Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikrohamot kapok akárhányszo...

Pánikrohamot kapok akárhányszor csak a halálra gondolok. Van más is, aki így van vele?

Figyelt kérdés

Amikor elkezdem realizálni, hogy az élet mennyire megmagyarázhatatlan és érthetetlen (persze sok minden van, amiben hihetünk, de biztosra nem tudhatjuk, hogy honnan jövünk és hova tartunk), egyszerűen bepánikolok. Most is épp azon gondolkodtam, hogy ha meghalok utána lehet soha többé nem lesz semmi. Ilyenkor olyan furcsán érzem magam mentálisan is és fizikálisan is rosszul leszek, elkezd szorítani a mellkasom, az ájulás környékez, sírógörcsöt kapok és legszívesebben csak menekülnék én sem tudom hova, csak el ez elől az egész elől. Annyira ijesztő. De nem csak a halál gondolata, hanem tényleg az, hogy azt sem tudjuk honnan jövünk, mi ez az egész élet. Olyan természetesnek vesszük, közben korántsem az. Tudom, hogy ennek az egésznek semmi értelme és tök logikátlan mivel változtatni nem lehet rajta, fiatal vagyok, élvezni kell az életet és fölösleges ezzel foglalkozni, de nem megy félek, hogy megőrülök ebben. Más szokott hasonlóan érezni, vagy komoly baj van velem? Ha elmegyek egy pszichológus az esetleg segíthet elfogadni a "valóságot"? (tényleg nem tudom, hogy fogalmazzak)

18/L


2016. aug. 12. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen vagyok,csak 17/L,ha gondolod beszélgethetünk róla,már engem is ez az őrületbe kerget.. :/
2016. aug. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szar lehet így élni. Ez biztos hogy betegség, én is gondolok a halálra de nem leszek rosszul, általában annyival elintézem "így is túlnépesedés van" egyébként meg bármikor meghalhatsz. Felesleges még külön idegroncsot csinálni magadból ez miatt. De hogy egy nagy ember szavaival éljek "De ha félsz akkor igyál és aztán drogozz rá miután ellazultál"


Ha kitaláljátok kitől idéztem kaptok zöld pacsit.

2016. aug. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2016. aug. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van egy enyhe nihilofóbiád is a halálfélelem mellé.

Érdemes foglalkozni egy kicsit az olyan gondolatokkal, amik ennek a létnek a szűkös keretein túlra mutatnak. Akár a vallások, de itt van pl. ez:


https://www.youtube.com/watch?v=1qDgjZM5vMw


Sokkal logikusabb és hihetőbb, mint a jól hangzó duma a mennyországról vagy a reinkarnációról. Pedig ott van benne mindkettő, csak nem úgy, hogy van egy érzésem, hogy csak azt mondják, amit hallani szeretnék, hanem valahogy hasonlóan, mint ahogy a tudomány hat: hogy a valóság komplikáltabb, mint képzeljük.

Olvasd el Szepes Máriától a Vörös Oroszlánt, sok embert kigyógyított a halálfélelemből. (Át tudom küldeni pdf-ben.)

2016. aug. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!