Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolok folyton a...

Miért gondolok folyton a halálra? Többi lent. 16/L

Figyelt kérdés
2 hete egy férfi a vonat elé szökött, azaz öngyilkos lett. Nem ismertem a férfit, de nagyon zaklatott ez a dolog engem. Aztán az osztálytársam tatája meghalt. A napokban pedig egy falubeli bácsi felakasztotta magát. Nem alszok rendesen, mert folyton ezek a dolgok járnak a fejemben. Félek éjszaka, de nem tudom megmagyarázni, hogy pontosan mitől. Folyton ezek járnak az eszemben, folyton a halál jut eszembe, bármit is csinálok. Miért van ez? Mit csináljak?

2017. jan. 15. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
18%
Azért, mert a rosszra gondolsz, nem pedig arra, hogy neked amúgy qrvára semmi problémád. Minden ember a saját maga kovácsa. Tegyél azért, hogy még véletlenül se legyen okod a halálra/öngyilkosságra gondolni.
2017. jan. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
77%
A "halálra gondolok" alatt a saját halálodra vagy egy másik ember halálára gondolsz?
2017. jan. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Biába nem ismerted közelről vagy egyáltalán ezeket az embereket attól még megviselhet a haláluk. Pláne ha láttad is ez bárkit kikészítene 16 évesen nem tudsz egy ekkora terhet egyedül feldolgozni. Elöszőr próbálj meg a szüleiddel vagy a legjobb barátnőddel beszélni erről hátha jobb lesz ha kibeszéled valakinek.de ha ezek sem válnak be pszhichológus segíthet akár iskola pszhichológus. Hidd el 2-3 alkalom után sokkal jobb lesz.
2017. jan. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen pillanatok az ember életében. Én 33/L vagyok. A mi utcánkban lassanként elöregedtek az emberek. Nagymamám az utcánkban lakott, s már 6. éve, hogy meghalt. De azóta, ha ismét meghal valaki az utcában Én is gondolok a halálra. Sőt vagy 2 évig fel is ébredtem éjszaka pont abban az időpontban, amikor meghalt.
2017. jan. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kettes. A halálra gondolok alatt azt is értem, hogy félek, hoy meg fogok halni és azt is, hogy félek, hogy más meg fog halni.
2017. jan. 15. 14:56
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Anyának hogy mondjam el, hogy így érzek?
2017. jan. 15. 14:57
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mond meg anyukadnak hogy szeretnél vele valamirol beszelni.

Nyugodtan mond el neki, sokkal jobb lesz a lelkednek is.

2017. jan. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!