Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám az ilyen helyzet...

Hogyan tudnám az ilyen helyzeteket/szituációkat helyén kezelni? Mit lehetett volna erre válaszolni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem ez a világ legnagyobb problémája, de nekem mindig problémám akad az efféle szituációkkal, hogy mit is kéne erre válaszolni, mi lenne a helyénvaló válasz/viselkedés, stb.


Példa:

Fent vagyok társkeresőn, beszélgettem valakivel. Szimpatikus volt, megbeszéltünk egy találkozót. Előjött a téma arról, mit csinálnánk első talin, én mondtam, hogy hogyan gondolom, mit nem kéne szerintem, mi az ami tetszene, mi nem. Elkérte a telefonszámomat, viszont én nem adtam meg, meg is indokoltam, hogy azért nem, mert első tali előtt sosem adom meg, mert már sajnos megjártam így párszor. Kért tőlem még arcképet, de én nem küldtem, mert a profilomon 4 is volt, és újabb képem meg nem volt.

Aztán lemondta a találkozót, és a fejemhez vágta, hogy én micsoda komplikált vagyok (telefonszám, képek, stb), meg hogy én elvárom, hogy a saját szabályaim szerint ugráljon valaki (nem is tudom, hogy ezt a hülyeséget honnan vagy miből szűrte le...), meg hogy én a világot is megmagyarázom, magyarázkodok mindig!


Én nem tudtam erre kb mit írni, egyszerűen letiltottam. De mit lehet az ilyenre reagálni, írni? Nem ez az első eset, hogy elmondom a saját véleményemet, nézőpontomat, akkor komplikáltnak meg bonyolultnak titulálnak, akivel nem akarnak ismerkedni. ha meg valaki félreért valamit, és elmondom neki, hogy van igazából, akkor meg mit magyarázkodok, meg a világot is megmagyarázom.


Hogyan tudnám magamat "tréningelni" úgymond, hogy az ilyen szituációkat helyén tudjam kezelni? Vagy hogy úgy oldjam meg, hogy ne én maradjak alul úgymond? Vagy én csinálok valamit rosszul?

Nem magyarázkodok mindig, de ha valaki valamit félreért, és elmagyarázom, hogy az velem kapcsolatban nem úgy van, mármint félreértette, az miért baj? És egyáltalán nem kioktató stílusba, erre nagyon szoktam ügyelni.


Azért is idegesít ez nagyon, mert én néha emiatt komolyan úgy érzem, mintha tényleg az lenne a baj, hogy nekem önálló és saját véleményem, hozzáállásom van, és nem azt böffentem vissza mindig, hogy "igen" "igazad van" "én is így gondolom".


Mit tegyek?



2017. jan. 4. 11:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

10-es vagyok

Nem tudom az az "ill" hogy sikerült oda, a helyes szó a "kell"

2017. jan. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Fel kell ismerni a hülyéket. :) Állj ki a véleményed mellett, és írd meg neki, hogy egyelőre nem adsz se telefonszámot, se képet. Ilyenkor visszavághatsz azzal, hogy "biztos azért kell neked ilyen hamar a sok adat rólam, mert vissza akarsz velük élni". És akkor ő fog mentegetőzni. Egyébként jobb is, hogy nem jöttetek össze, mert boldogtalan lennél.
2017. jan. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!