Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudom elfogadni az...

Miért nem tudom elfogadni az embereket olyannak, amilyenek?

Figyelt kérdés

Mindig a más emberek tulajdonságaival vagyok elfoglalva,hogy ő miért ilyen,ez miért olyan,az miért amolyan. Nem a külsőségeket kritizálom,hanem inkább a belső tulajdonságaikat,hogy miért ilyen beképzelt,miért olyan kemény,miért olyan komolytalan,stb...

Még azon is képes vagyok rágódni ha valaki "rosszul" néz rám,hogy miért nézett rám úgy.

Miért lehetek ilyen? És hogy lehetne ezen segíteni vagy kiküszöbölni?


2016. dec. 8. 07:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok ezzel.Előbb teszem fel a miérteket,s mint hogy nem véleményt alkotnék az illetőröl a ki mutatott kommunikációja alapján vagy egyszerűen csak ösztönösen reagálnék rá.
2016. dec. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Akkor más se fog elfogadni- rögtön megkérdezi: miért vagy ilyen kritikus szemléletű?

Hasonló, ha egy színjátékot nem tudsz úgy megnézni, csak hogy közben kritikát fogalmazol magadban, egyszerűen nem látod a darabot. Egy verset nem tudsz úgy elolvasni és befogadni, hogy soronként rátámadsz a kritikával. Először úgy kell: mintha te írtad volna - akkor az élmény révén a "tiéd" Később lehet azt már kritikával illetni - mert akkor már tudod, mit is kritizálsz. Ez hasonló, ahogy az emberekkel kell kapcsolatba lépni.

2016. dec. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam sokáig. Utólag rá kellett jönnöm, az hogy mások hibáit kerestem folyton, csak egy védekező mechanizmus volt. Addig ugyanis nem a saját hibáimra fókuszáltam. Miután ezzekkel tisztába vagy, és elfogadod őket, vagy változtatsz rajtuk, felismered hogy másnak a nagyképűsége, az ő problémája, és azzal neki van dolga.

Te felismerted hogy hibákat keresel másokban, ez első lépésnek jó. Most folytasd a kővetkező szinten: "Miért zavar engem az hogy xy ilyen és olyan tulajdonságokkal rendelkezik?"


A dolgok olyanok amilyenek, nem változtathatunk meg mindent.

Ha pl. engem látnál a tengerparton ülve, miközben a homokszemeket vizsgálom egy mikroszkóppal, közben mérgelődök. Mit gondolnál, hol a probléma? A homokszemekben, vagy az elmémben?

Ne vedd sértésnek, segítő szándékkal írtam!

2016. dec. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. dec. 8. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!