Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyen boldog, ha...

Hogyan legyen boldog, ha semmi okom sincs rá?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, egy csődtömeg. Szar munkahelyem van, nincsenek barátaim, barátnőm, és soha nem is voltak.


Szerencsétlen vagyok és visszahúzódó, egy csődtömeg, semmirekellő barom.

Bár már úgy vagyok vele, hogy ez motivál engem a változásra, hogy ennyire kiégtem. De annyira kivagyok égve, hogy ez sem megy már.


Mit tegyek? Én csak boldog szeretnék lenni a jelenben, azzal amim van. De azzal nem tudok boldog lenni. De én most szeretnék, mert tudom hogy a jövőben úgysem leszek az. Ugye minden ember azzal nyugtatja magát, hogy ő majd ekkor és ekkor boldog lesz, ha ezeket a dolgokat megteszi, vagy ha majd lesz barátnője, aztán mire eljut oda rájön, hogy nem is boldog, mert lesznek újabb tervei. Nos, én a most szeretnék boldog lenni.


Én csak egy boldog csődtömeg és szerencsétlen alak szeretnék lenni, aki szereti magát, hogy egy csődtömeg, és nem küzd többé az ellen, hogy ne legyen egy csődtömeg. És így talán többé nem lesz csődtömeg.


2016. dec. 19. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:

20 évesen hogyan jutottál el a kiégettség szintjére? Netán valami óriási trauma ért?


"Én csak boldog szeretnék lenni a jelenben, azzal amim van. De azzal nem tudok boldog lenni." - Remélem, érzed az ellentmondást. Ha nem tetszik, aki vagy, meg tudod változtatni. Akarni nem könnyű, de a siránkozás nem visz semmire.

2016. dec. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

... pedig jó a gondolatmenet, az utolsó két mondat.

A szenvedés oka a vágyakban van - mondta Buddha - a vágyak megszüntetésével a szenvedés megszűnik.

2016. dec. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

Mivel ez benned létezik, okok is benned léteznek csupán. ..erfo teremteni kell okot.

Hozzáállásodon változtass.

Igazából csak jóra van okunk.

2016. dec. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Örülj neki hogy nálam még így is jobb vagy. Én már 15 évessen is 100x nagyobb szerencsétlen vagyok mint te.
2016. dec. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Miért, kedves utolsó?
2016. dec. 19. 14:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Kiégtél? 20 évesen? Ne röhögtess.


Rossz a munkahelyed? Változtass.

Nincs végzettséged? Szerezz.

Az önbecsülés , amit te boldogságnak hívsz, az nem fog jönni kemény munka és az afölött érzett megelégedés nélkül. Azt neked kell elérned.

2016. dec. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5:

Zárkózott vagyok, eléggé béna, és a gerincemmel is baj van. Elég baj nekem ez önmagában is és tudom hogy elég ronda, de minden nap megkapom a gúnyolódásokat, hogy teknős béka... Tudom nem hangzik olyan nagy azámnak, de akinek ilyen baja van, annak elég rosszul esik hogy még piszkálják is érte, szerintem így mindenki nehezebben fog elfogadni. Gondolom neked ilyen problémád nincs. A családomról már inkább nem is beszélnék.


Szóval szerintem gondolj bele abba, hogy mindig lehet rosszabb, más emberek nálad sokkal rosszabb helyzetben vannak és örülj neki, hogy neked azért jobb. Persze ez nem azt jelenti hogy nem kwll változtatni azokon a rossz dolgokon/tulajdonságaidon, amiken tudsz.

2016. dec. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!