Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek ennyire imádnak...

Az emberek ennyire imádnak beszélni?

Figyelt kérdés

Rászoktam arra, hogy újonnan megismert embereknél olyan nyitott kérdéseket teszek fel, amire nem lehet egyszerű igennel/nemmel válaszolni, és az tűnt fel, hogy 10ből legalább 8 emberrel így sokkal gördülékenyebb a beszélgetésem, mintha egyáltalán mesélnék is valamit magamról.


Utolsó ilyen beszélgetésem pár napja volt, megismertem egyik ismerősöm által egy csajt. Soha ezelőtt tényleg soha nem találkoztam vele, még a nevét se tudtam eddig. Szóval beszélgetek ismerősömmel, ő lelépett ketten maradtunk.. Ilyenkor szokott általában kínos csend kialakulni, de én úgy döntöttem miért ne? Próbáljuk ki a nyitott kérdéseket. [Ezt egyébként egy Dale Carnegie könyvben olvastam]


Olyanokat kérdeztem hogy hova jár iskolába? Mi az ami megfogta az adott szakmában? Mit gondol a jövőjéről? Mit szeret a hobbijában? És a végére már arról is beszélt hogy a jelenlegi barátjával mik a problémái, a családjával mi a helyzet és ezekhez hasonló bensőséges témák hozódtak fel... Ő pedig fogadni mernék még a nevemet se jegyezte meg amikor bemutatkoztam.


Szóval miért van az, hogy sokkal többet elárulnak magukról ilyenkor az emberek, mintha Én beszélnék magamról? Ennyire szeretné mindenki megbeszélni valakivel a magánéletét? Valaki kívülállóval?

Mert nem egyedi eset ez a lány se, sok ilyet ismerek. Olyan mintha tényleg lenne valami igazság abban, amit a könyvben olvastam: Senkit nem érdekel hogy Te mit akarsz. Szinte mindenkinek a legfontosabb személy az az: ÉN ÉN ÉN....


És nem esik rosszul, hogy senkit nem érdekel az hogy Én mit gondolok, csak elég vicces hogy mások ennyire bőbeszédűek ha kérdezek...


Vélemények? :D



2017. jan. 18. 09:49
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
A rántott húst én is szeretem.
2017. jan. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor ketten vagyunk :D
2017. jan. 18. 10:17
 3/8 Fritzkó Mákiel ***** válasza:
100%
Gondolom figyelem/összetartás-éhség. Azért ne lepődj meg hogy ha valaki akivel legalább 1 másik ember is törődik vagy félszavakban válaszol, vagy megkérdi hogy mi közöd.
2017. jan. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jogos :D Köszi a választ :)
2017. jan. 19. 06:13
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Taníts már meg erre légyszíves :O én soha sem tudtam másokkal beszélgetni.

Mindenesetre nem örültél neki, hogy annyira megbízott benned, hogy elmondja a problémáit?

Ezt így leírva elég különös, mert nem mindenkinek nyílnak meg az emberek. :D

2017. jan. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hááát megtanítanálak ha tudnálak :D Maximum könyvcímeket küldhetek amiket olvastam :)


És igen örültem, hogy működött. Azonban az előző hozzászólónak igaza volt és tegnap összeakadtam egy ismerőssel aki tényleg egyszavas válaszokat adott mindenre. Tudni kell mikor kell abbahagyni, vagy tolakodónak tűnhetsz :D

2017. jan. 20. 13:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Értem :)

Könyvcímeket, ha már így ajánlottad, szívesen fogadnék :D

2017. jan. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ment a privát :)
2017. jan. 22. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!