Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik, hogy ez valakinek...

Létezik, hogy ez valakinek örömet okoz?

Figyelt kérdés

Azért nem a közlekedés témakörben tettem fel a kérdést, mert inkább az emberi oldala érdekel, hiába, hogy a tömegközlekedésről szól. Nem sokszor de előfordult, hogy a busz-vagy villamosvezető megvárja míg odaérek-akár szaladok is az álló jármű felé, jelzek, hogy nyissa ki az ajtót, erre nem, hanem elindul.

Nem tartom magam Béke Nobel-díjra érdemesnek, de ha látom, hogy valaki siet, magam elé engedem akár a pénztár előtti sorban is.

Ez valakinek valóban örömet okoz, hogy most kiszúrhat valakivel? (Itt a buszvezetőkre értem.) Szerintem sokan vagyunk ilyen vagy olyan okokból frusztráltak, nekem sokszor életkedvem sincs, mégsem gondolom, hogy feszültségoldásból másokkal kellene kiszúrnom.

Ha van itt vezető, szívesen meghallgatnám őt is, mi múlik azon a két másodpercen, vagy miért vár be, ha aztán elindul.

Ahhoz sokszor fordul elő ilyesmi-nemcsak velem-hogy véletlen legyen.



2017. jan. 15. 14:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
73%

Az a kedvencem, amikor egy időben az éjjeli 9-est keleltt használjam - látja a drága hogy rohanok mint az őrült, van hogy majdnem elüttetem magam hogy elérjem, mert nem szívesen várakozom abban a megállóban egyedül este.


Szinte egy lélegzetvételre vagyok, ha csak egy másodpercet vár akkor felugrok, de nem, becsukja az orrom előtt és elindul.


(lány vagyok, akkor 16 voltam)

2017. jan. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Erről beszélek, utolsó. Amikor már ott vagy, és szinte tizedmásodpercbe se kerül, hogy fellépj, de elindul.

A buszon meg ülnek ketten. Vagy annyian se.

Nem az utca végéról szaladók megvárására gondolok, ahogy itt többen gondolják.

2017. jan. 15. 15:39
 13/22 anonim ***** válasza:
72%

A legnagyobb hidegben, esőben is derogál a legtöbbnek kinyitni az ajtót. Pedig kétlem hogy akkora altruizmus lenne 5 legrosszabb esetben 10 másodpercet arra szánni, hogy valaki felszállhasson a buszra, akár a buszon ülők, vagy a sofőr részéről..


Kétlem hogy bárki is késést vagy az állását veszélyeztetné ezért. De lényegtelen, majd az élet visszafizeti, ha valaki nem képes a másiknak segíteni.

2017. jan. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
66%

Nem értem, hogy miért kell itt lepontozni mindenkit, aki nem a sofőrt szidja!

Ismerősöm buszsofőr. És ő is mesélte, hogy kb minden második megállóban van 1-2 ilyen, aki mindig késve érkezik, viszont neki muszáj elindulnia ahhoz, hogy tartani tudja normálisan a menetrendet, emiatt ezeket egyszerűen nem tudja megvárni. Azok, akik lekésik a buszt meg mutogatnak, káromkodnak, és így tovább. Ismerősöm is elmondta, hogy időben a megállóban kéne lenni, és nem pedig elvárni, hogy hogy miattuk azok is késsenek el, akik amúgy időben felszálltak a buszra. Ő is elmondta, hogy tény, hogy vannak olyan sz@rháziak, akik még ráérnének elindulni, de inkább kitolnak mással és korábban indulnak el, de az esetek többségében sajnos tényleg az utas a hibás azért, mert túl későn jön.

Nem olyan nehéz ám összeszedni 15-20 perc késést. A sofőröket meg jól megbüntetik a munkahelyükön azért, mert nem tartják be pontosan a menetrendet. Emiatt is simán kirúghatnak valakit, érthető, hogy senki nem játszadozik az állásával pár perc jópofiskodás miatt. Éppen elegen panaszkodnak az utasok közül is, hogy miért vannak késések.


A villamosnál meg nem értem, miért kell kiakadni, amikor a nap legnagyobb részében 5-6 percenként jár. Ez tipikus budapesti türelmetlenség, és itt most nem akarok általánosítani, se sértegetni másokat. Szimplán gondolj bele kérdező, hogy te mennyire lennél "emberséges" az olyanokkal, akik mindig késve érnek a megállóba. Megvárod őket, majd te kapsz a munkahelyeden egy fenyegető fejmosást, hogy ki leszel rúgva, ha nem tartod a menetrendet, vagy nem várod meg a későket, és akkor max 1-2 embertől kapsz egy beszólást vagy mutogatást. Gondolom te sem játszadoznál az állásoddal.


És igen. Emberi segítség lenne a sofőröknek az is, ha mindenki időben érkezne. Ez nem csak a sofőröknek lenne jó, hanem az utasoknak sem okozna semmilyen fennakadást vagy késést.

2017. jan. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
3: Hát amit nekem válaszolni szoktak, nagyon messze van a körberöhögéstől!
2017. jan. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Ez teljesen sofőrfüggő, elsősorban neki a menetrendet kell tartania, de ha tényleg már csak pár tizedmásodperc hiányzik ahhoz hogy feltedd a lábad a járműre, igazán lehetne annyi a sofőrben hogy nem vágja az arcodba az ajtót.
2017. jan. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Igen, arra gondoltam, mikor ott vagy, és az orrod előtt ajtó becsuk, nem arra, amikor szaladsz, és nem vár meg, hanem elindul.

Köszönöm mindenkinek a válaszát.

2017. jan. 15. 16:33
 18/22 anonim ***** válasza:
Nézd, kérdező, akkor legyél mindig előbb a megállóban, és ne késve érj oda. Így magadnak is megspórolsz ilyen helyzeteket, és nem kell mérgelődnöd meg futnod sem. Ez a legegyszerűbb.
2017. jan. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Mindenhol megfigyelhető, hogy vannak frusztrált emberek, akik ilyen apróságokkal szórakoznak. Nincs más sikerélményük az életben, csak ez maradt nekik. Egy étteremben pl. a mérhető bevételkiesés miatt, az ilyen embereket elég hamar kirúgják. Tömegközlekedésnél nincs más alternatíva, ezért ott simán maradhatnak.


Akik a menetidőről és a sofőr kötelezettségeiről beszélnek, azok értsék meg, hogy NEM arról az esetről van szó, ahol valóban ezek miatt megy el a sofőr. Azt felfogtuk, hogyha menni kell, akkor menni kell. De bizonyos sofőrök a menetidőt betartva állnak, se felszálló, se leszálló, a pénztárgéppel sem bajlódnak, mégis bevárják a szaladót, aki előtt becsukják az ajtót. És vigyorognak. A menetidőben pedig nincs késés. Róluk van most szó.

2017. jan. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
18: Elmondom, hogy Budapesten a belvárosban nem adott időre jön a busz, villamos.
2017. jan. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!