Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek távolságtartóbb...

Hogyan legyek távolságtartóbb az emberekkel?

Figyelt kérdés

Sok gondot okoz számomra, hogy hajlamos vagyok hamar a bizalmamba fogadni olyanokat, akik személyisége megfog, akár nő, akár férfi - jelen esetben felnőtt munkatársak vagy épp tanárok. Hamar kötök barátságokat, de ezek, ha a suliból ismerek meg valakit, akkor többnyire felszínesek. Igaznak mondható barátaim vannak szerencsére, most már párkapcsolatom is van egy hozzám hasonló gondolkodású sráccal, mégis beleestem abba a hibába, hogy ragaszkodni kezdtem egy felnőtthöz, aki amolyan mentor számomra (jelenleg is tanító harmincas éveiben járó tanárnőm). Ugyanakkor a nő egy ideje távolságtartón, arrogánsan viselkedik velem, holott nem bántottam meg, mivel szeptember óta nem beszélgettem vele sem magánjellegű, sem pedig a tantárgyával kapcsolatos dolgokról. Még mindig bánt a tudat, hogy köszönetképp egy általam írt novellámmal megajándékoztam még a nyári szünet előtt, és még véleményt sem nyilvánított róla, elmondása szerint el sem olvasta, mivel nem volt rá ideje. Hiába szerettem volna őszintén beszélni vele, ő mindig faképnél hagyott nevetséges indokokat kreálva, mint például siet és nincs ideje. Igazság szerint megbántam, hogy tavaly annyi mindent elmondtam neki az életemről. Bár akkor segített átlépni az akadályokat és megérteni a történéseket. Viszont már belátom, nem az a személy, akinek gondoltam. Sajnos nem ő az egyetlen, akit túlidealizáltam, majd hasonlóan pofára estem.

Szóval hogyan akadályozhatnám meg, hogy amolyan szülői mintaképeket keressek?

17/L



2017. jan. 2. 23:04
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Dettó ugyanezt csináltam mindig.

Idősebb, értelmes, művelt valaki, akit csodáltam.

Jól kihasználták a naiv rajongásomat, a szeretet amit adtam, aztán kész.


Én úgy jöttem ki belőle, hogy most végleg akkorát csalódtam egy ilyen valakiben, hogy már nem merek ilyenbe belevágni. Sőt egyáltalán bárkit közel engedni magamhoz.


27\L

2017. jan. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Roxi8 válasza:
90%
Nálam is pont ez a helyzet. Évek óta túlidealizálok egy-egy személyt, és persze mindig csalódnom kell. Ha szeretnél, beszélhetünk. :)
2017. jan. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Detto... pedig elégszer megégettem magam már. Mindig beleesek a hibába, hogy megbízok az emberekben, akik aztán kihasználják a naivitásom, kedvességem, szeretetem. Amikor elvették, amit akartak, meg ott állok leforrázva és teszem fel a kérdéseket, mint Ábel: De miért?!


Azért, mert nem vagyunk egyformák, valakinek a világ sem elég, nekünk meg egy morzsányi szeretet, kedvesség, törődés elég hosszú évekre is. Rengeteg sz*rt vagyunk képesek lenyelni egy cseppnyi figyelemért. Sajnos az emberi társadalomban pont az energiavámpírok viszik el a prímet. Szóval nagyon meg kell válogatni kinek nyílsz meg. Hosszú idő után lehet azt mondani valakire, hogy érdemes az emberi kapcsolatodra. Nagyon kevés barátom van, épp ezért, mert megválogatom már én is őket. De rengeteg a felszínes kapcsolatom, amelyeket már nem akarok és nem is fogok ápolni. Látszatbarátokra nincs szükségem és szerintem neked sem...


Idővel talán a tanárodnál is leesik a tantusz, akkor már késő lesz, mert nem ér a szemedben arra 2 forintot sem. Ha pedig nem esik le neki, akkor sosem kellett volna emberszámba venned... Ezért vagy Te (is) naiv - mint Én és sokan mások!

2017. jan. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocs ha hosszú leszek de muszáj Valaha hozzád hasonló ember voltam de én már nem tudok megbízni senkibensem ne akarj ijen lenni mint én nincsennek barátaim a párkapcsolatom széthullott boldogtalan vagyok tudod olykor jobb ha az ember amolyan naív kicsit persze ne hagyd magad kihasználni nem úgy értem ha valamit észre veszel tégy róla hogy ne csapjanakbe de én így 30 évesen azt vettem észre néha sokkaljobb nekünk kiadni magunkat őszintének lenni mindenkihez mint folyton távolságban lenni mindenkitől renheteget adnék ha még mindig ugyan az a naív romantikus senki lennék aki voltam mint most az aki vagyok hidd el te így vagy tökéletes az élet túl rövid hogy ne szeressünk és ne bizzunk másokban csak őrizd a tisztességed mert az ami nagy kincs manapság mind férfiban mind nőben ezt azért mondom mert annó én azokban biztam akikben nem kellett volna és azt szerettem akit szintén nem kellett volna nos amit nem bántam meg a bizalmat és a szerelmet csakhogy ezek az emberek miatt lettem az aki ma vagyok és ez nemjó ami tanúság nem az hogy ne bízz senkiben és légy távolság tartó sőtt igen kell de légy résen és ha mégis bántanak vagy akarnak akkor az az ő bajuk és nem a tiéd szenvedjenek ők ne te
2017. jan. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Megértem a helyzetedet,sokszor én is beleestem és még mindig beleesek ebbe a csapdába.De mostmár rövidebb idő alatt sikerül túltenni magam rajta.Meg iygekszem odafigyelni bizonyos előjelekre, mert vannak, csak mi nem tudunk vagy nem akarunk odafigyleni rájuk.Talán azért mert másnak akarjuk látni azt a másik embert.Nemrégiben engem is az egyik mentorom leforrázott a viselkedésével,szinte tudni se akarta ki vagyok,távolságtartó, hivatalos volt.Pedig közvetlenebb kapcsolat volt közöttünk.
2017. márc. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ábrándozás az élet megrontója.
2017. márc. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!