Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is tapasztaltátok, hogy a...

Ti is tapasztaltátok, hogy a legtöbb ellenőr személyeskedni szokott?

Figyelt kérdés
BKV-val szoktam utazni munkába, mindig bliccelek. A teljes árú bérlet 9.500 Ft, ennyit nem adok érte. A metrókat kerülöm (kivéve ha a pillangó utcánál szállok fel, mert ott a bejáratnál még nem láttam ellenőrt). Átlagosan havonta nullaszor vagy egyszer találkozom ellenőrrel, pedig elég sokat BKV-zom, tehát havi 8.000 Ft-ért utazom maximum, mert annyi a helyszíni büntetés. Mindig figyelek arra, hogy legyen nálam ennyi készpénz. Ezek után felmerül a kérdés, hogy kinek éri meg megvenni a teljes áru bérletet, amikor a büntetés olcsóbb? :D A legtöbb ellenőr pedig, amikor elkap, nem is emlékeztet, hogy helyszínen csak 8.000 Ft-ot kell fizetni, egyből a csekket akarja kiállítani, mindig nekem kell figyelmeztetni. És amiről a kérdés szól, hogy a legtöbbjük elég lekezelő, pedig egy rossz szavam nincs hozzájuk, mindig megköszönöm a munkájukat (és nem iróniából) mintha csak a pénztárostól venném a bérletet. A magánügyem a bliccelés egészen addig, amíg teljes mértékben vállalom a következményeket érte. Én így járok jobban anyagilag, ennek ellenére volt már, hogy utasok is beszóltak ez miatt.

2017. jan. 9. 13:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hú, nagyon f_sza gyerek vagy, ezt akartad hallani?
2017. jan. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ezek után felmerül a kérdés, hogy kinek éri meg megvenni a teljes áru bérletet, amikor a büntetés olcsóbb?"

Most komolyan azon az 1500 Ft-on keménykedsz? :D

Nekem több mint egy óra munkába érni, nekem baromira nem érné meg reggel és este is idegben végig állni/ülni azt az egy órát (két órát).

2017. jan. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Gratula.
2017. jan. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha zavar, hogy bunkók veled, akkor vegyél bérletet. Vedd ezt is a következmények közé, ne csak a büntetést.
2017. jan. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló: Nem értem miért lennél ideges amikor nyereséget termelsz magadnak. Teljesen mindegy, hogy jön-e ellenőr vagy nem.


4-es válaszoló: Ez nem ok a bunkóságra, az lenne ok rá, ha elkezdenék hisztizni ott a helyszínen meg le akarnék lépni mondván hogy úgysem tarthat vissza. Pénzügyekben nincs illem.

2017. jan. 9. 14:51
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem értek valamit, mi a garancia arra, hogy egy hónapban csak egyszer büntetnek meg, hogy megérje a 8 rugó?

Én se vettem amúgy bérletet, egyszerűen nekem nem tellett rá (ami maradt a fizetésemből, annak a harmada lett volna a bérlet), szóval folyton azt vizslattam, mikor botlok ellenőrbe (sokszor egyébként). Csak akkor személyeskedtek, amikor éltem az "utazás megszakítása" (*) adta lehetőséggel (és mindig ezt tettem). Egyébként csak a 3-as villamossal jártam, de azzal jó sokat, mert mindig lerohadt az Éles és a Bosnyák között.

Mégis a legnagyobb balhém akkor volt, amikor volt nálam egy jegy, de nem működött a készülék, amikor felszálltam. Én meg nem gyalogoltam el a másikig (elég sokan voltunk), mire felszállt az ellenőr, mondtam neki, hogy itt van, érvényesítse, nekem nem ment. Ő odament, nála működött, és jött hozzám vissza csekket írni. És ez rosszul esett (*), nem részletezem :D

2017. jan. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

5:

"Pénzügyekben nincs illem."


Akkor miért várod el az ellenőrtől az illemet?

2017. jan. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

6:

Nem kell garancia, elég ha átlagban kijön, és jobvan járt. Kérdés, hogy havi néh1ny ezerért megéri-e az ügyeskedés, főleg hogy kerülnie kell a legellenőrzöttebb járatokat.

2017. jan. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

6-os: Több év alatt egyetlen olyan hónap sem volt, amikor kétszer ellenőriztek.


7-es: Azért írtam ezt, mert velem is ugyanolyan hangnemet kell(ene) megütnie, mint egy olyan utassal, akinek mindene megvan. Ennek a dolognak ettől függetlennek kellene lennie. (Jó egy "tipikus" bliccelővel érthető ha udvariatlan, de egy jól szituált emberrel nem kellene keménykednie.) Én is tisztelettel beszélek vele.

2017. jan. 9. 17:02
 10/13 anonim ***** válasza:

9:

Hmm, akkor ha belógok egy privát partyra, és észrevesznek, akkor ugyanolyan hangnemben kellene elküldeniük, mint egy meghívottat üdvözölniük? Vagy ugyanez pl. orvhalász-halőr adócsaló-adóellenőr viszonylatban példaul?


És ugyanolyan esetben mitől szamít, hogy te jól szituált vagy, más bliccelő meg lecsúszott? Te ugyanúgy nem tartod be a szabályokat, mint ő. Ha tovabbmegyünk, az a stratégia is ugyanűgy csak "üzlet" lenne, ha mikor elkap az ellenőr, szó nélkül lelépnél, de azon alkalommal, mikor közteres vagy rendőr van vele, akkor vallalnad a felelősséget. Vagy csak akkor, ha a közteres vagy rendőr utolér mikor menekülsz...

2017. jan. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!