Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem szeretik az emberek...

Miért nem szeretik az emberek ha boldog valaki?

Figyelt kérdés
főleg a csóróbb, kommunista szellemű rétegen észre vettem, hogyha valaki boldog, kiegyensúlyozott egyből megpróbálnak neki keresztbe tenni. Most Magyarországon már rég nincs kommunizmus meg a hozzá hasonló baromság akkor hogy lehet hogy még mindig van egy nagy réteg aki így gondolkodik??

2016. dec. 9. 21:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Irigyek mert ôk boldogtalanok, és 'dögöljön meg a szomszéd lova is'...
2016. dec. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

De ez teljesen független a kommunizmustól...-_-

Szimplán irigyek az emberek

2016. dec. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Èn mondjuk teljesen az ellentète vagyok..boldoggá tesz ha valakit boldognak látok:) Vagy hozzá tudok járulni,a boldogságához.

23/l

2016. dec. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
#1-2 ✓
2016. dec. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4%
Ez szimpla üldözési mánia a részedről.
2016. dec. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én is jobban érzem magam az emberek jókedvűek.
2016. dec. 9. 21:55
 7/11 A kérdező kommentje:
*ha
2016. dec. 9. 21:55
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

erről a rétegről egy haverom jut eszembe,akinek volt egy barátnője,aki ilyen csóróbb munkás családból származott.

és ez a haverom napi 4-6 órás munkával keresett havi 1 millát.

és a lány szülei pofátlanul állandóan erőltették,hogy amit ő csinál az nem munka.

a munka az ott kezdődik,hogy 9-12 órát dolgozol fizikai munkát lehetőleg minél rosszabb körülmények között minimálbérért.

2016. dec. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

ezek azért elég szélsőséges esetek.. viszont a 12 órát dolgozó is lehet boldog, a millákat kereső pedig boldogtalan. De ha már a 12 órás munkát végző emberke kiegyensúlyozott és boldog annak ugyan úgy aláraknak. Csak azt akarom mondani hogy ez a teher alatt nő a pálma dolog nem értem h hogyan állja meg a helyét pl:


ha valakit folyamatosan terrorizálnak vagy félelemben tartatnak ott nem mindig állja meg a helyét ez a szólás meg "ami nem öl meg az megerősít" sem. sőt ront a helyzeten.

2016. dec. 10. 00:06
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kommunista, inkább proli viselkedésnek mondanám, de ez alapvetően az egész világban így megy, bár igaz hogy nálunk hatványozottan.


"a munka az ott kezdődik,hogy 9-12 órát dolgozol fizikai munkát lehetőleg minél rosszabb körülmények között minimálbérért"


Na én apám is pont ilyen volt. Kedvenc mondata ez volt: "Tanulj fiam, mert te dolgozni sosem fogsz". Ezzel kvázi degradálta az egészet, hogy munka a kétkezi munka, minden más lenézendő.


Na meg ugye egyszerűbb mindig panaszkodni, egyszerűbb szidni a gazdagokat, az államot, a főnököt, mint tenni a sajt életünkért. Egyszerűen az emberek nagy része NULLA energiabefektetéssel akar kiskirályként élni, aztán hőbörög hogy 10 év múlva még mindig minimálbért keres és nem léptették elő betanított szalagmunkás pozícióból ügyvezető igazgatóvá, pedig hát ő "dolgozott mint az állat". A South Parkban volt egy nagyon találó jelenet, mikor a csóró Kenny alkoholista apja a tv előtt ülve ezt mondta: "Te kidolgozod a beled és közben körülötted mindenki meggazdagszik".


Ilyen szempontból az előző rendszer kánaán volt a magyar embernek. Nem voltak őrjítően nagy különbségek, mondhatni mindenki egyformán szarul élt. És ez a tipikus hozzáállás hogy "ha másoknak is szar akkor már nem is érzem olyan szarnak".


Irigység és lustaság keveréke szerintem a dolog. Az emberek többsége fél szembenézni az élettel, szerintem a 90% meg sem próbálja elérni a határait, meg sem próbál jó lenni bármiben...csak dagonyázik a langyos pocsolyában és ignorál mindent ami előre vihetné az életben.


És az ilyen emberek szülnek gyereket, majd generációkon keresztül nevelik egymásba hogy "úgysem viszed semmire", "úgy sincsenek lehetőségeid". A gyerek meg inkább eljár piálni, bulizni, szarik az életbe és már fiatalon megtanulnak kifogásokkal burkolózni hogy éppen miért hibás mindenki más az életükért csak ők nem.


Na meg amit észrevettem, hogy ha bárkinél rákérdezel, hogy miért ott tart ahol, vagy "felelősségre vonod", szembe állítod a tényekkel, akkor azonnal elküld az anyádba, hogy hát ő mindent megtesz csak ez meg csak az és felsorol 150 kifogást.

2016. dec. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!