Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik, hogy ez valakinek...

Létezik, hogy ez valakinek örömet okoz?

Figyelt kérdés

Azért nem a közlekedés témakörben tettem fel a kérdést, mert inkább az emberi oldala érdekel, hiába, hogy a tömegközlekedésről szól. Nem sokszor de előfordult, hogy a busz-vagy villamosvezető megvárja míg odaérek-akár szaladok is az álló jármű felé, jelzek, hogy nyissa ki az ajtót, erre nem, hanem elindul.

Nem tartom magam Béke Nobel-díjra érdemesnek, de ha látom, hogy valaki siet, magam elé engedem akár a pénztár előtti sorban is.

Ez valakinek valóban örömet okoz, hogy most kiszúrhat valakivel? (Itt a buszvezetőkre értem.) Szerintem sokan vagyunk ilyen vagy olyan okokból frusztráltak, nekem sokszor életkedvem sincs, mégsem gondolom, hogy feszültségoldásból másokkal kellene kiszúrnom.

Ha van itt vezető, szívesen meghallgatnám őt is, mi múlik azon a két másodpercen, vagy miért vár be, ha aztán elindul.

Ahhoz sokszor fordul elő ilyesmi-nemcsak velem-hogy véletlen legyen.



2017. jan. 15. 14:08
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
És nem csak a belvárosban. Van olyan is bizonyos buszjáratoknál, hogy kimarad egy busz, aztán a következő sem menetrend szerint indul. 29-es, Hüvösvölgyi megállótól indulva. Remélem, azóta "megjavult", már nem járok vele. Akkor meg örülsz, ha úgy érsz oda, hogy elkapsz egy éppen induló buszt, mert ki tudja, jön-e és mikor a következő. Vidékről meg ne is beszéljünk. Ahol tesóm lakik, jár kb. 3 busz egy nap. Aki meg tudja úgy szervezni a napját, hogy mindenhova pöpecül, adott időpontban érkezik, az vagy álomvilágban él, vagy nincsenek gyerekei, vagy olyan munkahelyen dolgozik, hogy pontban munkaidő lejártakor el tudja dobni a kaszát-kapát, és irány a busz. Nekem sajnos- és még jó pár százezer embernek nem ilyen szervezhető az élete.
2017. jan. 16. 17:39
 22/22 anonim ***** válasza:
20: Ez mind igaz, de a fő üzenetem az volt, hogy nem lehet előre tudni, hányra kell a megállóba menni, mert nincsen fix menetidő, tehát nem is siet a busz tova azért, hogy menetidőt tartson, nincs hova odaérjen, nincs hova siessen, amikor otthagyja az utast, mert nem kell időre mennie sehova.
2017. jan. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!