Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet tenni a figyelemhián...

Mit lehet tenni a figyelemhiány ellen? Ez már betegség?

Figyelt kérdés

Szeretnék elmélyülni a tanulásban, de nem megy. Néha olvasom a szöveget úgy hogy közben máson gondolkodok és nem fogom fel, hogy mit olvasok. Ugyanez a mateknál is, ha olvasom a feladatot. Ezért kell kb. 5x elolvasnom mire megértem. Meg a feladaton való gondolkodás 60%-a kb. csak a "nézek magam elé és máson gondolkodok" és 40% a tényleges gondolkodás, ezzel rengeteg időm elmegy.


A hétköznapi életemet is tönkreteszi ez. Megyek az utcán pl, vagy bemegyek egy plázába, nézelődök egy boltban és nem arra figyelek amit csinálok, hanem csak gondolkodok. Sokszor úgy nézegetem a ruhákat hogy valójában nem is figyelem őket, mert máshol járok. Ezért sokszor bénázok, pl. rosszul nyitom ki az ajtót, húzom, mikor tolni kéne stb. ismeritek. Esetleg amikor írok, akkor is egy nagyon kicsit elkalandozok és egy szó helyett másikat írok. Pl. tegnap a gladiátor helyett aligátort írtam úgy hogy észre se vettem, csak utólag nevettem magamon.


Egy ismerősöm is rávilágított erre a problémára. Mindig azt mondogatta hogy az a baj velem hogy ,,nem a földön járok", ,,nem vagyok ott agyban ahol lenni kéne" de én sose értettem miért mondja ezt. Igazából pár napja ismertem fel ezt a jelenséget magamon és hogy mennyire megnehezíti az életemet.


Van hogy 10-20 percig képes vagyok csak ülni és nézni magam elé. Ez beteges?

Pont ezért az elalvás is nehezen megy, ha nem vagyok lefáradva akkor órákig képes vagyok forgolódni.


De egyébként ez nem azt jelenti, hogy semmi sem tud lekötni. Mert ami érdekel abban eléggé el tudok mélyülni, pl. egy sorozat évadot megnézek egy nap alatt és olyankor semmi más nem érdekel, csak eszek alszok meg nézem, evés közbe meg rajta kattogok alvás közbe meg arról álmodok. :D


Na mindegy, igazából nem vicces. Úgy érzem így egyszerűen nem tudok már élni. Nem tudok tanulni, pedig most nagyon fontos lenne.


2017. jan. 14. 18:38
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja egyébként olvastam egy oldalon, hogy a figyelemzavar egy tünet és nem maga a betegség. És a szociális fóbia egy tünete is lehet. Nos, én szerintem szoc. fóbiás vagyok. De mi az összefüggés a kettő között?
2017. jan. 14. 18:41
 2/8 anonim válasza:

Ez szinte nép betegség.

Arra tudsz csak figyelni ami érdekel ami nem érdekel nyílván arra nehezebb figyelned és meg jegyezned.

A tanácsom hogy árulnak a gyógyszertárakban a hiper aktívitás ellen gyógyszereket kellene szedned így tudnál egyszerre egy dologra 100%lékosan oda figyelni.


[link]

2017. jan. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De nem vagyok hiperaktív, tök nyugodt vagyok.
2017. jan. 14. 18:47
 4/8 anonim válasza:
Azaz összefüggése hogy a figyelem zavar áll a hátterében viszont a figyelem zavar azzal függ össze hogy te hiper aktív vagy!
2017. jan. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
A híperaktívak azok nem képesek sose egyszerre egy dologra oda figyelni 100%lékosan szóval lehetsz te tök nyugodt adtól még híperaktív vagy.
2017. jan. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én is végig olvastam és szerintem is aki nem képes egyszerre egy dologra oda figyelni az tényleg híperaktív kérdező ha nem hiszel ebben olvass utána.
2017. jan. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Figyelem =oda figyelés,érdeklődés,kíváncsiság

hiány = adós,hiányzó adat,hiányzó

össze vonva pedig : figyelem hiányzik

Viszont kérdező amit te le írtál önmagadról hogy folyamatosan el kalandozol akármit csinálsz mindenről eszedbe jut minden az azt jelenti nem köt le hosszú ideig téged semmi sem. Vagyis nem cselekedetileg hanem gondolatilag híper aktív vagy akik elöttem hozzá szoltak valóban igazuk van. Mert számomra is ez jön át az egészből.

2017. jan. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Előtted hozzá szóltak? Mindegyik te vagy drága 72%-os.
2017. jan. 14. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!