így is nárciszti...

Válhat valaki így is nárcisztikussá?

Figyelt kérdés
Úgy, hogy nem nyomták el a szülei, hanem pont hogy ajnározva volt, mindig azt táplálták bele hogy ő okos, tökéletes, a hibáit a szülei mindig magukra vállalták.

2016. dec. 3. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Általában az ilyenek válnak nárcisztikussá.
2016. dec. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés. Az elkényeztetés szerintem általában egoista és arrogáns stílushoz vezethet, de lehet nárcisztikus is.


Az ilyen mélyebb gyerekkori elnyomásból (a folytonos te vagy a hibás, semmit nem vagy képes megcsinálni, szülő tojik rá, nem figyel rá, nem törődik vele, és nem kap érzelmi töltődést a szüleitől a gyerek, nem alakul benne ki kötődés sem igazán ), na ebből a nárcisztikus személyiségzavar alakulhat ki, ami sokkaaal durvább mint ha simán rámondod valakire, hogy nárcisztikus.

2016. dec. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én nárcisztikus személyiségzavart értettem ez alatt. Eléggé beleástam már magam a témába, szóval tudom miről beszélek :))
2016. dec. 3. 22:56
 4/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok.


Arról még nem hallottam, hogy a már-már túlzott "törődés" és elfogadás is ide vezetne. (nem vagyok pszichológus, csak hobbiként ástam bele magam én is a témába. :) ) Jó kérdés.

2016. dec. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Abban nyilvánul meg a személynél, akiről beszélünk, hogy azt hiszi ő nem hibázhat, és nem kér bocsánatot, nem vállal felelősséget a tetteiért, csak kibúvót keres.
2016. dec. 4. 19:22
 6/8 anonim ***** válasza:

"ő nem hibázhat, és nem kér bocsánatot, nem vállal felelősséget a tetteiért"


Ez lehet csak szimplán a gyerekkori elkényeztetés miatt, ahogy írtad (megszokta, hogy ő mindig jó és ki van nyalva a segge).


Én ismertem, meg itt is beszéltem már nárcisztikussal, nekik szinte 0 érzelmi kötődésük van az emberekhez ( párjukhoz is csak a saját ajnározásuk, csodálatuk és/vagy érdek, nem érzelmi alapú kapcsolataik vannak). De ők csúnyán ki is használnak bárkit, még a saját családjukat is, ehhez szoktak hozzá. A legkisebb kritikát is rosszul viselik ( de van hogy nem mutatják ki, de megjegyzik).

A többi embernél okosabbnak, egyedibbnek, jobbnak gondolják magukat rend szerint, és imádnak manipulálni, belekavarni a dolgokba. Empátia 0. AZ ő érdeke számít.



Végül is, ki tudja. El tudom képzelni.

2016. dec. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Már ezt a felsorolást most csak azért írtam el, hogy emellett a 2 dolog mellett amit írtál észrevettél-e mást is.


Ezek is nárcisztikus jelzők, érdemes figyelned a viselkedésére.

2016. dec. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Hasty ***** válasza:
Nárcisztikusok lesznek azok, akiket agyon dicsértek gyerekkorukban, Narcopaták vagy Borderline-ok pedig azok, akiket elutasítást és kevés szeretetet kaptak szüleiktől, azaz szeretethiányosak. Minden narcopata pszichopata, azaz empátiahiányos: nincs beleérző képességük. Tisztességes pillanataikban tudják racionálisan értelmezni az empátiát; értik, de nem érzik. Az, hogy kiből lesz sima pszichopata és kiből nárcisztikus pszichopata, azaz narcopata, attól függ, hogyan tudott valaki gyerekkorában megbirkózni az őt érő mentális stresszel. Ha a gyermek elutasítást és hanyagolást tapasztalt a szülők részéről, narcopata lesz belőle. A lányok általában borderline-ok lesznek, ami gyakorlatilag narcopátia, csak inkább sérülékenységgel, mint inkább a férfiakra jellemző grandiózus, kóros nárcizmussal jár. A krónikus nárcizmussal a gyermek önmagának helyettesíti az elmaradt dicséreteket és megerősítéseket, melyek hiányoztak neki.
2019. jan. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!