Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok az emberek, akiknek...

Azok az emberek, akiknek mindenben szerencséjük volt az életük során miért nem tudják elfogadni ezt a tényt?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon sokat számít,hogy az ember hová,milyen tulajdonságokkal születik.

Erre sokszor hallani ezeket a közhelyes baromságokat,hogy "mindenkinek megvan a maga keresztje" és egyéb idiótaságok.

Hogy lehetne már két emberi sors egyforma.

Az egyik mindig nehezebb lesz,mint a másik.


És amikor rávilágítasz egy szerencsés embernél arra,hogy bizonyos dolgokat annak köszönhet,hogy szerencséje volt az életben,akkor nem akarja elfogadni,megsértődik rajta...


2016. dec. 28. 22:34
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Az emberek nagyon másként kezdik az életet.

Van,akik gazdag,mások szegény családba.

Vannak akik egészségesen,mások betegek születnek.

Vannak akik egyedüli gyerekként,mások sokgyerekes nyomorba.

Van akiknek jó szülők jutnak,másoknak tudatlan alkoholisták a szülei,másként nő fel,stb.


Nagyon sok embernél korlátozva van,hogy mit érhet el az életben.

2016. dec. 28. 22:38
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

Te meg azt fogadd el hogy mindenkinek a saját problémája a legnagyobb...


Ráadásul te kívülállóként nem tudod normálisan megítélni hogy egy másik ember sorsában mennyi a szerencse és mennyi a munka. Nyilván szerencse is kell, de az önmagában nem elég.

2016. dec. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Erre tökéletes példa a rap. Nyomorból feljövő chicago-i gyerekek már 16-25 évesen, kitudnak törni az énekléssel, szövegeikkel. Náluk ez számít adottságnak, már csak az kell hogy szeressék is a munkáját, és ha van rá igény, olyan élete lesz mint a nagyoknak, sportkocsi, villa, ismertség.

Az legszebb hogy ők viszont elismerik azt ahonnan kikerültek, és van akik nem is szakadnak ki a gettóból, bűnözésből, mert elvesztené az egész munkássága a hitelességét.

2016. dec. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

"sokat számít,hogy az ember hová,milyen tulajdonságokkal születik"

Persze hogy számít, a baj ott van, ha valaki ezeket folyamatos kifogásként használja a későbbi életében.


""mindenkinek megvan a maga keresztje" és egyéb idiótaságok"

Mert talán nincs? Mindenkinek ugyanúgy vannak gondjai a legszegényebb embertől a leggazdagabb emberig. A csóró prolik szoktak így viselkedni hogy "nekem szabad panaszkodnom, te meg fogd be a pofád mert van pénzed".


"rávilágítasz egy szerencsés embernél arra,hogy bizonyos dolgokat annak köszönhet"

Na nekem például herótom van az ilyen "rávilágító" emberekről, akik mindig jobban tudják hogy nekik miért szar és a másiknak miért jó, meg mindent a szerencsére fognak ahelyett hogy cselekednének.


"Nagyon sok embernél korlátozva van,hogy mit érhet el az életben."

Ebben is van igazság, viszont azért Európán belül elég jó lehetőségeid vannak, és inkább úgy fogalmaznék, hogy nagyon sok ember önmagát korlátozza és ezért nem ér el semmit az életben.

2016. dec. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Az nyilvánvaló,hogy mindenkinek a maga problémája a legnagyobb,de attól még be lehet ismerni,hogy vannak,akiknek sokkal nehezebb.
2016. dec. 28. 22:58
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
Na meg persze, sok esetben kell a szerencse, viszont ahhoz neked is lépned kell az élet sakktábláján, és minél több "szerencse esélyes" helyzetet kialakítanod, mert ha meg sem próbálod akkor nem is fogsz nyerni.
2016. dec. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ha valaki betegen születik,vagy egy betegséggel,akkor mondjuk korlátozva van,hogy ő mit érhet el az életben.


Pláne ha még szegény is.


Ezzel szemben,vannak,akik jómódú családba születnek,és egészségesek,és sokszor verik magukat,hogy ők mi mindent értek el az életben.

Meg volt rá a lehetőségük,ennyi.

És sajnos fáj nekik,ha valaki ezt elmondja.


Én nem arra gondolok,ha valaki ezt hangoztatja,hanem ha valaki nagyképűen lenézi azt,akinek sokkal nehezebb.

Úgy állítja be,mintha 2 ember ugyanazt lenne képes elérni.Mintha ő csak magának köszönhetné azt,amit elért.

2016. dec. 28. 23:01
 8/16 A kérdező kommentje:

Példa az egyik rokonom,aki egykeként saját lakást kapott a szüleitől,de neki az nem volt elég modern,ezért hitelt vett fel,hogy felújítsa,és most úszik a hitelekben.


Bezzeg amikor sajnáltatta magát,akkor elmondtam neki,hogy örülnie kellett volna annak,hogy egyke,én nagycsaládba születtem,nekem a szüleim nem tudtak lakást venni.


És lenézik az ember,mert nem saját lakásban lakik.


És őt kell sajnálni,mert felvette a devizahitelt a luxusra,mert neki nem volt elég jó a lakás,nem volt elég modern.

2016. dec. 28. 23:05
 9/16 anonim ***** válasza:

Mert ezzel ledegradálod a teljesítményét. Az emberek általában sokat tesznek a sikerért, de a teljesítményről nem szeretnek beszélni, úgy tesznek, mintha mindent kiráznának a kisujjukból, hogy irigylésre méltóbbnak tűnjenek, de közben vágynak arra, hogy elismerjék a képességeiket, amiket te megtagadsz azzal, hogy a szerencsének tudod be a sikerüket.

Biztosan neked is volt olyan osztály- vagy szaktársad, aki "semmit sem tanult", és mindig ötöst kapott, közben meg átmagolt egy csomó éjszakát, csak okosabbnak akart tűnni. Na, ez ugyanez.

Abban igazad van, hogy nem mindegy, hogy Bp második kerületébe születsz, vagy a Szabolcs megyei Mucsaröcsögére, de nekem az egyik példaképem egy ilyen Mucsaröcsöge-jellegű faluból elszármazott nő, aki mindent a saját erejéből ért el. Nem szerencse kérdése, hanem akaraterőé és kitartásé.

2016. dec. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Szerintem a szerénység és önkritika sokkal nagyobb erény,mint a büszkeség.


Nincs gondom azzal,ha valaki elér valamit,csak ne legyen mellé nagyképű,és fogadja el,hogy nem 100%-ban rajta múlt minden.


Pl egy szép nőnek sokkal nagyobb esélye van elérni az életben nagy dolgokat,mint egy rondának.


Vagy egy magas,atlatikus alkatú férfiból hamarabb lesz sikeres sportoló,mint egy alacsony köpcösből.

2016. dec. 29. 00:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!