Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezt nevezhetem szociális...

Ezt nevezhetem szociális fóbiának?

Figyelt kérdés
Minden olyan szituációban amiben beszélnem kell, előre stresszelek, kigondolom előre mit fogok mondani, amikor elkezdem mondani a szivem kalapál erősen, gyorsan... Bekerültem középiskolába, barátkozni még csakcsak, de lányokkal kb 1-2 szó ha kérdez valaki.. mostmár egyre roszabb.. szám is szárad, feszült vagyok idegesnek látszom, nem szívesen ismerkednek így velem. Mindenki egyböl rámvágja a kérdést : Mindíg ilyen csendes vagy? Belül meg annyi mindenen gondolkodom, s annyi szörnyűséget láttam,megéltem már de ezt nem szeretném erre fogni. Szóval félek emberek között lenni, vannak régebbi barátaim velük nagyon nyílt és bőbeszédű vagyok, vannak akikkel alig tudok 1-2 szót váltani azt is feszülten meg minden.. Tényleg egyre rosszabb mostmár itthon is.. Teljesen egyedül vagyok senki nem ért senkinek nem tudok az életemről beszélni. Köszönöm hogy végigolvastad!

2016. dec. 4. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos igen!

Én ugyanilyen vagyok felnőttként,nem lett időben kezelve,és nekem is tele van a hócipőm azzal,hogy senki nem érti ezt a problémát.

Szerintem még időben vagy,hogy kezd el kezeltetni.

2016. dec. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Someone Alone ***** válasza:
Igen.
2016. dec. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok csak 27 éves és még nem találtam ellenszert.
2016. dec. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen népbetegség lett ez a szociális fóbia...
2016. dec. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

4-es,

1-es vagyok,Igen egyre többet lehet olvasni róla.Többen azt mondják,hogy ilyen nincs,és ez csak egy hiszti.

Lehet,hogy megvannak azok az emberek,akik csak hisztiből mondják magukat szociális fóbiásnak,de aki tényleg az,annak nagyon sok szenvedést okoznak a vele járó tünetek.

Vannak különböző formái,és eltérő erősségei,de összességében az emberektől való beteges félelem az alapja,ami kiterjedhet a lámpalázas bepánikolástól a tőmegiszonyon át a telefonálási félelemig nagyon széles körben minden szociális helyzetre.

Ez visszavezethető rossz neveltetésre,állandó gyerekkori kudarcokra,amik teljesen szétrombolják az illető magabiztosságát.

Úgyhogy nagyon nagyon rossz ez!

Én is ebben élek,állandóan "rezeg a léc",az életemnek ez a része szörnyű.

2016. dec. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!