Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az introvertált emberek...

Az introvertált emberek sokszor miért hiszik, hogy ez probléma/ritkaság?

Figyelt kérdés

Egyre több kérdést olvasok itt gyakorin, ahol introvertált emberek gondolják azt, hogy ez probléma, vagy úgy emelik ki magukat, mintha baromi nagy különlegességnek számítana. Speciel én is az vagyok, viszont már bosszant, hogy sokan úgy tekintenek erre, mintha valami betegség lenne, vagy ez azt jelentené, hogy feljebb valók, vagy én nem tudom.

23/F


2017. jan. 6. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Mert erre könnyű ráfogni mindent és így kibújni a dolgok alól. Én is az vagyok amúgy de sose vagdalkóztam ezzel.
2017. jan. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van kérdező. Én is introvertált vagyok és semmi gondom vele.

Talán azért lehet ez, mert a mai társadalom a mindenhonnan bármilyen módon kitűnni akarókat respektálja. Lassan már az lesz a fogyatékos, aki nem harsányan, nyüzsgően és mások előtt éli az életét.

2017. jan. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mert ez tényleg probléma az élet sok területén.

Bár a legtöbben, akik itt felteszik az ilyen kérdéseket, szerintem inkább az intro-extrovertáltság határán vannak, mintsem tényleg introvertáltak lennének.

2017. jan. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A társadalom az extrovertált viselkedésre van beállítva, és akinek ez alapvetően nem a természete, az a neveltetése során idővel elhiszi az értetlenkedő visszajelzésekből, hogy valami gond van vele - egy megfelelési kényszer nyomását érzi, de tévesen az introvertáltságának tulajdonítja, és úgy véli, ezt kell legyőznie, hogy normális életet élhessen. Sőt, más problémáit is kivetítheti erre, ez pedig egyre jobban betereli a labirintus zsákutcájába, nő benne a kétségbeesés. Így aztán megvan a veszélye, hogy ha az illető netán szembe is kerül az introvertáltság igazságával (megtudja, hogy ez nem betegség, hanem személyiségének jellemzője), akkor átesik a ló túloldalára, és azt gondolja, hogy akkor ő ettől különleges, és emiatt különleges bánásmódot érdemel.
2017. jan. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is introvertált vagyok, és sokáig én magam is problémának gondoltam. Ennek nálam az volt az oka, hogy a környezetemben mindenki kisebb-nagyobb mértékben extrovertált volt. Így jobb esetben csak úgy éreztem, velem van a baj, rosszabb esetben piszkáltak, beszóltak miatta.
2017. jan. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sokan a fogalmakat is keverik. Az introvertált ember még nem természetszerűleg antiszociális, szorongó vagy gátlásos is, vagy van szociofóbiája. Sokszor éppen az utóbbiak leírását olvasom önjellemzésként 'introvertáltság' alatt, és azokkal már nehezebb a társadalomban boldogulni.
2017. jan. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Rossz az alapfeltételezésed. Az introvertáltság nem bináris dolog. Vannak kicsit, és vannak extrém módon introvertáltak. Gondjuk az utóbbiaknak vannak dögivel, előbbieknek meg csak nincs 100000 ismerősük, és ezzel le van tudva.
2017. jan. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
63%
Nézd meg tíz álláshirdetésben az elvárásokat és meg tudod!
2017. jan. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!