Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek magabiztos?

Hogyan legyek magabiztos?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nincs önbizalmam. Nem szeretem magam. Barátaim vannak, lányokkal általában jól kijövök, fiúkkal azonban kevésbé... nem merek velük beszélgetni. Chaten igen de személyesen nem. Alapból azért nincs önbizalmam mert nem vagyok szép. Nem egyformák a melleim, de a legnagyobb baj... az hogy kancsal vagyok. Alig merek mások szemébe nézni, jobb oldalról nem látszik de szemből és balról igen. Sokszor sírom el magam a tükörbe, a saját anyám szemébe szinte nem is nézek. Ráadásul rossz a viszonyom apámmal és folyton piszkál hogy milyen semmirevaló vagyok, semmi nem lesz belőlem. Nagyon parázok hogy igaza is lesz. Mivel nincs önbizalmam a kancsalságom miatt, így béna lány vagyok. Mindig bénázok, nem vagyok talpraesett, sem magabiztos és félek hogy ez később akadályozni fog a munkahelyemben és új munkatársaknál. Pedig annyira szeretném bebizonyítani magamnak de főleg apámnak hogy én is vagyok valaki. Szeretek rajzolni, gyönyörű körmöket csinálok, jó a helyesírásom meg szépen is írok. Jó a humorom, nem vagyok egyáltalán felszínes és vidám próbálok lenni mindig. Olyan munkát szeretnék hogy másokról kelljen gondoskodnom, pl. Idősek otthonába nagyon szeretnék dolgozni, ilyen betegeknél, fogyatékosoknál is szívesen. Akár már nyáron. De apámnak ez se tetszik, a jó szándékaim mert ezzel nem lehet sok pénzt keresni szerinte. Senki nem értékel.Kértem egy zoknit a hétvégén és azt mondta nem érek annyit -.- nagyon rosszul esett, ezért sincs önbizalmam. Akkor érzem hogy van egy kicsi, mikor drága ruhákat vehetek fel, drága cipő, parfüm mert így úgy érzem vagyok valaki.. Én is érek valamit. De persze erre nincs pénzünk, csak elmegyek nézelődni hogy "ha majd egyszer ilyenem lesz" és hogy fájdítsam a lelkem. Meg én nem jómódú, intelligens családban nőttem fel, meg növök is még, hanem olyanba ahol alapvető dolog az anyázás. Ez miatt buta is vagyok, de tényleg, apám szerint mint a sötét éjszakaa olyan vagyok. De hogy legyek okos mikor semmit nem tanítanak meg?? Irigylem másokat, mert okosak, van adidas cipőjük és nekem talán sosem lesz. Félek hogy nem leszek sikeres a munkámban, mert nem vagyok magabiztos. Az is érdekes hogy általában jó nem mindnél de a legtöbb lány szerint nem vagyok csúnya, idősebbek dicsérnek, képről mindig de fiúk élőbe soha. Sose volt még olyan . buszom is csak kinevetnek. Hát hogy legyen így önbizalmam??? Osztályba van egy lány, aki rendszeresen piszkál, hogy hogy néz már ki. Gyomorgörccsel szoktam előtte elmenni, még új cuccokat se merek felvenni mert félek, hogy mit szól majd be. Egy a hibám és el is ismerem: kétszínű vagyok. De azt is csak mások miatt, hogy megfeleljek minden egyes embernek és vilagosits szeressenek.

16 éves lány vagyok


2016. dec. 28. 17:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Keversz néhány fogalmat.

Viszont a legalapvetőbb dolgot tisztázd magadban: nem a külsőségektől, a drága ruháktól, a pénzszórástól, és legfőképp nem más emberek ítélete alapján leszel értékes. Előbb tanuld meg szeretni magad, és elengedni az idegenek (mivel azok. A lány az iskolában kicsoda neked? Számít? Nem hiszem) véleményét. Tudom, hogy nehéz, de tanuld meg, hogy nem szabad más véleményétől függnöd. Ne becsüld le magad, mindenkinek vannak hibái, és szépek, értékesek, tehetségesek azokkal együtt is.

Azt mondod, írsz, rajzolsz. Remek! Foglalkozz kreatív dolgokkal, és bátran mutasd meg másoknak, hogy tehetséges vagy. Ha sikereket érsz el, nő az önbizalmad, és a pozitív kisugárzás széppé tesz mások szemében (ami pozitív visszacsatolást generál, erre szükséged lehet, ahogy látom). De a legfontosabb, hogy magaddal békülj ki, csak utána törődj bármi mással.

A családodra inkább nem mondok semmit. Viszont a kancsalság műtéttel korrigálható, esetleg, ha igazán zavar, utánanézhetnél ennek. Talán kivitelezhető.


Ha bármit szeretnél, írj üzenetet, válaszolok :)

2016. dec. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!