Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A boldogtalanság legtöbbször...

A boldogtalanság legtöbbször a magánnyal van összefüggésben. Akkor hogy várható el valakitől, hogy magányosan is boldog legyen?

Figyelt kérdés
Én nagyon magányos vagyok. Minden napom egy harc, ezerrel csinálom az egyetemet, nyelvet tanulok, sportolok. Próbálok boldog lenni, sokszor tényleg jó kedvem is van. De vannak rosszabb napok..Na mind1, nem is ez a lényeg, hanem az, hogy a csoporttársaimnak mindnek vannak haverjaik, párjuk és ők így boldogok. És szerintem ha tök egyedül lennének, mint én, nem lennének boldogok. Tehát akkor én miért ne várhatnám kívülről a boldogságot? Meg őszintén: nem sokkal boldogabb, jobb egy olyan élet ahol emberek vesznek körül,barátaid és pasid van,mint az, hogy egyedül járod a várost egész nap? Nekem az a hozzáállás, hogy magadban legyél boldog kicsit sántít. Szerintem igenis vannak dolgok az életben, amik boldoggá teszik az embert, és vannak, amik boldogtalanná. Ti hogy látjátok?
2013. nov. 25. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Én egyedül is megvagyok, de kell a társaság is néha. Bár mostanában kezdtek megőrülni haverjaim, egyre jobban próbálom taszítani őket. Szóval szerintem lehet valaki magányosan is boldog, de nem olyan értelemben.
2013. nov. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én gyűlölöm a magányt.. szerintem személyiség függő,ki hogyan éli meg.Valaki szereti az egyedüllétet..én utálom..bekattanok teljesen..brr.:D

Szerintem egy ember akkor lehet boldog, ha emberekkel van , és szeretik és ő is szeret. Nálam. Másnál lehet,hogy teljesen másképp van ez(:

2013. nov. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 bumbi02 ***** válasza:

Azt mondod hogy miért ne várhatnád kívülről a boldogságot?

És ki tehet arról ha az ember magányos?: ) Azon általában lehet változtatni. És az a változtatás belülről kezdődik el.

2013. nov. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Jézus :) válasza:

"Nyomorult a test, mely egy másik testen csüng, és a lélek, mely e kettőtől függ."


Amíg másban keresed a boldogságodat, addig nem lehetsz boldog egyedül. Igázan akkor boldog az életed, ha azt megtudod osztani valakivel. De egyedül is annak kell tudnod lenni, mert máskülönben pl. a párod lesz támaszod a boldogságodnak. De hosszútávon ez nagyon sok gondot okozhat. Féltékenység, "megfojtás", teher a másik számára stb.

Örülj a mostnak. Annak ami van. Ha ez őszintén jön tiszta szívedből, akkor boldog leszel minden nap. Mindenkinek örülni fogsz és szeretni. És ha ezek után még párt is találsz magadnak, aminek elég nagy a valószínűsége, akkor beteljesülsz. :)

Sok sikert!

2013. nov. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsóval.

Fél éve egyedül vagyok, egy percig sem kesergek rajta, nagyon jó egyedül is. Előző kapcsolatom előtt másfél évig egyedül voltam.. Volt jelentkező, de csak akkor megyek bele egy kapcsolatba, amikor az illető tényleg "elvarázsol", amit nem könnyű.. De jó nekem egyedül, úgyhogy nem panaszkodom :)

Próbáld meg te is megtalálni, mi tesz boldoggá, párkapcsolat nélkül.. Engem a hobbijaim, a barátaim, a munkám nem kifejezetten, de az is leköt eléggé..

Kitartás, és sok sikert!

25/N

2013. nov. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem párkapcsolatra gondoltam elsősorban, hanem barátokra. De ha barátai sincsenek az embernek, úgy már azért kicsit nehezebb a boldogság nemdebeár?
2013. nov. 26. 12:46
 7/7 anonim ***** válasza:

Annyira nem nehéz.. Voltak barátok nélküli időszakaim az életben, és azok is boldogok voltak :)

Sokat utazom couchsurfiggel, meg fogadok is embereket, így nagyon sok érdekes embert és nézőpontot lehet megismerni.. Aztán átértékeli az ember a dolgokat. Meg sok hobbihoz nem kell társaság :)

Barátokat pedig oké, nem könnyű találni, de haverokat azért nem nehéz, és onnan kialakulhat bármi.

Ettől függetlenül elsősorban magaddal kell jóban lenned.

Utolsó voltam :)

2013. nov. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!