Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki otthonülő? Hol kezdődik a...

Ki otthonülő? Hol kezdődik a határa ennek?

Figyelt kérdés

Ha szubjektív, akkor a személyes véleményedet írd le.

Pl. van, aki rendszeresen bulizik. Van, aki nem jár bulikba, de barátokkal találkozik, egyszerre 1-4 fővel. Mondjuk söröznek/kávéznak. Van, aki elmegy programokra (mozi, paintball, szabadulós játék, akármi). Van, aki átmegy a haverja lakására csak úgy együtt lenni. Van, aki barátok nélkül elmegy kiállításra, színházba, de alapvetően talán magányos. És van, aki évente 2-szer megy el barátokkal, van, aki minden hétvégén. Ki az, aki otthonülős?


2017. jan. 10. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Passz. Én pl. Elmegyek moziba, sétálni, wellnesselni stb... aztán van olyan hogy egy hétig itthon ülök mert olyan a kedvem.
2017. jan. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én most vagyok túl egy otthonülős korszakon.

Eleve introvertált és nagyon szorongós vagyok, és ez hullámokban jön rám. Amúgy imádok utazni, de ha rám jön ez a "dolog", akkor így néz ki: iskolai nyári szünetet végig otthon, behúzott függönynél töltöttem, vagy most nem volt munkám egy ideig, megesett, hogy egy hétig nem mozdultam ki az albérletből. Tehát még a postát, semmit sem néztem meg. Ez beteges tudom. :/

2017. jan. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nos, ezek különböző fokozatai az intraverziónak. Rám ez "Van, aki nem jár bulikba, de barátokkal találkozik, egyszerre 1-4 fővel." és ez "Van, aki átmegy a haverja lakására csak úgy együtt lenni." igaz, és én introvertáltnak tartom magam. Ettől függetlenül ezerféleképpen megnyilvánulhat az introvertáltság.
2017. jan. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem idő, hanem beállítottság kérdése. Ha szívesebben töltöd az idődet odahaza, mint máshol, ha a szabadidődet úgy tervezed, hogy otthon töltöd, hacsak nincsen más program (és nem csinálsz szándékosan, hogy ne kelljen otthon maradni) - véleményem szerint otthonülőnek számítasz.
2017. jan. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nem tudom hol kezdődik a határa, de én kőkemény otthonülő típus vagyok, talán már depressziós is. Gyakorlatilag a boltba sincs kedvem elmenni csak akkor ha tényleg vmi nagyon hiányzik. Mindenhova magam megyek, de amikor már szállok fel a buszra az van a fejemben, hogy 10 perc és otthon vagyok, de jó. De egyébként sem szeretek bulizni/pörögni, ha kimozdulnék valakivel, az is max egy laza kajálás vagy sétálás lenne.
2017. jan. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én igazából most nem az introvertáltságra gondoltam, hanem amikor már ilyen negatívan gondolják, pl. XY sose jár el sehova. Tehát amikor már egészségtelennek tartják. Az introvertáltság egy személyiségtípus, de nem feltétlen megy az illető szociális kapcsolatainak rovására szerintem.
2017. jan. 10. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!