Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha nem, vagy csak...

Mit tegyek, ha nem, vagy csak nagyon nehezen tudok megnyílni az embereknek?

Figyelt kérdés
Igazából szeretek beszélgetni, (sokat is szoktam), barátkozni. De valahogy saját magamról, azokról a dolgokról, amik érzékenyen érintenek nem szoktam beszélni, inkabb témát váltok, ha arra terelődik a téma. A titkaimat is csak a tesómnak és a legjobb barátnőmnek mondtam el, de ő elköltözött messzire, ezért már nem olyan a kapcsolatunk, alig beszélünk. Ez azért lehet, mert nehezen bízom meg az emberekben rossz tapasztalatok miatt. Illetve néha nehezen fejezem ki magam, ami szintén kapcsolódhat ehhez. Jó lenne fejleszteni magam ebben a saját érdekemben, de nem tudom hogyan...

2016. dec. 4. 13:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Megnyílsz majd, mármint ezt nem te fogod eldönteni. A belsőd tudni fogja kinek érdemes megnyílni. A belsőd, olyan mint egy napraforgó a nap felé fordul mindig. Ne akarj kényszeresen megnyílni, mert abból nem szokott jó dolog kisülni.
2016. dec. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Someone Alone ***** válasza:

Én rosszabb helyzetben vagyok, mint te.

Egyáltalán nem vagyok képes megnyílni.

Nincs legjobb barátom, de még oyan se, akit a barátomnak tudnék nevezni. Nem tudom senkivel megbeszélni a titkaimat. Nem tudok senkivel magamról beszélni. Nagyon nehezen bízom meg emberekben. Aki közelebb akar hozzám kerülni, az is előbb utóbb megunja, hogy nem vagyok képes több alapvető dologra. Mint a felhasználónevem is mutatja, egyedül vagyok. Jó a családi környezetem, szoktam beszélgetni emberekkel, vannak haverjaim, de nem járok el sehova, senkivel nem tudom megbeszélni a gondjaimat, zárkózott vagyok. Ebben az egészban pedig az a gond, hogy ezen nem tudok változtatni. Állandóan mindennek csak a rossz következményeit látom, ezért nem tudok sok dologról beszélni. Nem tudok ellazulni, csak nehezen. Ahhoz, hogy egy normális, olyan emberi kapcsolatot alakítsak ki, amiben megnyílhatok, sok idő kellene nekem, ám ezt a sok időt senki nem fogja kivárni. Nem tudom magam elképzelni párkapcsolatban. Nem hiszem, hogy képes lennék annyira elmélyíteni egy kapcsolatot valakivel, hogy azt párkapcsolatnak lehessen nevezni. De még ha össze is jönne, nem adok neki sok időt. Viszont nem fog összejönni. Önbizalomhiányos vagyok. Ez is hátráltat. Pedig állítólag nincs okom rá. Elüldözöm magam mellől az embereket ezzel a hülye természetemmel, de nem tudok változtatni...

2016. dec. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!