Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan ne foglalkozzak azzal...

Hogyan ne foglalkozzak azzal hogy mások milyennek látnak?

Figyelt kérdés

Példa: elmegyek a folyosón és néhányan összesúgnak valamit rólam és röhögnek.

Már olyan durva hogy akkor is magamra veszem ha nem tudom biztosra hogy rólam beszéltek csak épp rám néztek és beszéltek.

Például pont megyek el egy társaság előtt és hallom, "ez a gyerek amúgy fogyatékos, beteg?" és magamra vettem, lehet hogy rólam mondták, de lehet hogy nem.

Ha furán néznek rám elgondolkozok hogy most baj lehet velem, hülye fejet vágok vagy mi mert azt nem látom hogy éppen milyen fejet vágok.

Igazából felismerem azt hogy ez hülyeség, de mégis kényszerszerűen jön. Végülis mit számit az hogy egy iskolában mit mondanak rólam, milyennek látnak mert nekem attól nem változik meg az életem, ha fogyatékosnak neveznek attól még nem leszek az csak a tények számítanak.

Amikor nem vagyok ott suliban, akkor is gyakran azon jár az eszem hogy most ki fognak beszélni. Szituációk játszok le fejben.

Ti hogyan kezelitek ezt, mire gondoltok


2017. jan. 5. 19:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Régen bementem egy terembe, és azon gondolkoztam, vajon kedvelnek-e. Ma bemegyek egy terembe, és azon gondolkozom, vajon én kedvelem-e a többieket.


Így.


Velem történt pár dolog, és egy igazi egoista pitsa lettem a hatásukra. Ezért, még ha tudom is, hogy _tényleg_ engem beszélnek ki, akkor is megrántom rá a vállam, hogy pocsék lehet nekik, mert ha kiszakadnak a megszokott kis körükből, akkor egyedül lesznek, nekem meg mindig ott leszek én. De egyébként e szökőévben egyszer, ha előfordul. Az emberek nem fognak rólad beszélni, nem is kíváncsiak rád, magukról szeretnek tárgyalni.

Javaslom egy hasonlóan nagyképű, flegma attitűd felvételét, működik.

2017. jan. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!