Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A "nevelő"apám miért akarja...

A "nevelő"apám miért akarja anyukámat kisajátítani?

Figyelt kérdés

Anyukámról azt kell tudni, hogy nagyon fiatalon szült meg engem, rengeteg lelki problémával, így egy gyereket fogalma sem volt, hogyan kell nevelni. Saját magát nem tudta kezelni, nemhogy egy gyermeket. De ezt pár normális lelki támogatással képes lett volna rendbehozni, és normális család lehettünk volna.


Amikor 12-13 éves voltam, megismert egy nagyon vallásos embert, akiről azt kell tudni, hogy hallássérült, és korábban öngyilkos is akart lenni. De véleménye szerint, Isten segített neki megtalálni a fényt. Amit anyukámnak adott, az nem más, mint a nevelési tippek. Egyébként egy borzasztóan agresszív emberről van szó, éveken keresztül a természetfeletti baromságokkal etette anyámat, aki persze, mint minden könnyen manipulálható, hiszékeny ember bekajált. Megtiltotta a hajvasaló használatát, az internet korlátozva volt, az ételt eldugta előlem néha. Soha nem bántott meg, de verbálisan nagyon ment neki a vulgáris kifejezésekkel, rám is, és anyámra is. Anyum persze ezt nem tudatosítja, mert annyira elmanipulálta őt ez az ember, aki egyébként nagyon "szent" mindenki szemében, mert osztja mindenkinek a tipikus erkölcsi, és vallásos szabályokat, tetteket. Azóta rosszabbodott anyukám idegállapota, sajnos képtelen önnálló véleményt alkotni. A "nevelő"apám szerint el voltam kényesztetve, mert mondjuk anyukám főzött nekem (?! ez komoly), mert mint egy lázadó pubertás, nekem is voltak pofázásaim (azért büntetéseket kaptam), végül, ha bármennyire is közeledni szerettem volna anyukámhoz, ő megsértődött, és pár perc után ment is telebeszélni anyám fejét minden igazságtalansággal (hogy én nem szeretem anyukámat, ellene akarok tenni), ezt is elhitte anyám. És aszerint viselkedett. A helyzet most sem más, de most karácsony van, és elképesztően egocentrikus. Nekem vele soha nem volt problémám, azon kívül, hogy szándékosan ellenem tett, mert annyira érzékeny (a múltjából kiindulván), hogy mindent magára vesz.


Úgy érzi, ő különb a többieknél, vele lehet kivételezni. Történt egy beszélgetés az asztalnál, amikor azzal jött, hogy minden diplomás egy kalap sz @r (neki nincs ilyen, és nyilván ezzel kompenzálja).

Anyukám hihetetlenül bólogat neki, de sajnos minden másképp alakult volna, ha pszichológushoz járt volna, mint egy elvált 1 gyerekes anya, akinek senkije sincs, és támaszra volt szüksége, vagy ha talált volna egy értelmes embert, és nem olyat, aki képes egy tizenévest hibáztatni azzal, hogy nem szereti az anyját.


Vele érvelni lehetetlen, nagyon önfejű, naiv, és ítélkező (szerinte mindenki a pokolra kerül, akin tetoválás van piercing stb).


Szerintetek hogyan lehetne tudatosítani velük ezt a viselkedést?

Apukámmal ritkábban találkoztam, miután elváltak, de ő segített nekem a tanulmányaimban, ezért egyetemre kerültem, és célom is van. Egy anyuka nagyon hiányzik az életemből. És bár van, csak ő már nem az anyukám, mert elhitette vele ez a gazember, hogy nem vagyok szerethető.


2016. dec. 26. 23:34
 1/4 A kérdező kommentje:
Émás családdal nagyon jól kijöttem.
2016. dec. 26. 23:38
 2/4 A kérdező kommentje:
Apukámnak is volt 2 barátnője is, akik abszolút normálisak, korrektek voltak, nagyon szerettem őket, ők is engem. Meg tudtam velük beszélni elég sok mindent, úgy éreztem, van támaszom, kapok szeretet, és rendben is voltam. Az egyik tanárnő volt, aki sok mindenre megtanított, amire anyukám képtelen volt, így most már neki köszönhetően sokkal könnyebben mennek a dolgok. Miután szakítottak apummal, azóta megint egyedül vagyok. Ezzel csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy a probléma nem velem van.
2016. dec. 26. 23:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Költözz el!
2016. dec. 27. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Anyukáddal kellene kettesben maradnod, vagy ha apukás tud a dolgokról és elmagyarázni neki. Talán ha nincs ott, akkor tudsz rá hatni
2016. dec. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!