Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A legtöbb embernek honnan van...

A legtöbb embernek honnan van ennyi önbizalma?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy mindjárt jön valaki rácáfolás céljából, de én azt látom, hogy szinte mindenkiből sugárzik az önbizalom? Hogy csinálják? Nekem is elmagyarázhatnák, mert sok dologban akadályoz az önbizalomhiány...
2016. dec. 4. 08:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
40%
Egyre több a szép/csinos csaj és jóképű pasi. Gondolom neked is feltűnt - és egyben kicsit ijesztő is - hogy a mai tizenéves kiscsajoknak szinte kivétel nélkül nagy, formás mellük van (nagyobbak, mint pl. a legtöbb középkorú ismerősömének). Jó géneket örökölnek, a serdülőkorban bombanővé érnek, elkezdik a hedonista életmódot és a világ a lábaik előtt hever. Ilyen önbizalommal pedig semmi sem lehetetlen, beleértve az egyetemet is. Gondolom az is feltűnt, hogy a legelitebb egyetemeken (Corvinus, ELTE) hemzsegnek a jobbnál jobb csajok és a szépfiúk. Önbizalmat nem lehet növelni, az csakis a külvilág visszajelzéseiből meríthető, az esetek túlnyomó többségében a külsőre támaszkodva. Hány meg hány olyan volt nyomi embert ismerek, akiket a serdülőkor drasztikusan átváltoztatott, aztán jött a szelfizgetés, a posztolgatás/intagramm kora és aztán teljesen elfelejtette a "gyökereit". A jó genetikai hatalmas nagy ajándék tud lenni.
2016. dec. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nekem van onbizalmam, nem is keves. Szerintem kisebb reszben a szuletett szemelyiseg, nagyobb reszben neveles kerdese. Nekem mar egesz kicsi koromban meghallgattak otthon a velemenyem, megvitattak velem, ahol lehetett figyelembe vettek. Megkaptam az elismerest is ha valamit jol csinaltam, soha nem romboltak az ombizalmam azzal hogy "te meg kicsi vagy, nem tudhatod" meg "ha majd felnosz megtudod", nalunk ez soha nem hangzott el. Ha valami blodseget beszeltem, akkor a szuleim turelmesen elmagyaraztak hogy az miert hibas, de nem azt mondtak hogy hulye vagy, hanem azt hogy mi a hiba a gondolatmenetemben.


Neha kivulrol az onbizalom bekepzeltsegnek tunik, ezt is megkaptam mar, pedig nem bekepzelt vagyok, csak tisztaban vagyok a sajat kepessegeimmel.

2016. dec. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Igazából nekem elég sok önbizalmam van. Nem tudom miért. Tetszek magamnak, és szerintem a személyiségem is jó, vagy h mondják ezt... Nem tom na. Gondold át magadba, h milyen dolgokban vagy jó, és ha nem tetszel magadnak, állítsd be úgy a hajad, ahogy neked tetszik, öltözz saját stílusod szerint...
2016. dec. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én speciel mindig arra törekedek hogy az emberek úgy lássanak mint egy fix embert tele önbizalommal és megbízható képességekkel. Kívülre mindig azt próbálom mutatni hogy bármi is legyen semmi sem lehet baj. Úgy érzem hogy férfiként egyfelől ez is a dolgom. Aggódok én eleget a dolgokon egyedül is, nem hiányzik hogy másokat is traktáljak vele. Illetve szerintem hogyha az ember olyan emberekkel vannak akik magabiztosak, erősek és határozottak akkor egy idő után ők is felveszik ezt és könnyebben birkóznak meg a nehézségekkel. Ezért fontos hogy a későbbi generációnak azt mutassuk hogy igenis ki tudunk állni magunkért bármilyen helyzetben.
2016. dec. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nekem az egész gyerekkorom arról szólt, hogy egy semmirekellő, béna, buta senki vagyok, WCs néni se lesz belőlem, emellett napi szinten vertek és/vagy elhordtak mindennek.

Kamasz koromban, amikor életemben először lettek barátaim (általános végéig csúfoltak és kiközösítettek az iskolában) elkezdtem önismerettel foglalkozni, ill. belőlem alapból a "csakazértis megmutatom" dacot hozta ki a környezetem, nem zuhantam magamba, helyette tettem a céljaimért és elég messzire jutottam az induló körülményekhez képest, egy igen boldog életet építettem fel magamnak. Kimásztam egy ekkora gödörből, így tudom jól, hogy kimászok bármiből, amit az élet elém dob, ez önmagában is rengeteg önbizalmat ad. Szóval ez személyiség ill. hozzáállás és önismeret kérdése is a tapasztalataim szerint.

2016. dec. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Az önbizalmat a következők határozzák meg:

1) Mit értél el, milyen vagy, milyen eredményeid vannak.

2) Ehhez hogyan viszonyulsz, hogyan értékeled - ezt pedig döntően meghatározza az ember környezete.


Vegyük példának a testépítést. Régen fele ennyire sem volt népszerű, ma meg már szinte alapelvárás, hogy egy férfi legyen kigyúrt. Egy átlagos srác megnézi magát a tükörben, és megállapítja, hogy ő nem izmos típus. (1. pont: eredmény).

Majd azt látja, hogy a környezetében egyre több a kigyúrt fiú, és izmok nélkül már lassan labdába sem rúghat a lányoknál. Ha esetleg még a rokonsága is piszkálja, hogy "sovány vagy, edzened kéne, össze vagy szakadva", akkor az még ront is a helyzeten. Kialakul a megítélése saját magáról (2. pont).


Így az átlagos fiú a testalkatára vonatkozóan önbizalomhiányos lesz. Ez ellen vagy megpróbál tenni valamit (ez a genetikájától függ és a pénztől, mert a testépítés nagyon sokba kerül), vagy beletörődik és úgy folytatja az életét, hogy hátrányban érzi magát, mert már lassan mindenki izmosabb nála.


Tehát az embereknek onnan van önbizalma, hogy

1) olyan jellemzőik vannak, ami erre okot ad (pénzes, jó a külseje, izmos, vonzó, közkedvelt stb.)

2) úgy ítéli meg saját magát, hogy az jó érzéssel tölti el.

2016. dec. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
A negyedének azért nagyobb az egoja mert van mire. Ez tény. A háromnegyedének meg azért olyan nagy az önbizalma mert azt hiszi van mire. Ez többnyire akkor ér véget amikor találkoznak egy olyannal akinek tényleg van mire büszkének lenni :) és rájönnek hogy miért nem olyan nagy emberek. Nézd ha te nem vagy egoista beképzelt az nem baj. De ha van mire mert értél el dolgokat és vagy aki vagy akkor legyél büszke :)
2016. dec. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!