Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai világban a normális...

A mai világban a normális egyenlő a vesztessel?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy vettem észre hogy gyakorlatilag minél normálisabb valaki,annál nehezebben boldogul. Már mindenki inkább menő akar lenni ahelyett,hogy normális lenne.(és sajnos a menőség sokaknak azt jelenti,hogy érzéketlen bunkónak kell lenni,le kell nézni a másikat mert én vagyok a number1,hülye aki becsületes,inkább trógernek kell lenni,stb.)

És aki nem úgy viselkedik mint amiket a zárójelben írtam azt vesztesnek tituálják.

De szeretném kérdezni,hogy miért vesztes valaki azért mert segítőkész? Vagy miért vesztes azért valaki,mert nem önző?

Szóval ezért felmerült bennem a kérdés,hogy a mai világban a normális egyenlő a vesztessel?


2016. dec. 9. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
ez kb így van igen. de hát ez csak rosszabb lesz ...
2016. dec. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen ez így van ahogy mondod,bár közösségenként változó hogy a közösség irányadó embere mit ismer el mert az után mennek a birkák.Ez így van munkahelyen, iskolában mindenhol.Vannak például akik szeretik eljátdzani a mártír halált hogy ők mennyi minden tettek és egymást figyelik.De van olyan is ahol a hanyagság a menő,meg minél nagyobb állatságot művelni ,nagy az isten àllatkertje mindenféle tipus előfordulhat,és mindig lesz elég buta egyszerű ember aki aktívan részt vesz ezekben.
2016. dec. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól leszel vesztes, hogy az általad leírtakat túlzásba viszed, olyanokon segítessz akik nem érdemlik meg, vagy mindenki mást magad elé helyezel.
2016. dec. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Fritzkó Mákiel ***** válasza:
Fogalmi probléma: a normális az egy relatív (viszonyított) jelző. Úgynevezett normákhoz viszonyítjuk, ami szerint a mennyiségi (nem minőségi) többség él. Pont ezért szeretem a bolondokat, a többségük felér 1 mai normális emberrel. Szerintem te a normális alatt a rendes embert érted, aki az írott/kőbe vésett/hagyományos (akár ókori eredetű) emberséges normákhoz tartja magát, ezzel szemben állnak azok az aljas kipuhatolódzást igénylő iratlan szabályok/normák, melyek szerint ha a többség nem is, de szembetűnő ("hangos) mennyiségű ember él. Én nem tudom h sok van-e vagy csak olyan figyelemhiányosak, hogy feltűnőek kis számban is, de remélem az utóbbi.
2016. dec. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!