Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan változtassak a szemléle...

Hogyan változtassak a szemléletemen?

Figyelt kérdés
Az az elméletem, hogy ha nem vagyok szép akkor nem érdemlem meg az életem-legalább is ezt érzem minden alkalommal amikor meglátok egy nagyon szép lányt-hogy én miért nem lehetek olyan? nekem miért ez jutott?- vagy tetszik nekrm egy srác például és azt érzem folyamatosan hogy ebből úgy sem lehetne semmi mert nem vagyok hozzá elég jó... nem is tudom egyszerűen elmegy az eletkedvem is attól ha eszembe jut hogy nekem miért ez jutott.. nem is akarok lány lenni mert annyi mindenkinek meg akarok így felelni, nem is tekintek magamra lányként és ezt legszívesebben mindenkinek elmondanám, hogy nem igy tekintsenek rám mint egy csúny lányra hanem mint egy semmire egy nemtelen izére... jobb lenne ugy. Na és ezen szeretnék változtatni, motivációt keresni.. Tippek?

2016. dec. 25. 16:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Kezdj el foglalkozni, törődni magaddal. Vásárolj új ruhát, törődj magaddal többet.
2016. dec. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De már így is minden tőlem tellhetőt megtettem nem tudom mit tehetnék még ezért írtam hogy a szemléletemen kell változtatni mert a külsőmért már nem tzdkm mit tehetnék: van egy halom sminkem amit használni is tudok, az arcomat a bőrömet ápolom, sportolok , rendszeres járok fodrászhoz, vásárolni, de még így igy olyan semmilyennek érzem magamat, akin már semmi sem segíthet....
2016. dec. 25. 16:58
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Hát tudom, hogy mindig ezt írják, de szerintem egy pszichológus segíthetne kicsit.
2016. dec. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

A kérdésedből nem az jött le, hogy mindent megteszel, mert azt írod egy nemtelen ízé akarsz lenni, azok nem sminkelnek.


Úgy gondolom, ha ezeket valóban megteszed, akkor viszont már csak pszichológus segíthet.

2016. dec. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Bele kéne csempészni a szemléletvilágodba néhány nagyon fontos alaptételt, ezek közül: az élet nem érdem, és a halál nem büntetés. Ebből is adódik, hogy az életben meglévő pozitívumok sem érdemek, és a negatívumok sem büntetések. Aki érdemekre vagy büntetésekre számít, az nagyon sokszor igazságtalannak is tartja az életét emiatt. Ha ezek alapján megtanulsz a "szépség" és a "csúnyaság" között egyenlőségjelet húzni, akkor nem fogod kevesebbnek tartani magadnál a (számodra) szebbnek tűnő embereket sem.
2016. dec. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Nem sminket kell venni, meg ilyen szépségápolási szarokat, hanem meg kell tanulnod elfogadni hogy ilyen vagy, szomorkodás meg semmin nem változtat, csak hátráltat. És biztos van olyan fiú, akinek bejössz. (Ez 100%, mert vannak bűnronda lányok akiknek így is van pasijuk, és fordítva)

"Az az elméletem, hogy ha nem vagyok szép akkor nem érdemlem meg az életem"

Nagyon nagy hülyeség ez az elmélet, hagyd abba az ilyen butaságok gyártását.

Tegyük fel, tényleg csúnya vagy (ami relatív), és akkor mi van? Életed végéig ezen fogsz bőgni, ahelyett hogy a céljaidra és a boldogságra koncentrálnál, depibe esel egy változtathatatlan dolgon?

A szép lányok is megöregszenek és elcsúnyulnak egyébként.

2016. dec. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, lehet, hogy megfontolom a pszichológust...
2016. dec. 25. 19:53
 8/11 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem ne pocsékold arra a pénzed, ezt magadtól is meg tudod oldani, nem vagy te hülye.
2016. dec. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Változtatni szeretnél a szemléleteden? Érdekes. Vajon mi is az a szépség? Miért gondolod, hogy annyira fontos szépnek lenni? És honnan veszed azt, hogy te nem vagy szép? Nem a Te szemléleteddel van a baj! Ha elkezdenél másképp gondolkozni, akkor csakis magadat csapnád be! Mert a világ már csak ilyen! Igen is szépnek lenni jó! Aki mást mond hazudik! Ha szép vagy jobb az életed! Minden könnyebb! Barátok jönnek maguktól. Mindenki kedves segítőkész. A karrierépítés is könnyebb! Egy vonzó testel hamarabb kerülhetsz vezető pozicióba mint főiskolai végzettséggel és ronda testel. Ez bizonyított, és életem során párszor már én is tapasztaltam. A szemléleteddel semmi gond sincs. Csak azt látod, ahogy a világ működik körülötted. Azzal, ha becsukod a szemed (szemleletváltás) csak magadat csapod be, és semmin sem változtatsz. Ne csak a külsődre koncentrálj! Mert bizonyos dolgokon nem tudsz változtatni. Talán a plasztikai sebész, de tudjuk ők se istenek, csak korrigálni tudnak, változtatni nem nagyon. Michael Jackson erre a példa. A szeretet az, ami meggyógyít! Ha megtalálod azt az embert, aki ilyennek is szeretni fog. Nehéz feladat tudom. De hidd el többet ér egy értelmetlen szemléletváltásnál. És a kedvesség pozitív gondolkodásmód(mégha nehéz is ilyen helyzetben) sokat változtathat az emberek rólad alkotott képén. A kedvességet persze csak mértékkel, nehogy ellened forduljon. Az emberek hajlamosak kihasználni a másikat.
2016. dec. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, hogy ez neked hol jó? 78 éves öreg néniként is azon akarsz rágodni, hogy vannak szebb asszonyok nálad? Ez az élet rendje. Mindig voltak, vannak és lesznek szebb személyek nálamnál is. A kisugárzásodon nagyon meglátszik, hogy nem vagy elégedett magaddal. Győzd meg önmagadat, hogy elég jó vagy sok mindenben és hinni fogod.
2016. dec. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!