Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A legtöbb embernek honnan van...

A legtöbb embernek honnan van ennyi önbizalma?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy mindjárt jön valaki rácáfolás céljából, de én azt látom, hogy szinte mindenkiből sugárzik az önbizalom? Hogy csinálják? Nekem is elmagyarázhatnák, mert sok dologban akadályoz az önbizalomhiány...
2016. dec. 4. 08:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
42%

Olyan szülői háttérrel rendelkeznek, hogy semmiben sem szenvedtek hiányt, mindig mindenért meg voltak dicsérve, és ezt vitték tovább az életben.

Ennek eredménye a genetikailag meglehetősen bugyuta emberkék térnyerése az élet területén szinte bárhol.

Lásd való világok, főnökség, a mindenféle sztár kereső műsorok, meg a párkapcsolatoknál...

2016. dec. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nekem nem kifejezetten az önbizalmam nagy, de céltudatos és határozott (na meg makacs) vagyok, küzdök az akaratomért. Ezáltal nem hátráltat, hogy az önbizalmammal vannak problémák.

Szerintem egyébként rengeteg ember viselkedése csak egy álca, meg kéne őket nézni másik élethelyzetben. Lehet valakinek óriási szája, de közben lehet ő a világ leg-önbizalomhiányosabb embere.

Tálalás kérdése a dolog, ez viszont totálisan személyiségfüggő. A legjobb barátnőm egy kis nyuszi, nem mert beszélni, nem áll ki magáért, de lassan tanul belőle, hogy ne mindig ő jöjjön ki rosszul a helyzetekből.

Legyél határozott, csinálj amit szeretnél és nyisd ki a szád.

2016. dec. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nekem igazából amíg el nem kedztem zenélni 0 önbizalmam se volt de most mindenki azt mondogatja hogy milyen jo vagyok és hát ettől megjön az önbizalom. De vannak olyanok akiknek azért van önbizalmuk mert szépek, jó alakjuk van stb.
2016. dec. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja nekem is hatalmas a pofám, de közben olyan az egóm mint egy rossz aksi, ha nem kapok folyamatosan elismerést (a szebbik nem részéről), akkor hamar a nullára merül
2016. dec. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Több éve zenélek én is, de egy jottányit sem dobott az önbizalmamon. Igaz, én szobazenész vagyok, mert ilyesmiket senki nem akar játszani, amiket én.
2016. dec. 4. 08:52
 6/17 A kérdező kommentje:

Abban is van valami, hogy az önbizalommal teli felnőttek gyerekkora jól telt, dicséretek, elismerések tengerében nőttek fel. Engem szinte mindig egy szarnak hordtak el...


Köszi a válaszokat!

2016. dec. 4. 08:55
 7/17 anonim ***** válasza:

Nekem rengeteg önbizalmam van.

Kiskoromban engem is elhordtak mindennek, még most is, nagyon sokszor.

Sokan ugyanolyan önbizalom hiányosak, csak jól tudják rejteni, és semmi okuk nem lenne ezt más emberek arcába vágni hogy ők nem elégedettek magukkal.

2016. dec. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Onnan van önbizalmam, hogy...várjunk csak...nincs is:-)...Soha nem is volt. Viszont nagyon jól el tudom hitetni a környezetemmel, hogy én mennyire jól megvagyok és ilyenkor ugyan magamat csapom be, de néha legalább tényleg elhiszem, hogy én is érek valamit, ha ezt tartósan tudom csinálni, egy idő után eggyé válik a személyiségemmel és tényleg lesz önbizalmam ,s nem kell már megjátszani.
2016. dec. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
Engem is minden szarnak elhordanak, nincs sok önbizalmam. Bár mielőtt fogytam 7 kilót, semmennyi se volt... Viszont nagyon el tudom rejteni. Sokan néznek egoistának, de ez csak egy álca, védekezési mechanizmus. Egyáltalán nem vagyok megelégedve magammal és nagyon sok ember csinálja így, mint én...
2016. dec. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Én nem mutatom másnak magam, mint aki vagyok.
2016. dec. 4. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!