Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez mitől van? Vizsgázott...

Jeverezi kérdése:

Ez mitől van? Vizsgázott előttem egy hallgató és megbukott majd bocsánatot kért kétszer a tanártól?

Figyelt kérdés
Tehát vizsgázott előttem egy diák és megbukott majd kétszer is bocsánatot kért a tanártól. Erre a tanár felháborodott hogy ne tőle kérdjen bocsánatot a diák. Erre a diák azt mondta jó de nagyon sajnálja hogy megbukott. Ezután sírva fakadt a tanár pedig teljesen kizökkent a tanári szerepéből és zavarba jött. Miért lett ennyire ideges a tanár úr szerintetek?

2017. jan. 13. 09:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%

Félreelemezted. Felhábiridás volt, nem idegesség.

Mert tanárnak fura, ahogy minden ésszerűséget használónak, ha bocsánatot kérnek tőle, miközben dolgát végzi, ha ilyen dolog, s ő személyiségkomplexuma, a helyzetben, ilyen reakciót váltott ki, akkori állapotával.


Neked tanulni kell. Vizsgán megbuksz s bocsánatot kérsz. ... Tényleg magyarázni kell ezt?

Mintha tanárnak csinált volna rosszat. Mintha megzuhant volna, tanár szemébe.

Pedig ő kb leszrja.

2017. jan. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Mert látja, hogy már minden hülyét felvesznek egyetemre. Régen nem így volt, ezért volt nagyobb a diploma értéke. Nagy szó volt, hogy valaki diplomás. Most meg olyanok járnak egyetemre, akiktől sokszor az érettségit is sajnálom. Azzal kell az évet kezdeni, hogy alapvető, középsulis, de nem ritkán áltsulis hiányosságokat pótoljanak a hallgatók. Nehéz haladni. Ráadásul nagyon demotiváló, hogy sok diák végigbulizza a szorgalmi időszakot és féléves anyagot akar bepótolni vizsga időszakban. Persze, hogy bukik. a tanár munkáját is semmibe veszi ilyen lusta disznó hozzáállással. Ha rajtam múlna, akkor fele ennyi ember sem jutna be felsőoktatásba. Nem való mindenki oda.
2017. jan. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
8%
A tanárnak a diák tudása, így a sikeres vizsga is visszaigazolás a munkájáról. Ha a vizsga nem sikerül, annak a tanár munkája vagy a diák linksége lehet az oka. Ha a tanár munkája egyértelműen nem tartozik ide, mert ő mindent megtett, akkor a diák linksége marad. Ha a diák bocsánatot kér, azzal azt sugallja, hogy a tanár nem tett meg mindent a diák tudásáért. Ezt meg nem kéne, pláne úgy nem, hogy más is hallja.
2017. jan. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A 2.-kal egyetértek.
2017. jan. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek ilyen szintű srácot és tanárt is. Az önérzetes emberek egy része ilyen. Van olyan diák, aki szégyenként fogja fel, ha nem sikerül a vizsga és ezért kér elnézést. Van olyan tanár, aki a saját teljesítményét is méri a vizsgák sikerességén. (Pont, ahogy a 3-as írta.)

Ha egy vizsgára nem készültem eleget és az én hibámból bukok meg, olykor én is elnézést kérek a tanártól. Ugyan én nem az önérzetem miatt, hanem azért, mert feleslegesen raboltam a tanár idejét! :D Fordított esetre is volt már példa. A tanár látta, hogy egész évben készültem, sokat is tudtam a tárgyból, csak épp a kihúzott tétel nem ment.

2017. jan. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Mert a tanár hirtelen nem tudott mit kezdeni a helyzettel, kínos volt neki. Számára a vizsgáztatás csak egy munka, egyik hallgató után jön a következő, aki tudja, jó jegy, aki nem tudja, egyes és kész. A hallgatókhoz emberileg semmi köze nincsen, mindkét fél felnőtt ember, és a tanár így is kezeli a dolgot. Ő leadta az anyagot a kurzuson, és onnantól kezdve semmi köze ahhoz, hogy a hallgató mihez kezd ezzel, és hogyan tanulja vagy nem tanulja meg. Amikor a hallgató elkezdett sírni, az kínos lett neki, mert nem a helyzethez illik, és a tanárnak semmi köze a hallgató érzelmeihez, egyáltalán nem akart azzal törődni, hogy bocsátanot kér tőle a gyerek, mert nem tanult. Semmi köze hozzá.


És emellett a 2-nek nagyon igaza van, egyetértek vele.

2017. jan. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
hát ja vagy kevesebb embert felvenni felvételi elbeszélgetés stb és vagy megreformálni az oktatást... kb még a felvett hallgatók 3negyede azt se tudja h kell tanulni sokan 1 nappal a vizsga előtt állnak neki félévközben szrnak az egészre amiről az is tehet h megutáltatták velük a tanulást mert nem tanították meg őket könnyen és tartósan tanulni és persze így nincs sikerélmény sem és szrnak az egészbe.
2017. jan. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7. De kérdem én, aki utál tanulni, az miért megy egyetemre?
2017. jan. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért, mert sok helyen azt nevelik bele a gyerekbe, hogy menjen egyetemre, különben sz*r nem lesz belőle. A gyerek meg utál tanulni, de elhiszi ezt, hogy ha nem végez el egy egyetemet, akkor földönfutó senki lesz. A lényeg, hogy azt sem veszi figyelembe, hogy neki mire lenne szüksége (a legtöbben egyszerűen hülyék ahhoz, hogy egyetemre járjanak), és azt sem veszi számításba, hogy mit szeretne csinálni nagy korában, nem gondolkodik előre, csak a belemagyarázott dolog miatt megy egy egyetemere. Ott aztán elkezd inni, szórakozni és dőzsölni, mert ugye az állam fizeti a féléveket... Rosszabb esetben HÖK-ös lesz, azaz belekerül az egyetemi kismaffiába, ahol ösztöndíj-pénzeket nyúl le stb., és tömi a zsebeit.


Másrészt eleve nem is akar semmit sem csinálni, csak tudja azt (testvér, ismerősök stb. látva), hogy az egyetemen 12 félévig semmit nem kell csinálni, és úgyis támogatni fogja az állam, azaz ingyenélősködik az állam pénzén, és újraéli a tinikorát, a bulizásokat és a tivornyákat. Persze a minimumot teljesíti, hogy ne rúgják ki, de az a helyzet, hogy a mai egyetemi oktatában ezt már nem nehéz a legtöbb szakon!


Mivel a legtöbb egyetemi szakra nincs nagy ponthatár húzva, ezért igazából bárkit felvesznek egyetemre, aki kicsit megerőlteti magát az érettségin (ami ugye szintén nem egy nagy cucc). Sőt, igazából a legtöbb egyetemi szakon nevetségesek a ponthatárok, és ahhoz 50 alatti IQ-nak kell lenni, hogy valaki ne kerüljön be. Ezért van az, hogy eltömegesednek az egyetemek, ami színvonalcsökkenéssel jár, és mivel az egyetemeknek érdeke a sok hallgató, mert ezután kapják a támogatást, ezért nem is nagyon szórják ki őket. Így az oktatók leadják a tanítás színvonalát, ami azt jelenti, hogy a csőcselék a minimumot teljesítve el tud lébecolni.


És sajnos ma már kisebbségben vannak azok, akik tényleg tanulni vágynak, és azért mennek egyetemre.

2017. jan. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azt még elfelejtettem leírni, hogy az államnak is van egy olyan koncepciója, hogy minél iskolázottabb egy nép, az annál jobban él. Vagyis minél több embernek a zsebébe diplomát akar dugni a politika, és ezt olyan egyszerű huszárvágással éri el, hogy leviszi az oktatás színvonalát, hogy boldog-boldogtalan elmondhassa magáról, hogy felsőoktatási végzettségbe van... És ugye ez a statisztikákban is jól mutat az állam számára... Az már persze mellékes, hogy ez a papír semmit nem ér, mert az esetek nagy százalékában igazi tudás nincsen mögötte.


Aki igazi tudást akar, az vagy elkezd magától, autodidakta módon művelődni az egyetemen, és annak segítenek a tanárok is, de igazából a legtöbb hallgató elvan a minimum szintjén, és ha el kell neki olvasni 20 oldalt, akkor már szidja a tanárt, hogy milyen az szemét, és rohan olyantól jegyzetet kérni, aki már elolvasta... Itt tartunk most.

2017. jan. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!