Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért depresszív minden...

Miért depresszív minden közeli haverom?

Figyelt kérdés

Én is gondolkoztam már erősen, hogy véget vessek az egész életnek, de mindig vissza tart az életösztön.

Szinte minden közeli haverom/barátommal történt már ilyen, hogy ők is elgondolkoztak a dolgon és nem látnak értelmet az egész életben. Nőkkel nem igazán beszélek, nincsenek lány barátaim, így velük nem tudom, hogy mi a helyzet. Egy lánnyal beszélgettem sokat, de ő teljesen pozitívan látja a világot, szóval nem tudom, hogy ott mi a helyzet, csak a férfiaknál van ez.

Általában ők mind találnak valamit, ami segít, pl van 3 közeli barát, akik közül az egyik nyugtatót szed, másik iszik heti 3-4x, harmadik cigizik. Én sporttal kötöm le magam, sajnos már annak is a sötét oldalán állok(Teljesítményfokozók, aki érti, az érti.), szóval én se mondanám olyannak magam, aki elviseli az életet és megbírkózik bármiféle kis okosság/segítség nélkül a nehézségekkel. Sajnos ez a szomorú helyzet, lehet, hogy csak a gyenge jellemünkre vall ez a sok rossz dolog, de visszafordítani már nem tudom és igazából nem is akarom, mert nem beállok, hanem segítek valamelyest a sportban lekötni magam egy kis segítséggel, ez pedig eltereli a figyelmem a sok rosszról, ami történik az életembe.

Volt ismerősöm, aki nem bírta és felakasztotta magát egyszer.. Csak jött a hír, hogy megtalálták holtan. Emlékszem régen pedig mennyit beszéltem vele.

Miért van ez? Más is ilyen, vagy csak ez velünk van így?


2017. jan. 6. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is az alap életösztöneim vannak már meg, mindenféle emberi érzelem kihalt belőlem a sok fos miatt
2017. jan. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos én még érzek, pár dolog éltet, de semmi több. Hány éves vagy? Nem? Írjátok azt is, ha kérhetem, érdekel.
2017. jan. 6. 16:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Gondolom a hasonló közeg miatt van. Nekem a baráti társaságom több részből áll. Egyetem, középiskola, lakhelyek, stb. A volt lakhelyemen az ismerőseim többsége alkoholista és tényleg teljesen depresszív. Mindnél rossz a családi háttér, senki sem mutatott nekik utat. Egyetemen viszont rengeteg jó családi és anyagi hátterű ismerősöm van, akiknek kb. tökéletes az életük.

Ilyen ez. Nem mindenkinek dobja ugyanazt a gép.

24F

2017. jan. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is egyetemre járok, a cigis haverom külföldön melózik, a nyugtatóssal nagyon egyre jár az agyunk, de ő messze lakik, az ivós meg egy városba, találkozok vele néha, mert barát.
2017. jan. 6. 22:25
 5/6 A kérdező kommentje:
Az egyszert, azt nem mennyiségre értettem, de, ha neked ez jött le.. :)
2017. jan. 7. 11:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Hasonló a hasonlót vonzza:) Valószínűleg azért jöttök ki jól egymással, mert átérzitek egymás problémáit.
2017. jan. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!