Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik, hogy ez valakinek...

Létezik, hogy ez valakinek örömet okoz?

Figyelt kérdés

Azért nem a közlekedés témakörben tettem fel a kérdést, mert inkább az emberi oldala érdekel, hiába, hogy a tömegközlekedésről szól. Nem sokszor de előfordult, hogy a busz-vagy villamosvezető megvárja míg odaérek-akár szaladok is az álló jármű felé, jelzek, hogy nyissa ki az ajtót, erre nem, hanem elindul.

Nem tartom magam Béke Nobel-díjra érdemesnek, de ha látom, hogy valaki siet, magam elé engedem akár a pénztár előtti sorban is.

Ez valakinek valóban örömet okoz, hogy most kiszúrhat valakivel? (Itt a buszvezetőkre értem.) Szerintem sokan vagyunk ilyen vagy olyan okokból frusztráltak, nekem sokszor életkedvem sincs, mégsem gondolom, hogy feszültségoldásból másokkal kellene kiszúrnom.

Ha van itt vezető, szívesen meghallgatnám őt is, mi múlik azon a két másodpercen, vagy miért vár be, ha aztán elindul.

Ahhoz sokszor fordul elő ilyesmi-nemcsak velem-hogy véletlen legyen.



2017. jan. 15. 14:08
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Még arra gondoltam, ez valamiféle "hatalom" a másik ideje, egyáltalán a másik ember felett. Arcát nem láttad, számonkérni nem tudod. Az a "vicces", hogy idősekkel is megcsinálják, vagy nehezen mozgókkal.
2017. jan. 15. 14:13
 2/22 anonim ***** válasza:
86%

Igen, én ilyenkor megjegyzem a jármű számét és írok a BKV-nak.

3 ilyen figyelmeztetés után elbocsátják a vezetőt.

2017. jan. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Hogy bizonyítom? Annyit mond, hogy nem vette észre, időpont, indulás, kész. Szerintem a BKV-nél csak körberöhögnének egy ilyen panasszal. És azzal is csak az időm menne.
2017. jan. 15. 14:27
 4/22 anonim ***** válasza:
10-ből 8 ember ilyen nem csak a bkvsok r**ohadék rosszindulatúak az emberek ennek mind valami kissebségi komplexusa van. Ezt élvezik ha másnak mutathatják hogy "igen ezt én megtehetem veled akkor meg is teszem" és a legapróbb kis dolgokról is beszélek. Ilyen gonoszak undoritoak az emberek sajnos a saját családomba is vannak ilyenek. Nem tudom milyen körökbe mozogsz de a késsőbbiekben azt fogod gondolni hogy bárcsak csak a bkvsok lennének ilyenek. Fiatal lehetsz még ha csak róluk van ez a véleményed de majd rájössz.
2017. jan. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
68%

Volt erről már téma.

A menetidőt a lehető legjobban be kell tartania a vezetőnek.

A menetrend azért van,hogy az utas annak alapján számoljon.

Ez nem udvariatlanság a vezető részéről,hanem nem jópofáskodhat egy integető bolondnak,mert az ilyenekre fordított idő miatt kap éppen tilos jelzést,és tornyosul a késés,a végén pedig ezért fogják kirúgni a vezetőt.

2-esnek írom,hogy teljesen felesleges irkálni,mert körberöhögnek,és még téged büntetnek meg rágalmazásért.

Gondolj már bele,hogy mondjuk pl.XI.ker.Szent gellért térnél,ahol öt viszonylat jár,minden lámpaváltáskor megy egy villamos,na most ott elkezdenénk csoszogó Mari nénit,meg Lacibácsit megvárni,Gárdonyi térnél meg a még két nyomorultat,hegyekben állnának hátul a villamosok.

Nem integetni kell,hanem nem kell ilyen korán kimenni a következő villamoshoz!

2017. jan. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
Ha a szolgáltatóiparban dolgozol akkor egy idő után utálod az embereket. A fszt utálod.. Gyűlölöd. Egész nap azt a mennyiségű mindenféle állatot te is nehezen viselnéd.
2017. jan. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
68%

Nekem távolsági busszal volt ilyen kalandom, ami csak óránként járt kb. Gondolhatod...

De volt olyan is, hogy a laptoptáskámat, laptoppal együtt zárta oda a a buszsofőr,

ordítottam, miközben fogtam a táskát, hogy szóljanak már neki, de az emberek csak álltak és néztek, volt amelyik röhögött...egy kedves, idős néni nyugtatott, hogy nem lesz semmi baja a cuccnak, ő állt volna fel szólni, de akkor már jött a következő megálló. Utána mondtam a sofőrnek a dolgot, azt mondta nem vette észre...


De ez nem csak a bkk alkalmazottakra jellemző (sőt én úgy vettem észre, hogy egyre több a normális jegyellenőr és a sofőr). Jól írja az előttem válaszoló, 10/8 ember ilyen.

2017. jan. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Nem a busz utáni integetésről van szó, az valahol érthető, hogy nem várhat be mindenkit. Hanem amikor bevár, de csak azért, hogy amikor nagy lihegve odaértél, az orrod előtt csukja be az ajtót, vagy akkor induljon el.

És igen, nemcsak a sofőrök ilyenek/ és vannak nagyon rendes, emberséges sofőrök is.

2017. jan. 15. 15:04
 9/22 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező értsd meg, hogy ez nem szimpátia kérdése!

Elhiszem, hogy idegesít, és tudom, hogy vannak bunkó sofőrök is, na de a buszvezetőnek, vagy villamosvezetőnek KÖTELEZŐ tartania a menetrendet! Nem várhat meg mindenkit. Ha minden hozzád hasonló embert megvárnának, aki rohan a jármű felé, de még fél km-re van, akkor biztosak lennének a késések! A menetrend éppen azért van, hogy az utas ahhoz igazítsa magát. Számomra meg az az idegesítő és bunkóság, amikor még a 2 km-re lévő idiótát is meg kell várni a haverjaival/családjával, mert a legeslegutolsó pillanatban jut eszükbe, hogy indulni kéne a vonatra/buszra/villamosra. A többi ember indulna, nem akarnak elkésni, de ha a sofőr az ilyeneket is megvárja, akkor meg már kész az 5-10 perces késés. Akkor meg az a baja mindenkinek, hogy folyamatosan késnek.


Ugyanúgy átéltem olyat is, hogy indulna a busz, mami odasiet járókerettel. Kinyitja a sofőr a hátsó ajtót (mert ott állt az öregasszony), erre elkezd vánszorogni az első ajtó felé, és azon száll fel. Máris 5 perc késés. Aztán a piros lámpák, vagy dugó/rossz időjárási viszonyok miatt az 5-10 percből lesz 35-40 perc késés is.

De például nyugaton ez a normális! Én Ausztriában élek. Itt beér a vonat, vár pár percet míg a peronon mindenki be és kiszáll, és már megy is. Senkit sem érdekel, ha valaki lohol a lépcsőn a vonatra mert későn jutott eszébe, hogy indulni kéne.

2017. jan. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
30%
Tehát 1 ember miatt legyen mindenki késésben? Ha 16:30:00kor Indul a busz és te pár másodperccel később érkezel oda, így jártál.
2017. jan. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!