Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez a pofátlanság csúcsa?...

Ez a pofátlanság csúcsa? Valaki azért vesz drága autót mert az "üzleti célra kell"?

Figyelt kérdés
Ez a másik hülyének nézésének csúcsa? Valaki azt magyarázza nekem, azért vesz mondjuk mercedes-t vagy audi-t, mert ha megy egy másik üzletemberhez, "nem mehet akármivel". Ez komoly? Mondjuk én is nézegettem BMW-ket, igen ,mert jobban tetszik mint egy opel mondjuk. Vagy akár egy drágább cipő, legyen mondjuk nike mert az jobb és jobban tetszik mint egy puma mondjuk. De nem kezdek el hülyeséget magyarázni miért vettem. Kinek van igaza?
2016. dec. 22. 18:22
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván más a helyzet ha a greenpeace elnökével találkozol, akkor valószínűleg értékelik azt is ha görkorival mész, és ez így van rendjén. Egy üzletember, nem azért üzletember, mert tenni akar valamit a világért, hanem azért mert gazdag akar lenni, az ő esetében meg kell a presztízsautó, hogy lássák azt, hogy sikeres.
2016. dec. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 Carragher_x ***** válasza:
8%

"az ő esetében meg kell a presztízsautó, hogy lássák azt, hogy sikeres."

Csak mondjuk akivel üzletelni akar, azt pont nem az autója, hanem mondjuk az éves beszámolója érdekli:)

2016. dec. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
89%

"Carragher_x nevű felhasználó válasza:


"az ő esetében meg kell a presztízsautó, hogy lássák azt, hogy sikeres."

Csak mondjuk akivel üzletelni akar, azt pont nem az autója, hanem mondjuk az éves beszámolója érdekli:)"


Okoska, ezenkívül az, hogy mennyit keres, mennyit költhet az illető. Fogalmad sincs erről a világról.

2016. dec. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 Carragher_x ***** válasza:
9%

Egyébként komolyra fordítva a szót, jellemzően két esetben mondja azt vki, hogy "üzleti célra" kellett egy luxuscikk:

- Ha nem önazonos és képtelen felvállalni, hogy egyszerűen azért vett meg vmit, mert az tetszett neki.

- Ha el akarja rejteni a valós anyagi helyzetét.

Egyértelmű, hogy egyiknek sincs semmi köze az üzlethez.


"Okoska, ezenkívül az, hogy mennyit keres, mennyit költhet az illető."

Azt nem a lízingelt kocsi fogja megmutatni, hanem az a bizonyos éves beszámoló. Már ha nem illegalitásban mozgó "üzletemberekről" beszélünk. Nekik tényleg szükségük van státuszszimbólumokra, bár végső soron a fent említett két ok közül leginkább a második miatt.

2016. dec. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 Carragher_x ***** válasza:
9%

"az ő esetében meg kell a presztízsautó, hogy lássák azt, hogy sikeres."

Hisz ha a szomszéd nem látná az autót, akkor nem lenne sikeres, logikus:) Ugyanis abban biztos lehetsz, hogy az üzleti partner nagy ívben sz*rik arra, hogy te milyen autóval jöttél meg milyen márkás öltöny van rajtad. Mégpedig pont azért, amit te magad mondtál. Mert pénzt akar keresni és ezeknek ehhez bizony semmi köze.

2016. dec. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
89%

Igen, komoly. Az én főnököm is a top 10%-ban mozog és üzletel és bizony azért kellett lecserélni az imádott konzerdobozát. Egy fontos tárgyalás után a partnere félrehúzta és finoman közölte vele, hogy ilyen autóval nem érkezhet mert nem fogják őket komolyan venni.


De mondok Neked meredekebbet is: az is rohadt fontos, hogy egy tárgyaláson milyen karóra van rajtad. Tolmácsként állandóan kísérgetnem kell a főnökömet mindenhova, ezért kb fél év munkaviszony után kaptam egy többszázezer forintos órát amit kötelezően viselnem kell a tárgyalásokon. Szerintem röhejes és a büdös életbe nem költenék ennyit órára (ha kilépek majd azzal a lendülettel fogom eladni) de ez van, ez így működik.


Pontosan ugyanaz a helyzet, mint annak idején a vadászó-halászó időkben a fizikummal. Minél erősebb = annál potensebb = keresni kell a társaságát. A modern világban a vagyon jelenti a potenciált és ennek megvannak a külsőleg látható kifejezőeszközei.

2016. dec. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

"egy fontos tárgyalás után a partnere félrehúzta és finoman közölte vele, hogy ilyen autóval nem érkezhet mert nem fogják őket komolyan venni"


Ne haragudj lehet hogy benne van a főnököd a top 10%-ban, de akkor ezek szerint az is hozzátartozik hogy kajálja befele a hülyeséget mint a macskám a tesco konzervet. Grat neki.

2016. dec. 22. 19:16
 18/35 Carragher_x ***** válasza:
29%
Megkövetem magam. Warren Buffet,az ikea alapító Kamprad vagy épp az amazonos Bezos is teljesen komolyan vehetetlen figura, hisz hármójuk autói összesen nem érnek 5 millió forintot :D:D
2016. dec. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 Lazy Lover ***** válasza:
82%
édesapám üzletember volt ő is márkás öltönybe ment tárgyalásra menő óra samsonite táska elmondása szerint nem vették volna komolyan őt ha sima melegítőbe megy oda a hogy írták ez jelzi hogy valaki mennyire sikeres
2016. dec. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
83%
#18 Ők már megtehetik. Kovács (2) Lajos cégvezető a Nyomulunk 2015 Kft. igazgatója még nem feltétlenül.
2016. dec. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!